Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Raplas toimub esimene Kesk-Eesti NOORTE IDENTITEEDIKONVERENTS

Konverentsi pealkiri “Noored kultuuriruumide ristteel” tähistab seda, et Kesk-Eesti on teede, looduslike piirialade ja kultuuriruumide ristumise paik, ent teisalt seisab sealne noor ka valikute ees, kas maa või linn, kas maailm või koduküla. Päeva peaesineja on maailmarändur Hendrik Relve , kes kõneleb maailmakodaniku paigatunnetusest. Lisaks teevad ettekande Järva- ja Raplamaalt sirgunud noored talendid - helilooja Pärt Uusberg , muusik Vaiko Eplik ja lavastaja Helen Rekkor ning piirkonna noored tegijad Haldi Välimäe , Ove Averin ja Uku Burmeister. Lisaks räägib noorte tööjõu uuringutest TLÜ rahvusvaheliste sotsiaaluuringute keskus. Konverentsi avab Rapla maavanem Tõnis Blank ja lõpetab Järva maavanem Alo Aasma. Päeva juhib Kristo Elias. Programmi vürtsitavate videoklippid autor on Aljona Surzhikova. Vaata siit “Paigal on mingisugune nähtamatu side. Kui oled kusagil lapsena kogenud tugevaid positiivseid emotsioone, nagu mina Raplas, siis on tänase päevani siia tulek justkui allika ääres käimine, et puhastuda ja saada jällegi aimu, miks ma mida üldsegi teen,” jagab tänavu Raplamaa kultuuripärliks valitud noor helilooja ja dirigent Pärt Uusber mõtteid, mida konverentsi teema tekitab. “Tahame noori kultuuri osatähtsuse üle rohkem mõtlema panna, näidata, kuidas kultuur mõjutab identiteeti ja enesemääramist ning –leidmist. Soovime noori julgustada tegelema sügavuti asjadega, mis neile korda lähevad. K

Raplas toimub esimene Kesk-Eesti NOORTE IDENTITEEDIKONVERENTS

8. märtsil 2017

Neljapäeval, 9. märtsil toimub Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses Kesk-Eesti noorte identiteedikonverents, mis kannab pealkirja „Noored kultuuriruumide ristteel“. Konverents saab toimuma Järva- ja Rapla maavalitsuse ja MTÜ Koduloolane koostöös ning on jätk eelmisel aastal Paides toimunud Kesk-Eesti kultuurikonverentsile.

Raplas toimub esimene Kesk-Eesti NOORTE IDENTITEEDIKONVERENTS

Konverentsi pealkiri “Noored kultuuriruumide ristteel” tähistab seda, et Kesk-Eesti on teede, looduslike piirialade ja kultuuriruumide ristumise paik, ent teisalt seisab sealne noor ka valikute ees, kas maa või linn, kas maailm või koduküla.

 

Päeva peaesineja on maailmarändur Hendrik Relve, kes kõneleb maailmakodaniku paigatunnetusest. Lisaks teevad ettekande Järva- ja Raplamaalt sirgunud noored talendid - helilooja Pärt Uusberg, muusik Vaiko Eplik ja lavastaja Helen Rekkor ning piirkonna noored tegijad Haldi Välimäe, Ove Averin ja Uku Burmeister. Lisaks räägib noorte tööjõu uuringutest TLÜ rahvusvaheliste sotsiaaluuringute keskus. Konverentsi avab Rapla maavanem Tõnis Blank ja lõpetab Järva maavanem Alo Aasma. Päeva juhib Kristo Elias. Programmi vürtsitavate videoklippid autor on Aljona Surzhikova.

Vaata siit 

 

“Paigal on mingisugune nähtamatu side. Kui oled kusagil lapsena kogenud tugevaid positiivseid emotsioone, nagu mina Raplas, siis on tänase päevani siia tulek justkui allika ääres käimine, et puhastuda ja saada jällegi aimu, miks ma mida üldsegi teen,” jagab tänavu Raplamaa kultuuripärliks valitud noor helilooja ja dirigent Pärt Uusber mõtteid, mida konverentsi teema tekitab.

 

“Tahame noori kultuuri osatähtsuse üle rohkem mõtlema panna, näidata, kuidas kultuur mõjutab identiteeti ja enesemääramist ning –leidmist. Soovime noori julgustada tegelema sügavuti asjadega, mis neile korda lähevad. Kui kodupaigast on kaasa saadud tugevad väärtused, siis aitavad need kergemini jääda iseendaks ja leida elus oma koht,” kommenteerib konverentsi projektijuht Age Tekku.

 

Lisaks ettekannetele saab kuulda Kesk-Eesti noori pärimusmuusikuid ning tutvuda õpilasfirmade, muuseumide, raamatukogu ja Rajaleidja väljapanekuga. Samuti vürtsitab konverentsi filmiprogramm ja õhtune kontsert ansamblilt Rüüt.

 

Lisainfo

 

Age Tekku

Kultuuritöö peaspetsialist

Haridus- ja sotsiaalosakond

Rapla Maavalitsus

4841137, 5349 6113

 

Mari Tammar

Rapla maakonna rahvakultuurispetsialist

53 451 038

 

Viimati uuendatud 27. märtsil 2017
Raplas toimub esimene Kesk-Eesti NOORTE IDENTITEEDIKONVERENTS
Mai 2018
ETKNRLP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Konverentsi pealkiri “Noored kultuuriruumide ristteel” tähistab seda, et Kesk-Eesti on teede, looduslike piirialade ja kultuuriruumide ristumise paik, ent teisalt seisab sealne noor ka valikute ees, kas maa või linn, kas maailm või koduküla. Päeva peaesineja on maailmarändur Hendrik Relve , kes kõneleb maailmakodaniku paigatunnetusest. Lisaks teevad ettekande Järva- ja Raplamaalt sirgunud noored talendid - helilooja Pärt Uusberg , muusik Vaiko Eplik ja lavastaja Helen Rekkor ning piirkonna noored tegijad Haldi Välimäe , Ove Averin ja Uku Burmeister. Lisaks räägib noorte tööjõu uuringutest TLÜ rahvusvaheliste sotsiaaluuringute keskus. Konverentsi avab Rapla maavanem Tõnis Blank ja lõpetab Järva maavanem Alo Aasma. Päeva juhib Kristo Elias. Programmi vürtsitavate videoklippid autor on Aljona Surzhikova. Vaata siit “Paigal on mingisugune nähtamatu side. Kui oled kusagil lapsena kogenud tugevaid positiivseid emotsioone, nagu mina Raplas, siis on tänase päevani siia tulek justkui allika ääres käimine, et puhastuda ja saada jällegi aimu, miks ma mida üldsegi teen,” jagab tänavu Raplamaa kultuuripärliks valitud noor helilooja ja dirigent Pärt Uusber mõtteid, mida konverentsi teema tekitab. “Tahame noori kultuuri osatähtsuse üle rohkem mõtlema panna, näidata, kuidas kultuur mõjutab identiteeti ja enesemääramist ning –leidmist. Soovime noori julgustada tegelema sügavuti asjadega, mis neile korda lähevad. Kui kodupaigast on kaasa saadud tugevad väärtused, siis aitavad need kergemini jääda iseendaks ja leida elus oma koht,” kommenteerib konverentsi projektijuht Age Tekku. Lisaks ettekannetele saab kuulda Kesk-Eesti noori pärimusmuusikuid ning tutvuda õpilasfirmade, muuseumide, raamatukogu ja Rajaleidja väljapanekuga. Samuti vürtsitab konverentsi filmiprogramm ja õhtune kontsert ansamblilt Rüüt. Lisainfo Age Tekku Kultuuritöö peaspetsialist Haridus- ja sotsiaalosakond Rapla Maavalitsus 4841137, 5349 6113 age. [no-Smpam)tega, mis neile korda lähevad. Kui kodupaigast on kaasa saadud tugevad väärtused, siis aitavad need kergemini jääda iseendaks ja leida elus oma koht,” kommenteerib konverentsi projektijuht Age Tekku.   Lisaks ettekannetele saab kuulda Kesk-Eesti noori pärimusmuusikuid ning tutvuda õpilasfirmade, muuseumide, raamatukogu ja Rajaleidja väljapanekuga. Samuti vürtsitab konverentsi filmiprogramm ja õhtune kontsert ansamblilt Rüüt.   Lisainfo   Age Tekku Kultuuritöö peaspetsialist Haridus- ja sotsiaalosakond Rapla Maavalitsus 4841137, 5349 6113 age. [no-Smpam)tekku@rapla.maavalitsus. ee   Mari Tammar Rapla maakonna rahvakultuurispetsialist 53 451 038 Mari[no-Smpam). Tammar@gmail. com  

Neljapäeval, 9. märtsil toimub Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses Kesk-Eesti noorte identiteedikonverents, mis kannab pealkirja „Noored kultuuriruumide ristteel“. Konverents saab toimuma Järva- ja Rapla maavalitsuse ja MTÜ Koduloolane koostöös ning on jätk eelmisel aastal Paides toimunud Kesk-Eesti kultuurikonverentsile. Raplas toimub esimene Kesk-Eesti NOORTE IDENTITEEDIKONVERENTS

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |