Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis

Kultuuripärandi päeval Tallinna Ülikoolis tutvustatakse UNESCO kultuuripärandi esindusnimistusse kuuluvat Eesti kultuuripärandit – seto leelot, Kihnu kultuuriruumi, Vana-Võromaa suitsusaunatraditsiooni – ja selgitatakse, kuidas vaimne pärand on osa meie kõigi elust just siin ja praegu ning et see muutub koos inimeste ja oludega. Vaimsest kultuuripärandist räägib Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päeval Euroopa kultuuripärandi aasta Eesti juhtnõukogu liige Marju Kõivupuu Tallinna Ülikoolist. Päevaga on seotud ka Kõivupuu juhitav ELU projekt "Märka pärandit linnas ja maastikul". Elvi Nassar Eesti Vabaõhumuuseumist, kes on seto pärimuse ekspert, räägib UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kuuluvast seto leelost. Kas saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Nii kutsub kaasa mõtlema Epp Tamm Rahvakultuuri Keskusest. Kihnu kultuuriruumis toimuvast annab ülevaate Mare Mätas, Kihnu kultuuriruumi esindaja, SA Kihnu Kultuuriruumi eestvedaja. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust, Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni, räägib Leelo Viita Rahvakultuuri Keskusest. UNESCO nimekirja kuuluvaist Võromaa suitsusaunatraditsioonidest kõneleb Eda Veeroja, kes on suitsusauna propageerija ja Mooska talu perenaine. Vaimne kultuuripärand on teadmised, oskused, kombed ja tavad, mis on pärandatud edasi põlvest põlve ning seetõttu on

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis

28. veebr. 2018

8. märtsil algusega kell 10.00 tähistatakse Tallinna Ülikoolis Euroopa kultuuripärandiaastale 2018 pühendatud Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päeva, kus astuvad üles kultuuripärandi eksperdid Tallinna Ülikoolist, Rahvakultuuri Keskusest ning seto, võro ja kihnu kultuuriruumidest.

Kultuuripärandi päeval Tallinna Ülikoolis tutvustatakse UNESCO kultuuripärandi esindusnimistusse kuuluvat Eesti kultuuripärandit – seto leelot, Kihnu kultuuriruumi, Vana-Võromaa suitsusaunatraditsiooni – ja selgitatakse, kuidas vaimne pärand on osa meie kõigi elust just siin ja praegu ning et see muutub koos inimeste ja oludega.

 

Vaimsest kultuuripärandist räägib Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päeval Euroopa kultuuripärandi aasta Eesti juhtnõukogu liige Marju Kõivupuu Tallinna Ülikoolist. Päevaga on seotud ka Kõivupuu juhitav ELU projekt "Märka pärandit linnas ja maastikul".

 

Elvi Nassar Eesti Vabaõhumuuseumist, kes on seto pärimuse ekspert, räägib UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kuuluvast seto leelost.

 

Kas saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Nii kutsub kaasa mõtlema Epp Tamm Rahvakultuuri Keskusest.

 

Kihnu kultuuriruumis toimuvast annab ülevaate Mare Mätas, Kihnu kultuuriruumi esindaja, SA Kihnu Kultuuriruumi eestvedaja.

 

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust, Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni, räägib Leelo Viita Rahvakultuuri Keskusest.

 

UNESCO nimekirja kuuluvaist Võromaa suitsusaunatraditsioonidest kõneleb Eda Veeroja, kes on  suitsusauna propageerija ja Mooska talu perenaine.

 

Vaimne kultuuripärand on teadmised, oskused, kombed ja tavad, mis on pärandatud edasi põlvest põlve ning seetõttu on selle elujõulisus suuresti noorte õlul. Vaimse kultuuripärandi päevad ülikoolides tutvustavad Eesti kultuuripärandit, et teadmine meie mitmekesisest ja rikkast kultuuripärandist ja nende kandjatest jõuaks kodudesse, innustaks inimesi vaimset kultuuripärandit mõistma, edasi andma ja väärtustama.

 

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis toimub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 raames. Tänavu tähistatakse Euroopas kultuuripärandi aastat, 2018. aasta valik on sümboolne – möödub 100 aastat Esimese maailmasõja lõpust, suurtest muutustest Euroopa kaardil ja mitmete rahvusriikide tekkest.

 

Vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis toimub 8. märtsil algusega kell 10 ruumis M-225. Üritust viivad läbi Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakond koostöös pärimuskultuuri spetsialist Ene Lukka-Jegikjani ja Tallinna Ülikooliga.

 

Kontaktisikud: Leelo Viita (, 58507506), Ene Lukka-Jegikjan (, 56240043), Marju Kõivupuu (, 5098658)

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis

Päevakava

 

10.00 Sissejuhatus

 

10.15 – 10.45 Vaimsest kultuuripärandist. Euroopa kultuuripärandi aasta Eesti juhtnõukogu liige Marju Kõivupuu (Tallinna Ülikool). Päevaga on seotud ka Kõivupuu juhitav ELU projekt “Märka pärandit linnas ja maastikul”

 

10.45 – 11.15 Seto leelo – Elvi Nassar (seto pärimuse ekspert, Eesti Vabaõhumuuseum)

 

11.15 – 11.45 Kas me saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Epp Tamm (Rahvakultuuri Keskus)

 

11.45-12.15 Paus

 

12.15 – 12.45 Kihnu kultuuriruum. Mare Mätas (Kihnu kultuuriruumi esindaja, SA Kihnu Kultuuriruumi eestvedaja)

 

12.45 – 13.15 Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni. Leelo Viita (Rahvakultuuri Keskus)

 

13.15 – 13.45 Võromaa suitsusaunatraditsioon. Eda Veeroja (suitsusauna propageerija, Mooska talu perenaine)

 

13.45 – 14.00 Kokkuvõte

 

Moderaatorid: Ene Lukka-Jegikjan ja üliõpilased

 

png Vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis - kava plakat (.png 3,0Mb).
Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis
Viimati uuendatud 1. märtsil 2018
Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kultuuripärandi päeval Tallinna Ülikoolis tutvustatakse UNESCO kultuuripärandi esindusnimistusse kuuluvat Eesti kultuuripärandit – seto leelot, Kihnu kultuuriruumi, Vana-Võromaa suitsusaunatraditsiooni – ja selgitatakse, kuidas vaimne pärand on osa meie kõigi elust just siin ja praegu ning et see muutub koos inimeste ja oludega. Vaimsest kultuuripärandist räägib Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päeval Euroopa kultuuripärandi aasta Eesti juhtnõukogu liige Marju Kõivupuu Tallinna Ülikoolist. Päevaga on seotud ka Kõivupuu juhitav ELU projekt "Märka pärandit linnas ja maastikul". Elvi Nassar Eesti Vabaõhumuuseumist, kes on seto pärimuse ekspert, räägib UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kuuluvast seto leelost. Kas saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Nii kutsub kaasa mõtlema Epp Tamm Rahvakultuuri Keskusest. Kihnu kultuuriruumis toimuvast annab ülevaate Mare Mätas, Kihnu kultuuriruumi esindaja, SA Kihnu Kultuuriruumi eestvedaja. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust, Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni, räägib Leelo Viita Rahvakultuuri Keskusest. UNESCO nimekirja kuuluvaist Võromaa suitsusaunatraditsioonidest kõneleb Eda Veeroja, kes on suitsusauna propageerija ja Mooska talu perenaine. Vaimne kultuuripärand on teadmised, oskused, kombed ja tavad, mis on pärandatud edasi põlvest põlve ning seetõttu on selle elujõulisus suuresti noorte õlul. Vaimse kultuuripärandi päevad ülikoolides tutvustavad Eesti kultuuripärandit, et teadmine meie mitmekesisest ja rikkast kultuuripärandist ja nende kandjatest jõuaks kodudesse, innustaks inimesi vaimset kultuuripärandit mõistma, edasi andma ja väärtustama. Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis toimub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 raames. Tänavu tähistatakse Euroopas kultuuripärandi aastat, 2018. aasta valik on sümboolne – möödub 100 aastat Esimese maailmasõja lõpus maastikul”   10. 45 – 11. 15 Seto leelo – Elvi Nassar (seto pärimuse ekspert, Eesti Vabaõhumuuseum)   11. 15 – 11. 45 Kas me saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Epp Tamm (Rahvakultuuri Keskus)   11. 45-12. 15 Paus   12. 15 – 12. 45 Kihnu kultuuriruum. Mare Mätas (Kihnu kultuuriruumi esindaja, SA Kihnu Kultuuriruumi eestvedaja)   12. 45 – 13. 15 Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni. Leelo Viita (Rahvakultuuri Keskus)   13. 15 – 13. 45 Võromaa suitsusaunatraditsioon. Eda Veeroja (suitsusauna propageerija, Mooska talu perenaine)   13. 45 – 14. 00 Kokkuvõte   Moderaatorid: Ene Lukka-Jegikjan ja üliõpilased  

8. märtsil algusega kell 10. 00 tähistatakse Tallinna Ülikoolis Euroopa kultuuripärandiaastale 2018 pühendatud Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päeva, kus astuvad üles kultuuripärandi eksperdid Tallinna Ülikoolist, Rahvakultuuri Keskusest ning seto, võro ja kihnu kultuuriruumidest. Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tallinna Ülikoolis

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |