Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

2018

Koolitusseminar "Vaimne pärand meie ümber - kuidas seda märgata ja hoida?" Harjumaal 17. jaan 2018 Rahvakultuuri Keskuses Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuurispetsialist Harju maakonnas Merike Hallik kutsub 17. jaanuaril Tallinnasse kokku Harjumaa kultuuritöötajad, et üheskoos arutada ja tuua välja elava kultuuripärandi ilmingud Harjumaal ning mõtiskleda, mis võiks olla Harjumaa vaimset pärandit tutvustavad teadmised, kombed ja traditsioonid, mida tutvustada Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus. Päeva avaettekandes tutvustab Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita vaimse kultuuripärandi olemust ja vaimse kultuuripärandi nimistut. Eesi Leader Liit tegevjuht, MTÜ Ukuvakk ja Loomise Maailm juhatuse liige Piret Leskova räägib vaimse kultuuripärandi hoidmisest Mulgimaa näitel (Piret Leskova on koostanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse neli mulkide elavat pärandit tutvustavat sissekannet: mulgi pudru, mulgi kapsaste ja kama valmistamine ja söömine Mulgimaal ning toomingavitstest korvi punumine Mulgimaal). Kogukonna innustamisest ja kaasamisest räägib Metsanurme Külakeskuse juht ja Kodukant Harjumaa juhatuse liige Anneli Kana. Piret Leskova ja Leelo Viita viivad läbi seminari vaimne pärand meie ümber. Vaimse pärandi kasutusest loomemajanduses räägib Haapsalu Pitsikeskuse looja ja perenaine Mirje Sims (Mirje Sims on koostanud vaimse kultuuripärandi nimistusse sissekande Haapsalu sallide ja rättid

Koolitusseminar "Vaimne pärand meie ümber - kuidas seda märgata ja hoida?"  Harjumaal 17. jaan 2018 Rahvakultuuri Keskuses

 

Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuurispetsialist Harju maakonnas Merike Hallik kutsub 17. jaanuaril Tallinnasse kokku Harjumaa kultuuritöötajad, et üheskoos arutada ja tuua välja elava kultuuripärandi ilmingud Harjumaal ning mõtiskleda, mis võiks olla Harjumaa vaimset pärandit tutvustavad teadmised, kombed ja traditsioonid, mida tutvustada Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus.

 

Päeva avaettekandes tutvustab Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita vaimse kultuuripärandi olemust ja vaimse kultuuripärandi nimistut. Eesi Leader Liit tegevjuht, MTÜ Ukuvakk ja Loomise Maailm juhatuse liige Piret Leskova räägib vaimse kultuuripärandi hoidmisest Mulgimaa näitel (Piret Leskova on koostanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse neli mulkide elavat pärandit tutvustavat sissekannet: mulgi pudru, mulgi kapsaste ja kama valmistamine ja söömine Mulgimaal ning toomingavitstest korvi punumine Mulgimaal). Kogukonna innustamisest ja kaasamisest räägib Metsanurme Külakeskuse juht ja Kodukant Harjumaa juhatuse liige Anneli Kana. Piret Leskova ja Leelo Viita viivad läbi seminari vaimne pärand meie ümber. Vaimse pärandi kasutusest loomemajanduses räägib Haapsalu Pitsikeskuse looja ja perenaine Mirje Sims (Mirje Sims on koostanud vaimse kultuuripärandi nimistusse sissekande Haapsalu sallide ja rättide kudumisest).

 

Merike Hallik kontakt

Koolitussemianril osales 17 inimest Harjumaalt, sh kultuurikorraldajad; rahvamajade, kultuuriseltside ja külaseltside juhid, muuseumi- ja raamatukogutöötajad ja Oru kooli 7. klassi õpilased.

 

pdf Vaimse pärandi koolitusseminar Harjumaal 17.01.2018 kava (.pdf 0,3Mb).
Viimati uuendatud 5. nov. 2019
2018
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Koolitusseminar "Vaimne pärand meie ümber - kuidas seda märgata ja hoida?" Harjumaal 17. jaan 2018 Rahvakultuuri Keskuses Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuurispetsialist Harju maakonnas Merike Hallik kutsub 17. jaanuaril Tallinnasse kokku Harjumaa kultuuritöötajad, et üheskoos arutada ja tuua välja elava kultuuripärandi ilmingud Harjumaal ning mõtiskleda, mis võiks olla Harjumaa vaimset pärandit tutvustavad teadmised, kombed ja traditsioonid, mida tutvustada Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus. Päeva avaettekandes tutvustab Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita vaimse kultuuripärandi olemust ja vaimse kultuuripärandi nimistut. Eesi Leader Liit tegevjuht, MTÜ Ukuvakk ja Loomise Maailm juhatuse liige Piret Leskova räägib vaimse kultuuripärandi hoidmisest Mulgimaa näitel (Piret Leskova on koostanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse neli mulkide elavat pärandit tutvustavat sissekannet: mulgi pudru, mulgi kapsaste ja kama valmistamine ja söömine Mulgimaal ning toomingavitstest korvi punumine Mulgimaal). Kogukonna innustamisest ja kaasamisest räägib Metsanurme Külakeskuse juht ja Kodukant Harjumaa juhatuse liige Anneli Kana. Piret Leskova ja Leelo Viita viivad läbi seminari vaimne pärand meie ümber. Vaimse pärandi kasutusest loomemajanduses räägib Haapsalu Pitsikeskuse looja ja perenaine Mirje Sims (Mirje Sims on koostanud vaimse kultuuripärandi nimistusse sissekande Haapsalu sallide ja rättide kudumisest). Merike Hallik kontakt meri[no-Smpam)ke.hallik@rahvakultuur.ee Koolitussemianril osales 17 inimest Harjumaalt, sh kultuurikorraldajad; rahvamajade, kultuuriseltside ja külaseltside juhid, muuseumi- ja raamatukogutöötajad ja Oru kooli 7. klassi õpilased.

2018
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |