Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse sai kantud harrastusteatri traditsioon

Häädemeeste Huviteater on harrastajatest koosnev näitetrupp, mis on alates 1996. aastast järjepidevalt tegutsenud, kuid esimesed andmed teatritegemisest Häädemeestel on juba enne aastat 1900, kui Häädemeeste õigeusu kihelkonnakoolis etendus L. Koidula näitemäng „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola". Aastail 1996-2019 on Häädemeeste teatritruppi juhendanud Aire Koop. Sellesse perioodi jääb 25 näitemängu lavastamine ja hulganisti etteasteid erinevatel temaatilistel üritustel. Huviteatri põhikoosseisus on aastaid olnud 13 liiget. Pärimuslugudes, suuremates vabaõhuetendustes on osalejaid olnud siiski rohkem, sest kokku on tulnud kolme põlvkonna tegijad. Trupi liikmeskonna moodustavad erinevatel elualadel tegutsevad inimesed Häädemeeste kogukonnast. Ühtses meeskonnas tegutsevad meditsiiniõde, ämmaemand, logistik-tantsuõpetaja, apteeker, pensionär-kunstnik, tehaseoperaator, kraanajuht, fotograaf, metsamajandaja, taksojuht, ettevõtja, kõrgkooliprofessor, koolidirektor, pangatöötaja, müüja, seltsimaja juhataja, rahvakultuurispetsialist. Kõiki ühendab huvi ja armastus teatritegemise vastu. Häädemeeste Huviteateri harrastajatest koosneval näitetrupil on ka omad kindlad, võõraste jaoks arusaamatud kiiksud, tegevused ja uskumused. Näiteks iga etenduse eel koguneb trupp lava taha, et teha energiaring, ühine käepigistus sooviga „Teeme hästi ära!". Esietenduse eel järgneb energiaringile kõigilt kõigile antav sõbralik põlvemüks ist

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse sai kantud harrastusteatri traditsioon

18. nov. 2019

Rahvakultuuri Keskuse Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rikastus Häädemeeste piirkonna harrastusnäitemängu tegemiste sissekandega. Sissekande tegi Rahvakultuuri Keskuse Pärnumaa rahvakultuurispetsialist Aire Koop, kes on ka ise väga paljude näitemängude teksti looja ja lavastaja.

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse sai kantud harrastusteatri traditsioon

Häädemeeste Huviteater on harrastajatest koosnev näitetrupp, mis on alates 1996. aastast järjepidevalt tegutsenud, kuid esimesed andmed teatritegemisest Häädemeestel on juba enne aastat 1900, kui Häädemeeste õigeusu kihelkonnakoolis etendus L. Koidula näitemäng „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola". Aastail 1996-2019 on Häädemeeste teatritruppi juhendanud Aire Koop. Sellesse perioodi jääb 25 näitemängu lavastamine ja hulganisti etteasteid erinevatel temaatilistel üritustel.

 

Huviteatri põhikoosseisus on aastaid olnud 13 liiget. Pärimuslugudes, suuremates vabaõhuetendustes on osalejaid olnud siiski rohkem, sest kokku on tulnud kolme põlvkonna tegijad. Trupi liikmeskonna moodustavad erinevatel elualadel tegutsevad inimesed Häädemeeste kogukonnast. Ühtses meeskonnas tegutsevad meditsiiniõde, ämmaemand, logistik-tantsuõpetaja, apteeker, pensionär-kunstnik, tehaseoperaator, kraanajuht, fotograaf, metsamajandaja, taksojuht, ettevõtja, kõrgkooliprofessor, koolidirektor, pangatöötaja, müüja, seltsimaja juhataja, rahvakultuurispetsialist. Kõiki ühendab huvi ja armastus teatritegemise vastu.

 

Häädemeeste Huviteateri harrastajatest koosneval näitetrupil on ka omad kindlad, võõraste jaoks arusaamatud kiiksud, tegevused ja uskumused. Näiteks iga etenduse eel koguneb trupp lava taha, et teha energiaring, ühine käepigistus sooviga „Teeme hästi ära!". Esietenduse eel järgneb energiaringile kõigilt kõigile antav sõbralik põlvemüks istmikule. Samuti kehtib range reegel: kui tekstiraamat maha kukub, ei tohi seda enne üles võtta, kui sellele on peale istutud.

 

2010. aastal avatud Rahvakultuuri Keskuse Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond, kus kõik Eesti kogukonnad, sõltumata suurusest, asukohast, tegevusalast või päritolust, on oodatud tutvustama oma elavat pärandit.

 

Nimistu vahendusel saad tutvuda põlvest põlve edasiantud teadmiste, oskuste ja tavadega, mis on olulised meile ja meie kaasmaalastele

 

Täpsemalt saad sissekande kohta lugeda SIIT.

Viimati uuendatud 18. nov. 2019
Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse sai kantud harrastusteatri traditsioon
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Häädemeeste Huviteater on harrastajatest koosnev näitetrupp, mis on alates 1996. aastast järjepidevalt tegutsenud, kuid esimesed andmed teatritegemisest Häädemeestel on juba enne aastat 1900, kui Häädemeeste õigeusu kihelkonnakoolis etendus L. Koidula näitemäng „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola". Aastail 1996-2019 on Häädemeeste teatritruppi juhendanud Aire Koop. Sellesse perioodi jääb 25 näitemängu lavastamine ja hulganisti etteasteid erinevatel temaatilistel üritustel. Huviteatri põhikoosseisus on aastaid olnud 13 liiget. Pärimuslugudes, suuremates vabaõhuetendustes on osalejaid olnud siiski rohkem, sest kokku on tulnud kolme põlvkonna tegijad. Trupi liikmeskonna moodustavad erinevatel elualadel tegutsevad inimesed Häädemeeste kogukonnast. Ühtses meeskonnas tegutsevad meditsiiniõde, ämmaemand, logistik-tantsuõpetaja, apteeker, pensionär-kunstnik, tehaseoperaator, kraanajuht, fotograaf, metsamajandaja, taksojuht, ettevõtja, kõrgkooliprofessor, koolidirektor, pangatöötaja, müüja, seltsimaja juhataja, rahvakultuurispetsialist. Kõiki ühendab huvi ja armastus teatritegemise vastu. Häädemeeste Huviteateri harrastajatest koosneval näitetrupil on ka omad kindlad, võõraste jaoks arusaamatud kiiksud, tegevused ja uskumused. Näiteks iga etenduse eel koguneb trupp lava taha, et teha energiaring, ühine käepigistus sooviga „Teeme hästi ära!". Esietenduse eel järgneb energiaringile kõigilt kõigile antav sõbralik põlvemüks istmikule. Samuti kehtib range reegel: kui tekstiraamat maha kukub, ei tohi seda enne üles võtta, kui sellele on peale istutud. 2010. aastal avatud Rahvakultuuri Keskuse Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond, kus kõik Eesti kogukonnad, sõltumata suurusest, asukohast, tegevusalast või päritolust, on oodatud tutvustama oma elavat pärandit. Nimistu vahendusel saad tutvuda põlvest põlve edasiantud teadmiste, oskuste ja tavadega, mis on olulised meile ja meie kaasmaalastele Täpsemalt saad sissekande kohta lugeda SIIT.val näitetrupil on ka omad kindlad, võõraste jaoks arusaamatud kiiksud, tegevused ja uskumused. Näiteks iga etenduse eel koguneb trupp lava taha, et teha energiaring, ühine käepigistus sooviga „Teeme hästi ära!". Esietenduse eel järgneb energiaringile kõigilt kõigile antav sõbralik põlvemüks istmikule. Samuti kehtib range reegel: kui tekstiraamat maha kukub, ei tohi seda enne üles võtta, kui sellele on peale istutud.   2010. aastal avatud Rahvakultuuri Keskuse Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond, kus kõik Eesti kogukonnad, sõltumata suurusest, asukohast, tegevusalast või päritolust, on oodatud tutvustama oma elavat pärandit.   Nimistu vahendusel saad tutvuda põlvest põlve edasiantud teadmiste, oskuste ja tavadega, mis on olulised meile ja meie kaasmaalastele   Täpsemalt saad sissekande kohta lugeda SIIT.

Rahvakultuuri Keskuse Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rikastus Häädemeeste piirkonna harrastusnäitemängu tegemiste sissekandega. Sissekande tegi Rahvakultuuri Keskuse Pärnumaa rahvakultuurispetsialist Aire Koop, kes on ka ise väga paljude näitemängude teksti looja ja lavastaja. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse sai kantud harrastusteatri traditsioon

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |