Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Eesti ekspert valiti UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee nõuandeorgani liikmeks

Äsja Bakuus lõppenud UNESCO vaimse pärandi komitee istungil valiti etnoloog Kristiina Porila esimese eestlasena selle valitsustevahelise komitee nõuandeorgani koosseisu. Nõuandeorganisse kuulub 12 liiget maailma eri regioonidest: kuus sõltumatut eksperti ja kuus vabaühenduste esindajat. Nõuandeorgani liikmete mandaat kestab neli aastat ja igal aastal vahetub kolmandik liikmetest. Nõuandeorgani ülesanne on hinnata rahvusvahelise abi taotlusi ning kandetaotlusi, mida riigid esitavad kiireloomulist kaitset vajava vaimse kultuuripärandi nimekirja ja heade kaitsemeetmete registrisse, ning edastada oma soovitused komiteele lõpliku otsuse langetamiseks. Kristiina Porila töötab rahvakultuuri keskuse vaimse pärandi spetsialistina ja vastutab vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni põhimõtete elluviimise eest Eestis. Aastatel 2009-2010, mil Eesti oli vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kandetaotlusi hindava alakomitee liige, osales Kristiina Eesti töörühma töös. Ta aitas ka seto kogukonnal valmistada ette taotlust seto leelo kandmiseks UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja. 2013. jaanuaris nõustas ta Ukrainat esindusnimekirja taotluse koostamisel. Rohkem infot: Margit Siim tel 631 3757; marg[no-Smpam)it.siim@unesco. ee Kristiina Porila, tel 600 9177; kris[no-Smpam)tiina. porila@rahvakult&#

Eesti ekspert valiti UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee nõuandeorgani liikmeks

Eesti ekspert valiti UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee nõuandeorgani liikmeks
Äsja Bakuus lõppenud UNESCO vaimse pärandi komitee istungil valiti etnoloog Kristiina Porila esimese eestlasena selle valitsustevahelise komitee nõuandeorgani koosseisu. Nõuandeorganisse kuulub 12 liiget maailma eri regioonidest: kuus sõltumatut eksperti ja kuus vabaühenduste esindajat. Nõuandeorgani liikmete mandaat kestab neli aastat ja igal aastal vahetub kolmandik liikmetest.

Nõuandeorgani ülesanne on hinnata rahvusvahelise abi taotlusi ning kandetaotlusi, mida riigid esitavad kiireloomulist kaitset vajava vaimse kultuuripärandi nimekirja ja heade kaitsemeetmete registrisse, ning edastada oma soovitused komiteele lõpliku otsuse langetamiseks.

Kristiina Porila töötab rahvakultuuri keskuse vaimse pärandi spetsialistina ja vastutab vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni põhimõtete elluviimise eest Eestis. Aastatel 2009-2010, mil Eesti oli vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kandetaotlusi hindava alakomitee liige, osales Kristiina Eesti töörühma töös. Ta aitas ka seto kogukonnal valmistada ette taotlust seto leelo kandmiseks UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja. 2013. jaanuaris nõustas ta Ukrainat esindusnimekirja taotluse koostamisel.

Rohkem infot:
Margit Siim tel 631 3757;
Kristiina Porila, tel 600 9177;

Viimati uuendatud 17. dets. 2013
Eesti ekspert valiti UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee nõuandeorgani liikmeks
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Äsja Bakuus lõppenud UNESCO vaimse pärandi komitee istungil valiti etnoloog Kristiina Porila esimese eestlasena selle valitsustevahelise komitee nõuandeorgani koosseisu. Nõuandeorganisse kuulub 12 liiget maailma eri regioonidest: kuus sõltumatut eksperti ja kuus vabaühenduste esindajat. Nõuandeorgani liikmete mandaat kestab neli aastat ja igal aastal vahetub kolmandik liikmetest. Nõuandeorgani ülesanne on hinnata rahvusvahelise abi taotlusi ning kandetaotlusi, mida riigid esitavad kiireloomulist kaitset vajava vaimse kultuuripärandi nimekirja ja heade kaitsemeetmete registrisse, ning edastada oma soovitused komiteele lõpliku otsuse langetamiseks. Kristiina Porila töötab rahvakultuuri keskuse vaimse pärandi spetsialistina ja vastutab vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni põhimõtete elluviimise eest Eestis. Aastatel 2009-2010, mil Eesti oli vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kandetaotlusi hindava alakomitee liige, osales Kristiina Eesti töörühma töös. Ta aitas ka seto kogukonnal valmistada ette taotlust seto leelo kandmiseks UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja. 2013. jaanuaris nõustas ta Ukrainat esindusnimekirja taotluse koostamisel. Rohkem infot: Margit Siim tel 631 3757; marg[no-Smpam)it.siim@unesco. ee Kristiina Porila, tel 600 9177; kris[no-Smpam)tiina. porila@rahvakultuur.ee

Eesti ekspert valiti UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee nõuandeorgani liikmeks

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |