Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Eile, mihklipäeval, oli Hummulis elav keskustelu elava pärandi teemal.

näituse avamise melu Põnev oli jälgida, kuis lapsed ning noored neis endis elavat vaimset pärandit enda jaoks avastasid. Saalitäis lapsi teadis, kuidas võtta kevadel kasemahla, mil moel valmib üks õige saunaviht, kuidas niita vikatiga heina, kuis panna kerkima leivataigen, milline on meie saunakombestik, mismoodi vurritada mett, kuidas saab pesu värskem ja palju palju muud. Nad ei olnud aga mõelnud, et just see ongi elav vaimne pärand, mis neile vanemate, vanavanemate või kellegi teise poolt edasi antud teadmine või oskus on. Avastamisrõõmu jagus osalejatel ettekannet kuulates, mängides ja rändnäitusega "Pärand elab!" tutvudes. Hummuli Rahvamaja pere pakkus vahva koosviibimise lõpetuseks osalejatele nosimiseks mett ja saia külma piimaga. Näitus „Pärand elab!“ jääb Hummuli Rahvamajas avatuks 20. oktoobrini. Seejärel liigub see edasi Märjamaa valla rahvamajja. Hummuli Rahvamaja on avatud E–P 10–19. Juba kaks aastat mööda Eestit ringi rändav näitus kutsub märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile ja meie kaasmaalastele olulised ja omased. Elavale pärandile juhitakse tähelepanu kümne Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud traditsiooni abil. Näitusekülastaja saab muu hulgas aimu nii seto kirmasest, ukrainlaste lihavõttekombestikust kui sellest, millist rolli mängib kiiktool hiidlaste elus ning kuidas on muhulased oma keele püsimise eest hea seisnud.

Eile, mihklipäeval, oli Hummulis elav keskustelu elava pärandi teemal.

30. sept. 2015

Mihklipäeval, 29. septembril, jõudis Hummuli Rahvamajja Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!“.
Avamisel kõneles Leelo Isidora Viita Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonnast. Hummuli piirkonna lapsed, õpetajad ja teised kokku kogunenud vaimse pärandi huvilised avastasid enda jaoks meile nii omast, igapäevaelus ehk hoomamatut, aga kogu aeg meiega kaasaskäivat -
ühtaegu nii lihtsat ja nii põnevat vaimset pärandit.

Eile, mihklipäeval, oli Hummulis elav keskustelu elava pärandi teemal.
näituse avamise melu

Põnev oli jälgida, kuis lapsed ning noored neis endis elavat vaimset pärandit enda jaoks avastasid. Saalitäis lapsi teadis, kuidas võtta kevadel kasemahla, mil moel valmib üks õige saunaviht, kuidas niita vikatiga heina, kuis panna kerkima leivataigen, milline on meie saunakombestik, mismoodi vurritada mett, kuidas saab pesu värskem ja palju palju muud. Nad ei olnud aga mõelnud, et just see ongi elav vaimne pärand, mis neile vanemate, vanavanemate või kellegi teise poolt edasi antud teadmine või oskus on.

 

Avastamisrõõmu jagus osalejatel ettekannet kuulates, mängides ja rändnäitusega "Pärand elab!" tutvudes. Hummuli Rahvamaja pere pakkus vahva koosviibimise lõpetuseks osalejatele nosimiseks mett ja saia külma piimaga.

 

Näitus „Pärand elab!“ jääb Hummuli Rahvamajas avatuks 20. oktoobrini. Seejärel liigub see edasi Märjamaa valla rahvamajja. Hummuli Rahvamaja on avatud E–P 10–19.

 

Juba kaks aastat mööda Eestit ringi rändav näitus kutsub märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile ja meie kaasmaalastele olulised ja omased. Elavale pärandile juhitakse tähelepanu kümne Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud traditsiooni abil. Näitusekülastaja saab muu hulgas aimu nii seto kirmasest, ukrainlaste lihavõttekombestikust kui sellest, millist rolli mängib kiiktool hiidlaste elus ning kuidas on muhulased oma keele püsimise eest hea seisnud. Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri laadis kujundus on lõbus ja pilkupüüdev. Lapsi ootavad töölehed ja värvi-ise-pildid.

Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond (www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi elava pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. 2010. aastal avatud veebilehte haldab Rahvakultuuri Keskus.

 

Mulgimaa vaimsest kultuuripärandist tutvustatakse näitusel mulgi pudru valmistamist ja söömist.

 

 

Näituse meeskond

Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus

Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus

Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka

Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera

Tõlge inglise keelde: Margit Siim

Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub

 

Näituse valmimist toetas Kultuuriministeerium.

Viimati uuendatud 1. okt. 2015
Eile, mihklipäeval, oli Hummulis elav keskustelu elava pärandi teemal.
November 2019
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

näituse avamise melu Põnev oli jälgida, kuis lapsed ning noored neis endis elavat vaimset pärandit enda jaoks avastasid. Saalitäis lapsi teadis, kuidas võtta kevadel kasemahla, mil moel valmib üks õige saunaviht, kuidas niita vikatiga heina, kuis panna kerkima leivataigen, milline on meie saunakombestik, mismoodi vurritada mett, kuidas saab pesu värskem ja palju palju muud. Nad ei olnud aga mõelnud, et just see ongi elav vaimne pärand, mis neile vanemate, vanavanemate või kellegi teise poolt edasi antud teadmine või oskus on. Avastamisrõõmu jagus osalejatel ettekannet kuulates, mängides ja rändnäitusega "Pärand elab!" tutvudes. Hummuli Rahvamaja pere pakkus vahva koosviibimise lõpetuseks osalejatele nosimiseks mett ja saia külma piimaga. Näitus „Pärand elab!“ jääb Hummuli Rahvamajas avatuks 20. oktoobrini. Seejärel liigub see edasi Märjamaa valla rahvamajja. Hummuli Rahvamaja on avatud E–P 10–19. Juba kaks aastat mööda Eestit ringi rändav näitus kutsub märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile ja meie kaasmaalastele olulised ja omased. Elavale pärandile juhitakse tähelepanu kümne Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud traditsiooni abil. Näitusekülastaja saab muu hulgas aimu nii seto kirmasest, ukrainlaste lihavõttekombestikust kui sellest, millist rolli mängib kiiktool hiidlaste elus ning kuidas on muhulased oma keele püsimise eest hea seisnud. Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri laadis kujundus on lõbus ja pilkupüüdev. Lapsi ootavad töölehed ja värvi-ise-pildid. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi elava pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. 2010. aastal avatud veebilehte haldab Rahvakultuuri Keskus. Mulgimaa vaimsest kultuuripärandist tutvustad töölehed ja värvi-ise-pildid. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi elava pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. 2010. aastal avatud veebilehte haldab Rahvakultuuri Keskus.   Mulgimaa vaimsest kultuuripärandist tutvustatakse näitusel mulgi pudru valmistamist ja söömist.     Näituse meeskond Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera Tõlge inglise keelde: Margit Siim Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub   Näituse valmimist toetas Kultuuriministeerium.

Mihklipäeval, 29. septembril, jõudis Hummuli Rahvamajja Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!“. Avamisel kõneles Leelo Isidora Viita Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonnast. Hummuli piirkonna lapsed, õpetajad ja teised kokku kogunenud vaimse pärandi huvilised avastasid enda jaoks meile nii omast, igapäevaelus ehk hoomamatut, aga kogu aeg meiega kaasaskäivat - ühtaegu nii lihtsat ja nii põnevat vaimset pärandit. Eile, mihklipäeval, oli Hummulis elav keskustelu elava pärandi teemal.

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |