Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Eestlaste hingepildist ja muinasusundist (Mikk Sarv)

Maarahva jaoks oli hing olemas kõigel elaval ja oleval, just samamoodi, nagu meil endilgi. Hingedeajal on hing hingeauru ehk uduna nähtav. Muinasusundi tuumaks on sügav lugupidamine ja läbikäimine kõigi hingesolijate vahel. Regilaulus Kuldnaine iseloomustavad elavat inimest viis tunnust: tal on keel suus, tal on meel peas, tal on süda rinnus, tema südamel on hing ja tema hingel on eluase. Siit võib tuletada eestlase hingepildi, kus esimesel kohal on igaühe õigus oma arvamusele, oma seisukohale, oma eesmärgile, õigus sõnastada ja esitada küsimusi. Selleks peab olema keel suus. Meel peas on vajalik, et püsida oma arvamuse ja eesmärgi juures. Süda rinnus on vajalik, et otsustavalt tegutseda ning vastutada oma tegude eest. Südamel peab olema hing, mis ühendab teod, tegemised ja vastutuse läbi põlvkondade ning aegade. Hinge eluasemeiks on keel, pärimus, pühapaigad, mis aitavad hoida järjepidevust. Eestlaste muinasusund on sellest lähtuvalt üksikisiku keskne, kus igaühel on oma maailmapilt ning seotus teispoolsuse ja vaimuilmaga. Mikk Sarv MIKK SARV on väga mitmekülgne inimene. Ta on rahvapärimuse uurija, kirjanik, muusik ja õpetaja, hariduselt bioloog. Ta on võtnud eesti keelde tarvitusele mõisted elurikkus, õhinapõhine ja õuesõpe. Õuesõpe on leidnud laialdaselt rakendamist kõigis vanuserühmades. Mikk Sarv on paljude raadio- ja telesaadete autor ning loonud muusikat Rein Marani loodusfilmidele. Mikk Sarve sulest on ilmunud mitu raamatut

Eestlaste hingepildist ja muinasusundist (Mikk Sarv)

Rahvakultuuri Keskuses (J. Vilmsi 55), 14. detsembril kl 17 - 19.30

 

Maarahva jaoks oli hing olemas kõigel elaval ja oleval, just samamoodi, nagu meil endilgi. Hingedeajal on hing hingeauru ehk uduna nähtav. Muinasusundi tuumaks on sügav lugupidamine ja läbikäimine kõigi hingesolijate vahel.

Regilaulus Kuldnaine iseloomustavad elavat inimest viis tunnust: tal on keel suus, tal on meel peas, tal on süda rinnus, tema südamel on hing ja tema hingel on eluase.

Siit võib tuletada eestlase hingepildi, kus esimesel kohal on igaühe õigus oma arvamusele, oma seisukohale, oma eesmärgile, õigus sõnastada ja esitada küsimusi. Selleks peab olema keel suus.

Meel peas on vajalik, et püsida oma arvamuse ja eesmärgi juures. 

Süda rinnus on vajalik, et otsustavalt tegutseda ning vastutada oma tegude eest.

Südamel peab olema hing, mis ühendab teod, tegemised ja vastutuse läbi põlvkondade ning aegade.

Hinge eluasemeiks on keel, pärimus, pühapaigad, mis aitavad hoida järjepidevust.

Eestlaste muinasusund on sellest lähtuvalt üksikisiku keskne, kus igaühel on oma maailmapilt ning seotus teispoolsuse ja vaimuilmaga.

 

Eestlaste hingepildist ja muinasusundist (Mikk Sarv)
Mikk Sarv

 

 

MIKK SARV on väga mitmekülgne inimene. Ta on rahvapärimuse uurija, kirjanik, muusik ja õpetaja, hariduselt bioloog. Ta on võtnud eesti keelde tarvitusele mõisted elurikkus, õhinapõhine ja õuesõpe. Õuesõpe on leidnud laialdaselt rakendamist kõigis vanuserühmades.

Mikk Sarv on paljude raadio- ja telesaadete autor ning loonud muusikat Rein Marani loodusfilmidele.

Mikk Sarve sulest on ilmunud mitu  raamatut eestlaste olemusest ja keele tähendustest, sh "Ilmasilmaja", "Sõna jõud", "Suur pärimuse mälumäng", "Kuu" jt. 

 

Eestlaste hingepildist ja muinasusundist (Mikk Sarv)

 

 

 

Eestlaste hingepildist ja muinasusundist (Mikk Sarv)
Viimati uuendatud 6. märtsil 2018
Eestlaste hingepildist ja muinasusundist (Mikk Sarv)
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Maarahva jaoks oli hing olemas kõigel elaval ja oleval, just samamoodi, nagu meil endilgi. Hingedeajal on hing hingeauru ehk uduna nähtav. Muinasusundi tuumaks on sügav lugupidamine ja läbikäimine kõigi hingesolijate vahel. Regilaulus Kuldnaine iseloomustavad elavat inimest viis tunnust: tal on keel suus, tal on meel peas, tal on süda rinnus, tema südamel on hing ja tema hingel on eluase. Siit võib tuletada eestlase hingepildi, kus esimesel kohal on igaühe õigus oma arvamusele, oma seisukohale, oma eesmärgile, õigus sõnastada ja esitada küsimusi. Selleks peab olema keel suus. Meel peas on vajalik, et püsida oma arvamuse ja eesmärgi juures. Süda rinnus on vajalik, et otsustavalt tegutseda ning vastutada oma tegude eest. Südamel peab olema hing, mis ühendab teod, tegemised ja vastutuse läbi põlvkondade ning aegade. Hinge eluasemeiks on keel, pärimus, pühapaigad, mis aitavad hoida järjepidevust. Eestlaste muinasusund on sellest lähtuvalt üksikisiku keskne, kus igaühel on oma maailmapilt ning seotus teispoolsuse ja vaimuilmaga. Mikk Sarv MIKK SARV on väga mitmekülgne inimene. Ta on rahvapärimuse uurija, kirjanik, muusik ja õpetaja, hariduselt bioloog. Ta on võtnud eesti keelde tarvitusele mõisted elurikkus, õhinapõhine ja õuesõpe. Õuesõpe on leidnud laialdaselt rakendamist kõigis vanuserühmades. Mikk Sarv on paljude raadio- ja telesaadete autor ning loonud muusikat Rein Marani loodusfilmidele. Mikk Sarve sulest on ilmunud mitu raamatut eestlaste olemusest ja keele tähendustest, sh "Ilmasilmaja", "Sõna jõud", "Suur pärimuse mälumäng", "Kuu" jt.

Rahvakultuuri Keskuses (J. Vilmsi 55), 14. detsembril kl 17 - 19. 30 Eestlaste hingepildist ja muinasusundist (Mikk Sarv)

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |