Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Avatakse Rahvakultuuri Keskuse koolitusmaja Viljandis

„Rahvakultuuri Keskus kolis eelmise aasta lõpus Viljandisse ning 3. jaanuaril avasime büroohoone. Nüüd saame öelda, et oleme lõplikult kohal! Uus koolitusmaja paneb südame rõõmust hõiskama, sest vajasime neid ruume hädasti. Praktika näitab, et meie pakutud koolitused on populaarsed ning maja valmimine annab senisest suuremaid võimalusi koolitustel ja seminaridel osalemiseks Lõuna-Eesti piirkonna inimestele. Kuna, aga koolitustegevus on niivõrd horisontaalne teema, siis tegelikku kasu pakume jätkuvalt üle-eestiliselt,“ sõnas Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister. Lisades, et keskuse sooviks on olla veel tugevam koostööpartner kõigile valdkonnaga seotud asutustele ja inimestele. Valminud koolitusmajas on kaks suuremat saali koos puhkeruumi ja kööginurgaga. I korruse saalist leiab ka valdkondlikku kirjandust, mida huvilised lugeda saavad. Ruumide kujunduses on kasutatud rahvuslikke ning looduslikke mustreid. Kell 13. 30 liigutakse puhkpilliorkestri saatel, ühises rongkäigus teatrisse Ugala, kus tähistatakse Rahvakultuuri Keskuse 25. aastapäeva. Keskuse tegevusaastatele teevad seal tagasivaate endised direktorid Aino Arro ja Aivi Lintnermann ning tulevikuplaanidest räägib pragune juht Kalle Vister. Rahvakultuurist ja lõimumisest teeb ettekande kirjanik Valdur Mikita ning muusikalise tervitusega üllatav Eesti Pärimusmuusika Keskus. Rahvakultuuri Keskus loodi 1. oktoobril 1994 Eesti Rahvakultuuri Arenduskeskuse ja Kultuu

Avatakse Rahvakultuuri Keskuse koolitusmaja Viljandis

20. okt. 2019

Esmaspäeval, 21. oktoobril kell 12 avatakse Rahvakultuuri Keskuse kahekorruseline koolitusmaja (Leola 15a/1, Viljandi) ning tähistatakse valdkonna tugistruktuurina tegutsemise 25. aastat.

Avatakse Rahvakultuuri Keskuse koolitusmaja Viljandis

 „Rahvakultuuri Keskus kolis eelmise aasta lõpus Viljandisse ning 3. jaanuaril avasime büroohoone. Nüüd saame öelda, et oleme lõplikult kohal! Uus koolitusmaja paneb südame rõõmust hõiskama, sest vajasime neid ruume hädasti. Praktika näitab, et meie pakutud koolitused on populaarsed ning maja valmimine annab senisest suuremaid võimalusi koolitustel ja seminaridel osalemiseks Lõuna-Eesti piirkonna inimestele. Kuna, aga koolitustegevus on niivõrd horisontaalne teema, siis tegelikku kasu pakume jätkuvalt üle-eestiliselt,“ sõnas Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister. Lisades, et keskuse sooviks on olla veel tugevam koostööpartner kõigile valdkonnaga seotud asutustele ja inimestele.

 

Valminud koolitusmajas on kaks suuremat saali koos puhkeruumi ja kööginurgaga. I korruse saalist leiab ka valdkondlikku kirjandust, mida huvilised lugeda saavad. Ruumide kujunduses on kasutatud rahvuslikke ning looduslikke mustreid.

 

Kell 13.30 liigutakse puhkpilliorkestri saatel, ühises rongkäigus teatrisse Ugala, kus tähistatakse Rahvakultuuri Keskuse 25. aastapäeva. Keskuse tegevusaastatele teevad seal tagasivaate endised direktorid Aino Arro ja Aivi Lintnermann ning tulevikuplaanidest räägib pragune juht Kalle Vister. Rahvakultuurist ja lõimumisest teeb ettekande kirjanik Valdur Mikita ning muusikalise tervitusega üllatav Eesti Pärimusmuusika Keskus.

 

Rahvakultuuri Keskus  loodi 1. oktoobril 1994 Eesti Rahvakultuuri Arenduskeskuse ja Kultuuritöötajate Täienduskooli liitmise tulemusena (kuni aastani 2012 kandis nime Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus).

 

Rahvakultuuri Keskus tegutseb Kultuuriministeeriumi  haldusalas eesti rahvusliku identiteedi säilimise ning elujõulise rahvakultuuriruumi tagamise ja arengu nimel.

 

Viimati uuendatud 20. okt. 2019
Avatakse Rahvakultuuri Keskuse koolitusmaja Viljandis
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

„Rahvakultuuri Keskus kolis eelmise aasta lõpus Viljandisse ning 3. jaanuaril avasime büroohoone. Nüüd saame öelda, et oleme lõplikult kohal! Uus koolitusmaja paneb südame rõõmust hõiskama, sest vajasime neid ruume hädasti. Praktika näitab, et meie pakutud koolitused on populaarsed ning maja valmimine annab senisest suuremaid võimalusi koolitustel ja seminaridel osalemiseks Lõuna-Eesti piirkonna inimestele. Kuna, aga koolitustegevus on niivõrd horisontaalne teema, siis tegelikku kasu pakume jätkuvalt üle-eestiliselt,“ sõnas Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister. Lisades, et keskuse sooviks on olla veel tugevam koostööpartner kõigile valdkonnaga seotud asutustele ja inimestele. Valminud koolitusmajas on kaks suuremat saali koos puhkeruumi ja kööginurgaga. I korruse saalist leiab ka valdkondlikku kirjandust, mida huvilised lugeda saavad. Ruumide kujunduses on kasutatud rahvuslikke ning looduslikke mustreid. Kell 13. 30 liigutakse puhkpilliorkestri saatel, ühises rongkäigus teatrisse Ugala, kus tähistatakse Rahvakultuuri Keskuse 25. aastapäeva. Keskuse tegevusaastatele teevad seal tagasivaate endised direktorid Aino Arro ja Aivi Lintnermann ning tulevikuplaanidest räägib pragune juht Kalle Vister. Rahvakultuurist ja lõimumisest teeb ettekande kirjanik Valdur Mikita ning muusikalise tervitusega üllatav Eesti Pärimusmuusika Keskus. Rahvakultuuri Keskus loodi 1. oktoobril 1994 Eesti Rahvakultuuri Arenduskeskuse ja Kultuuritöötajate Täienduskooli liitmise tulemusena (kuni aastani 2012 kandis nime Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus). Rahvakultuuri Keskus tegutseb Kultuuriministeeriumi haldusalas eesti rahvusliku identiteedi säilimise ning elujõulise rahvakultuuriruumi tagamise ja arengu nimel.

Esmaspäeval, 21. oktoobril kell 12 avatakse Rahvakultuuri Keskuse kahekorruseline koolitusmaja (Leola 15a/1, Viljandi) ning tähistatakse valdkonna tugistruktuurina tegutsemise 25. aastat. Avatakse Rahvakultuuri Keskuse koolitusmaja Viljandis

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |