Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Algab Lõuna-Eesti rahvatantsujuhi koolitus

Koolitus on piirkonda väga oodatud, sest rahvatantsujuhtide põud võib katkestada nii põlvkondi kestnud kohalike laulu-ja tantspidude traditsiooni kui ka üle-eestilise laulu- ja tantsupeo protsessi. „Puudus on tantsujuhtidest kõigis vanuserühmades, aga eriti koolides, mis asuvad maapiirkondades,“ selgitas kursuse koolitusjuht, Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist Kati Grauberg-Longhurst, kes on ka ise rahvatantsujuht. Rõhutades, et algav koolitus on väga vajalik rahvatantsutraditsiooni jätkumiseks Lõuna-Eesti piirkonnas. Seitse kuud vältava koolituse programmis on lisaks loengutele ning praktilistele tantsu- ja treeningtundidele esinduslikud rahvatantsuüritused, millest kursuslased vaatlejatena osa võtavad: rahvatantsuansambli “Kuljus“ kontsert Põlvas; uute naistetantsude konkurss Jõgeval; talvine tantsupäev Võrus; eakate tantsupäev Valgas; Tartumaa tantsutallad jt. Tegu on mitmekülgse ning inspireeriva koolitussündmusega, mis viib õppijad kokku Eesti parimate rahvatantsuõpetajate ja praktikutega eri piirkondadest. Koolitusele on kaasatud silmapaistvad tantsujuhid Maire Udras, Vaike Rajaste, Aveli Asber, Anita Kreen, Angela Arraste, Ave Anslan ja Maie Pau Lõuna-Eesti piirkonnast. Õpetust jagavad Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi mentorid ning tunnustatud tantsujuhid ka kaugemalt, nagu Kalev Järvela, Kadri Tiis, Ülo Luht, Sille Kapper jpt. Rahvatantsujuhtide kursust korraldab Rahvakult

Algab Lõuna-Eesti rahvatantsujuhi koolitus

18. okt. 2019

Homme, 19. oktoobril algab Põlvas koolitus, mis mõeldud rahvatantsuhuvilistele Tartu-, Jõgeva-, Põlva-, Võru-, Valga- ja Viljandimaalt, et toetada Lõuna-Eesti tantsjuhtide järelkasvu.

Algab Lõuna-Eesti rahvatantsujuhi koolitus

Koolitus on piirkonda väga oodatud, sest rahvatantsujuhtide põud võib katkestada nii põlvkondi kestnud kohalike laulu-ja tantspidude traditsiooni kui ka üle-eestilise laulu- ja tantsupeo protsessi.

 

„Puudus on tantsujuhtidest kõigis vanuserühmades, aga eriti koolides, mis asuvad maapiirkondades,“ selgitas kursuse koolitusjuht, Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist Kati Grauberg-Longhurst, kes on ka ise rahvatantsujuht. Rõhutades, et algav koolitus on väga vajalik rahvatantsutraditsiooni jätkumiseks Lõuna-Eesti piirkonnas.

 

Seitse kuud vältava koolituse programmis on lisaks loengutele ning praktilistele tantsu- ja treeningtundidele esinduslikud rahvatantsuüritused, millest kursuslased vaatlejatena osa võtavad:  rahvatantsuansambli “Kuljus“ kontsert Põlvas; uute naistetantsude konkurss Jõgeval; talvine tantsupäev Võrus; eakate tantsupäev Valgas; Tartumaa tantsutallad jt.

 

Tegu on mitmekülgse ning inspireeriva koolitussündmusega, mis viib õppijad kokku Eesti parimate rahvatantsuõpetajate ja praktikutega eri piirkondadest. Koolitusele on kaasatud silmapaistvad tantsujuhid Maire Udras, Vaike Rajaste, Aveli Asber, Anita Kreen, Angela Arraste, Ave Anslan ja Maie Pau Lõuna-Eesti piirkonnast.

 

Õpetust jagavad Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi mentorid ning tunnustatud tantsujuhid ka kaugemalt, nagu Kalev Järvela, Kadri Tiis, Ülo Luht, Sille Kapper jpt.

 

Rahvatantsujuhtide kursust korraldab Rahvakultuuri Keskus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga. Kaasatud on Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit ning Kagu-Eesti Rahvatantsujuhtide Liit.

 

Lisainfo:

Kati Grauberg-Longhurst

Rahvakultuuri Keskus

tel 5787 1177

e-post 

 

Viimati uuendatud 19. okt. 2019
Algab Lõuna-Eesti rahvatantsujuhi koolitus
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Koolitus on piirkonda väga oodatud, sest rahvatantsujuhtide põud võib katkestada nii põlvkondi kestnud kohalike laulu-ja tantspidude traditsiooni kui ka üle-eestilise laulu- ja tantsupeo protsessi. „Puudus on tantsujuhtidest kõigis vanuserühmades, aga eriti koolides, mis asuvad maapiirkondades,“ selgitas kursuse koolitusjuht, Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist Kati Grauberg-Longhurst, kes on ka ise rahvatantsujuht. Rõhutades, et algav koolitus on väga vajalik rahvatantsutraditsiooni jätkumiseks Lõuna-Eesti piirkonnas. Seitse kuud vältava koolituse programmis on lisaks loengutele ning praktilistele tantsu- ja treeningtundidele esinduslikud rahvatantsuüritused, millest kursuslased vaatlejatena osa võtavad: rahvatantsuansambli “Kuljus“ kontsert Põlvas; uute naistetantsude konkurss Jõgeval; talvine tantsupäev Võrus; eakate tantsupäev Valgas; Tartumaa tantsutallad jt. Tegu on mitmekülgse ning inspireeriva koolitussündmusega, mis viib õppijad kokku Eesti parimate rahvatantsuõpetajate ja praktikutega eri piirkondadest. Koolitusele on kaasatud silmapaistvad tantsujuhid Maire Udras, Vaike Rajaste, Aveli Asber, Anita Kreen, Angela Arraste, Ave Anslan ja Maie Pau Lõuna-Eesti piirkonnast. Õpetust jagavad Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi mentorid ning tunnustatud tantsujuhid ka kaugemalt, nagu Kalev Järvela, Kadri Tiis, Ülo Luht, Sille Kapper jpt. Rahvatantsujuhtide kursust korraldab Rahvakultuuri Keskus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga. Kaasatud on Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit ning Kagu-Eesti Rahvatantsujuhtide Liit. Lisainfo: Kati Grauberg-Longhurst Rahvakultuuri Keskus tel 5787 1177 e-post kati[no-Smpam).grauberg@rahvakultuur. ee

Homme, 19. oktoobril algab Põlvas koolitus, mis mõeldud rahvatantsuhuvilistele Tartu-, Jõgeva-, Põlva-, Võru-, Valga- ja Viljandimaalt, et toetada Lõuna-Eesti tantsjuhtide järelkasvu. Algab Lõuna-Eesti rahvatantsujuhi koolitus

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |