Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

„Peipsiveere kultuuriprogramm 2017–2020“ toetusprogrammi rahastas 16 piirkondlikku kultuuriprojekti

Peipsiveere kultuuriprogrammi abil toetab Eesti riik Peipsiäärse piirkonna pärand- ja omakultuuri, seades eesmärgiks sealsete ajalooliste rannakülade ja vene vanausuliste kultuuri ning identiteedi, samuti Kodavere kihelkonna murdeala säilimise ja laiema tutvustamise. Nõukogu esimehe, Kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juhi Anne-Ly Reimaa sõnul on programmi eesmärk tagada Peipsiäärstes valdades ja linnades vaimse kultuuripärandi väärtustamine, hoidmine ja arendamine. „Programm aitab kaasa sealse eripärase kogukonna, nii vanausuliste kui ka kodavere muredeala elujõulisuse püsimisele. Hea meel on tõdeda, et piirkonnas mitmeid uusi toredaid ettevõtmisi ka Euroopa kultuuripärandi aastal,“ ütles Reimaa. Programmi nõukogu toetas mitmeid piirkonna märgilise tähtsusega traditsioonilisi sündmusi nagu vanausuliste noorte suvepäevi ja Kodavere koolinoorte murdelaagrit, Kallaste kooli koduloolist aineõpet, Peipsimaa Külastuskeskuse piirkonna omanäolist kangatrükki ja käsitööd ning toidukultuuri tutvustavaid tegevusi. Toetust said mitmeid Pala valla koolinoorte ja Liivi muuseumi tegevused kodavere kultuuri tutvustamisel, samuti septembris toimuv Eesti Vabaõhumuuseumi Peipsivene sibula-ja kalapäev. Programmi toel ilmuvad sel aastal mitmed Eesti Vanausuliste Kultuuri- ja Arendusühingu trükised ja teadusprojektina täieneb Eesti Kirjandusmuuseumi piirkonna vaimset kultuuripärandit tutvustav kodavere rahvaluule

„Peipsiveere kultuuriprogramm 2017–2020“ toetusprogrammi rahastas 16 piirkondlikku kultuuriprojekti

23. jaan. 2018

Peipsiveere kultuuriprogrammi 2017–2020 taotlusvooru esitati 19 taotlust kultuuriprojekti, millest programmi nõukogu toetas 16 projekti.

„Peipsiveere kultuuriprogramm 2017–2020“ toetusprogrammi rahastas 16 piirkondlikku kultuuriprojekti

 

Peipsiveere kultuuriprogrammi abil toetab Eesti riik Peipsiäärse piirkonna pärand- ja omakultuuri, seades eesmärgiks sealsete ajalooliste rannakülade ja vene vanausuliste kultuuri ning identiteedi, samuti Kodavere kihelkonna murdeala säilimise ja laiema tutvustamise.

Nõukogu esimehe, Kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juhi Anne-Ly Reimaa sõnul on programmi eesmärk tagada Peipsiäärstes valdades ja linnades vaimse kultuuripärandi väärtustamine, hoidmine ja arendamine. „Programm aitab kaasa sealse eripärase kogukonna, nii vanausuliste kui ka kodavere muredeala elujõulisuse püsimisele. Hea meel on tõdeda, et piirkonnas mitmeid uusi toredaid ettevõtmisi ka Euroopa kultuuripärandi aastal,“ ütles Reimaa.

 

Programmi nõukogu toetas mitmeid piirkonna märgilise tähtsusega traditsioonilisi sündmusi nagu vanausuliste noorte suvepäevi ja Kodavere koolinoorte murdelaagrit, Kallaste kooli koduloolist aineõpet, Peipsimaa Külastuskeskuse piirkonna omanäolist kangatrükki ja käsitööd ning toidukultuuri tutvustavaid tegevusi. Toetust said mitmeid Pala valla koolinoorte ja Liivi muuseumi tegevused kodavere kultuuri tutvustamisel, samuti septembris toimuv Eesti Vabaõhumuuseumi Peipsivene sibula-ja kalapäev. Programmi toel ilmuvad sel aastal mitmed Eesti Vanausuliste Kultuuri- ja Arendusühingu trükised ja teadusprojektina täieneb Eesti Kirjandusmuuseumi piirkonna vaimset kultuuripärandit tutvustav kodavere rahvaluule ja vene folkloori veebivärav.

 

Programm hõlmab Peipsi järve äärseid segarahvastikuga piirkondi ja rannakülasid neljas maakonnas: Tartu-, Jõgeva-, Põlva- ja Ida-Virumaal ning, samuti vadja juurtega Kodavere kihelkonna murdeala.

 

Kultuuriministeerium on Peipsiveere kultuuriprogrammi toetanud alates 2009. aastast. Lisaks Peipsiveerele toetab Kultuuriministeerium veel kuut piirkondlikku kultuuriprogrammi: Setu, Mulgi-, Viru- ja Vana Võrumaa ning Kihnu ja Saarte programme. Alates 2012. aastast haldab neid programme Rahvakultuuri Keskus.

 

2018. aasta toetusprogrammi eelarve maht oli 46 657 eurot. Ülevaade toetatud projektidest asub siin.

 

 

Lisainfo:

Margit Salmar, 600 9165;

Viimati uuendatud 23. jaan. 2018
„Peipsiveere kultuuriprogramm 2017–2020“ toetusprogrammi rahastas 16 piirkondlikku kultuuriprojekti
Veebruar 2019
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Peipsiveere kultuuriprogrammi abil toetab Eesti riik Peipsiäärse piirkonna pärand- ja omakultuuri, seades eesmärgiks sealsete ajalooliste rannakülade ja vene vanausuliste kultuuri ning identiteedi, samuti Kodavere kihelkonna murdeala säilimise ja laiema tutvustamise. Nõukogu esimehe, Kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juhi Anne-Ly Reimaa sõnul on programmi eesmärk tagada Peipsiäärstes valdades ja linnades vaimse kultuuripärandi väärtustamine, hoidmine ja arendamine. „Programm aitab kaasa sealse eripärase kogukonna, nii vanausuliste kui ka kodavere muredeala elujõulisuse püsimisele. Hea meel on tõdeda, et piirkonnas mitmeid uusi toredaid ettevõtmisi ka Euroopa kultuuripärandi aastal,“ ütles Reimaa. Programmi nõukogu toetas mitmeid piirkonna märgilise tähtsusega traditsioonilisi sündmusi nagu vanausuliste noorte suvepäevi ja Kodavere koolinoorte murdelaagrit, Kallaste kooli koduloolist aineõpet, Peipsimaa Külastuskeskuse piirkonna omanäolist kangatrükki ja käsitööd ning toidukultuuri tutvustavaid tegevusi. Toetust said mitmeid Pala valla koolinoorte ja Liivi muuseumi tegevused kodavere kultuuri tutvustamisel, samuti septembris toimuv Eesti Vabaõhumuuseumi Peipsivene sibula-ja kalapäev. Programmi toel ilmuvad sel aastal mitmed Eesti Vanausuliste Kultuuri- ja Arendusühingu trükised ja teadusprojektina täieneb Eesti Kirjandusmuuseumi piirkonna vaimset kultuuripärandit tutvustav kodavere rahvaluule ja vene folkloori veebivärav. Programm hõlmab Peipsi järve äärseid segarahvastikuga piirkondi ja rannakülasid neljas maakonnas: Tartu-, Jõgeva-, Põlva- ja Ida-Virumaal ning, samuti vadja juurtega Kodavere kihelkonna murdeala. Kultuuriministeerium on Peipsiveere kultuuriprogrammi toetanud alates 2009. aastast. Lisaks Peipsiveerele toetab Kultuuriministeerium veel kuut piirkondlikku kultuuriprogrammi: Setu, Mulgi-, Viru- ja Vana Võrumaa ning Kihnu ja Saarte programme. Alates 2012. aastast haldab neid programme Rahvakultuuri Keskus. 2018. aavere rahvaluule ja vene folkloori veebivärav.   Programm hõlmab Peipsi järve äärseid segarahvastikuga piirkondi ja rannakülasid neljas maakonnas: Tartu-, Jõgeva-, Põlva- ja Ida-Virumaal ning, samuti vadja juurtega Kodavere kihelkonna murdeala.   Kultuuriministeerium on Peipsiveere kultuuriprogrammi toetanud alates 2009. aastast. Lisaks Peipsiveerele toetab Kultuuriministeerium veel kuut piirkondlikku kultuuriprogrammi: Setu, Mulgi-, Viru- ja Vana Võrumaa ning Kihnu ja Saarte programme. Alates 2012. aastast haldab neid programme Rahvakultuuri Keskus.   2018. aasta toetusprogrammi eelarve maht oli 46 657 eurot. Ülevaade toetatud projektidest asub siin.     Lisainfo: Margit Salmar, 600 9165; marg[no-Smpam)it. salmar@rahvakultuur.ee

Peipsiveere kultuuriprogrammi 2017–2020 taotlusvooru esitati 19 taotlust kultuuriprojekti, millest programmi nõukogu toetas 16 projekti. „Peipsiveere kultuuriprogramm 2017–2020“ toetusprogrammi rahastas 16 piirkondlikku kultuuriprojekti

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |