Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Artiklid

2017 Artikkel ''Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kogukondade kaasamine (crowdsourcing-meetodil)'' avaldati rahvusvahelises veebiväljaandes. MEMORIAMEDIA Review (MI/IELT) on rahvusvaheline e-väljaanne, mis on pühendatud vaimse kultuuripärandi ja suulise ajalooga seotud projektide, uurimuste ja arhiivide tutvustamiseks, edastamiseks ja talletamiseks. Käesoleva aasta juuli lõpus ilmus selle ajakirja esimene number, milles on muuhulgas ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamme artikkel Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannetest kui kogukonna koostatud materjalist. Loe täismahus artiklit siit Jorijn Neyrinck 2016 Vaimse kultuuripärandi säilitamine tagab elava kultuurielu Intervjuu flaami antropoloogi ja pikaaegse pärandikäsitluse praktiku Jorijn Neyrinckiga Sirbis 18. 11. 2016. Intervjueeris Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm. Jorijn Neyrinck: "Ei tohi unustada, et vaimse kultuuripärandi säilitamise mõte seisneb elavas kultuurielus. Kultuur kui protsess kätkeb endas juba iseenesest kaasamist ja väljajätmist. Ainus, mis me teha saame, on avaramate võimalustega keskkonna loomine. " Loe artiklit täismahus siin Helgi Põllo Esitlus "Vaimse kultuuripärandi hoidmine Hiiumaal", Helgi Põllo Helgi Põllo on põlise hiidlasena Hiiumaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Helgi Põllo on vaimse kultuuripärandi lektor ja eestkõneleja. Hariduselt on Helgi ajaloolan

 

 

Artiklid

2017

Artikkel ''Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kogukondade kaasamine (crowdsourcing-meetodil)'' avaldati rahvusvahelises veebiväljaandes.

MEMORIAMEDIA Review (MI/IELT) on rahvusvaheline e-väljaanne, mis on pühendatud vaimse kultuuripärandi ja suulise ajalooga seotud projektide, uurimuste ja arhiivide tutvustamiseks, edastamiseks ja talletamiseks. Käesoleva aasta juuli lõpus ilmus selle ajakirja esimene number, milles on muuhulgas ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamme artikkel Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannetest kui kogukonna koostatud materjalist.

 

Loe täismahus artiklit siit

Artiklid
Jorijn Neyrinck

2016

Vaimse kultuuripärandi säilitamine tagab elava kultuurielu

Intervjuu flaami antropoloogi ja pikaaegse pärandikäsitluse praktiku Jorijn Neyrinckiga Sirbis 18.11.2016. Intervjueeris Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm.

Jorijn Neyrinck: "Ei tohi unustada, et vaimse kultuuripärandi säilitamise mõte seisneb elavas kultuurielus. Kultuur kui protsess kätkeb endas juba iseenesest kaasamist ja väljajätmist. Ainus, mis me teha saame, on avaramate võimalustega keskkonna loomine."

Loe artiklit täismahus siin

 

Artiklid
Helgi Põllo

Esitlus "Vaimse kultuuripärandi hoidmine Hiiumaal", Helgi Põllo

 

Helgi Põllo on põlise hiidlasena Hiiumaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Helgi Põllo on vaimse kultuuripärandi lektor ja eestkõneleja. Hariduselt on Helgi ajaloolane, etnoloog. Töötanud kauaaegselt SA Hiiumaa Muuseumid teadusdirektorina.

Artiklid
Külli Eichenbaum

Esitlus „Vana-Võromaa suitsusaunatava. Savvusann“, Külli Eichenbaum

 

 

Külli Eichenbaum on põlise võrokesena Võromaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Hariduselt on Külli geoloog. Töötanud alates 1995. aastast Võru Instituudis teadurina ja direktorina, on Külli praegu samas projektijuht. 

 

 

Viimati uuendatud 6. sept. 2019
Artiklid
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

2017 Artikkel ''Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kogukondade kaasamine (crowdsourcing-meetodil)'' avaldati rahvusvahelises veebiväljaandes. MEMORIAMEDIA Review (MI/IELT) on rahvusvaheline e-väljaanne, mis on pühendatud vaimse kultuuripärandi ja suulise ajalooga seotud projektide, uurimuste ja arhiivide tutvustamiseks, edastamiseks ja talletamiseks. Käesoleva aasta juuli lõpus ilmus selle ajakirja esimene number, milles on muuhulgas ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamme artikkel Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannetest kui kogukonna koostatud materjalist. Loe täismahus artiklit siit Jorijn Neyrinck 2016 Vaimse kultuuripärandi säilitamine tagab elava kultuurielu Intervjuu flaami antropoloogi ja pikaaegse pärandikäsitluse praktiku Jorijn Neyrinckiga Sirbis 18. 11. 2016. Intervjueeris Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm. Jorijn Neyrinck: "Ei tohi unustada, et vaimse kultuuripärandi säilitamise mõte seisneb elavas kultuurielus. Kultuur kui protsess kätkeb endas juba iseenesest kaasamist ja väljajätmist. Ainus, mis me teha saame, on avaramate võimalustega keskkonna loomine. " Loe artiklit täismahus siin Helgi Põllo Esitlus "Vaimse kultuuripärandi hoidmine Hiiumaal", Helgi Põllo Helgi Põllo on põlise hiidlasena Hiiumaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Helgi Põllo on vaimse kultuuripärandi lektor ja eestkõneleja. Hariduselt on Helgi ajaloolane, etnoloog. Töötanud kauaaegselt SA Hiiumaa Muuseumid teadusdirektorina. Külli Eichenbaum Esitlus „Vana-Võromaa suitsusaunatava. Savvusann“, Külli Eichenbaum Külli Eichenbaum on põlise võrokesena Võromaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Hariduselt on Külli geoloog. Töötanud alates 1995. aastast Võru Instituudis teadurina ja direktorina, on Külli praegu samas projektijuht.

Artiklid
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |