Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Algab üleriigiline mardi- ja kadrisantide rahvaloendus

Soovime „Hakkame santima!“ aktsiooniga populariseerida meie oma ägedaid sanditamiskombeid ning olukorrast parema ülevaate saamiseks korraldamegi mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse. Mardi- ja kadrisandijooksmine on koos sõprade või sõpruskonnaga lõbus sügisene ettevõtmine, samas ka oluline osa meie kultuuripärandist,“ ütles „Hakkame santima!“ aktsiooni eestvedaja Kati Taal. „Mida rohkem mardi- ja kadrisante end kirja paneb, seda parema ülevaate mardi- ja kadrisandijooksmise seisust üleriigiliselt saame,“ lisas Taal. Kõik mardi- ja kadrisandid on oodatud end kirja panema aktsiooni kodulehel www. mardipaev. com. „Hakkame santima!“ aktsiooni kulminatsiooniks on rahvusvaheline festival koos 24. novembril toimuva üle-eestilise kadrisandijooksmisega, mille raames viime läbi ka mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse. Aktsioon „Hakkame santima!“ toimus esimest korda möödunud aastal mardipäeval, tänavu on võetus fookuseks kadripäev ja kadrisantidega seotud kombestiku sügavam tutvustamine. Lisaks üleskutsele tulla katri ja marti jooksma on käesoleval aastal „Hakkame santima“ raames toimunud ja toimumas sanditamiskombeid põhjalikumalt tutvustavad koolitused Tartus, Tallinnas, Kohtla-Järvel ja Haapsalus, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive, osaleda kontserditel, õpitubades ja kadripidudel. Aktsiooni kodulehelt www. mardipaev.

Algab üleriigiline mardi- ja kadrisantide rahvaloendus

6. nov. 2019

Eesti Folkloorinõukogu koostöös Rahvakultuuri Keskusega korraldab üleriigilise sanditamistraditsioone elavas kasutuses ja au sees hoidva aktsiooni „Hakkame santima!“ raames mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse, mille eesmärk on teada saada, millistes Eesti piirkondades enim mardi- ja kadrisante ringi jookseb.

Algab üleriigiline mardi- ja kadrisantide rahvaloendus

Soovime „Hakkame santima!“ aktsiooniga populariseerida meie oma ägedaid sanditamiskombeid ning olukorrast parema ülevaate saamiseks korraldamegi mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse. Mardi- ja kadrisandijooksmine on koos sõprade või sõpruskonnaga lõbus sügisene ettevõtmine, samas ka oluline osa meie kultuuripärandist,“ ütles „Hakkame santima!“ aktsiooni eestvedaja Kati Taal.

 

„Mida rohkem mardi- ja kadrisante end kirja paneb, seda parema ülevaate mardi- ja kadrisandijooksmise seisust üleriigiliselt saame,“ lisas Taal.

 

Kõik mardi- ja kadrisandid on oodatud end kirja panema aktsiooni kodulehel www.mardipaev.com.

 

„Hakkame santima!“ aktsiooni kulminatsiooniks on rahvusvaheline festival koos 24. novembril toimuva üle-eestilise kadrisandijooksmisega, mille raames viime läbi ka mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse.

 

Aktsioon „Hakkame santima!“ toimus esimest korda möödunud aastal mardipäeval, tänavu on võetus fookuseks kadripäev ja kadrisantidega seotud kombestiku sügavam tutvustamine.

 

Lisaks üleskutsele tulla katri ja marti jooksma on käesoleval aastal  „Hakkame santima“ raames  toimunud ja toimumas sanditamiskombeid põhjalikumalt tutvustavad koolitused Tartus, Tallinnas, Kohtla-Järvel  ja Haapsalus, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive, osaleda kontserditel, õpitubades ja kadripidudel. Aktsiooni kodulehelt www.mardipaev.com  leiab videosid ja nõuandeid sanditama mineku ettevalmistamiseks.

„Hakkame santima!“ lõppeb sel aastal suure kadripeoga 25. novembril Pärimusmuusika Aidas Viljandis, kus saab kohtuda läti, vene, isurite, eesti ja teiste rahvaste sanditajatega.

 

Nii mardisant kui kadrisant on õnne pant! Hakkame santima!

 

Lähem info:

Kati Taal

„Hakkame santima!“ eestvedaja

Rahvakultuuri Keskuse Põlvamaa rahvakultuurispetsialist

Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esimees

E-post:  

Tel: 5802 2858

www.mardipaev.com

 

Viimati uuendatud 6. nov. 2019
Algab üleriigiline mardi- ja kadrisantide rahvaloendus
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Soovime „Hakkame santima!“ aktsiooniga populariseerida meie oma ägedaid sanditamiskombeid ning olukorrast parema ülevaate saamiseks korraldamegi mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse. Mardi- ja kadrisandijooksmine on koos sõprade või sõpruskonnaga lõbus sügisene ettevõtmine, samas ka oluline osa meie kultuuripärandist,“ ütles „Hakkame santima!“ aktsiooni eestvedaja Kati Taal. „Mida rohkem mardi- ja kadrisante end kirja paneb, seda parema ülevaate mardi- ja kadrisandijooksmise seisust üleriigiliselt saame,“ lisas Taal. Kõik mardi- ja kadrisandid on oodatud end kirja panema aktsiooni kodulehel www. mardipaev. com. „Hakkame santima!“ aktsiooni kulminatsiooniks on rahvusvaheline festival koos 24. novembril toimuva üle-eestilise kadrisandijooksmisega, mille raames viime läbi ka mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse. Aktsioon „Hakkame santima!“ toimus esimest korda möödunud aastal mardipäeval, tänavu on võetus fookuseks kadripäev ja kadrisantidega seotud kombestiku sügavam tutvustamine. Lisaks üleskutsele tulla katri ja marti jooksma on käesoleval aastal „Hakkame santima“ raames toimunud ja toimumas sanditamiskombeid põhjalikumalt tutvustavad koolitused Tartus, Tallinnas, Kohtla-Järvel ja Haapsalus, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive, osaleda kontserditel, õpitubades ja kadripidudel. Aktsiooni kodulehelt www. mardipaev. com leiab videosid ja nõuandeid sanditama mineku ettevalmistamiseks. „Hakkame santima!“ lõppeb sel aastal suure kadripeoga 25. novembril Pärimusmuusika Aidas Viljandis, kus saab kohtuda läti, vene, isurite, eesti ja teiste rahvaste sanditajatega. Nii mardisant kui kadrisant on õnne pant! Hakkame santima! Lähem info: Kati Taal „Hakkame santima!“ eestvedaja Rahvakultuuri Keskuse Põlvamaa rahvakultuurispetsialist Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esimees E-post: kati[no-Smpam).taal@ra&Haapsalus, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive, osaleda kontserditel, õpitubades ja kadripidudel. Aktsiooni kodulehelt www. mardipaev. com   leiab videosid ja nõuandeid sanditama mineku ettevalmistamiseks. „Hakkame santima!“ lõppeb sel aastal suure kadripeoga 25. novembril Pärimusmuusika Aidas Viljandis, kus saab kohtuda läti, vene, isurite, eesti ja teiste rahvaste sanditajatega.   Nii mardisant kui kadrisant on õnne pant! Hakkame santima!   Lähem info: Kati Taal „Hakkame santima!“ eestvedaja Rahvakultuuri Keskuse Põlvamaa rahvakultuurispetsialist Eesti Folkloorinõukogu  juhatuse esimees E-post: kati[no-Smpam).taal@rahvakultuur.ee   Tel: 5802 2858 www. mardipaev. com  

Eesti Folkloorinõukogu koostöös Rahvakultuuri Keskusega korraldab üleriigilise sanditamistraditsioone elavas kasutuses ja au sees hoidva aktsiooni „Hakkame santima!“ raames mardi- ja kadrisantide rahvaloenduse, mille eesmärk on teada saada, millistes Eesti piirkondades enim mardi- ja kadrisante ringi jookseb. Algab üleriigiline mardi- ja kadrisantide rahvaloendus

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |