Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis

Vaimse kultuuripärandi päeval Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis (auditooriumis 115) tutvustatakse UNESCO kultuuripärandi esindusnimistusse kuuluvat Eesti kultuuripärandit – seto leelot, Kihnu kultuuriruumi, Vana-Võromaa suitsusaunatraditsiooni – ja selgitatakse, kuidas vaimne pärand on osa meie kõigi elust just siin ja praegu ning et see muutub koos inimeste ja oludega. Vaimsest kultuuripärandist räägib Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule teadur ja lektor Elo-Hanna Seljamaa. Kihnu kultuuriruumis toimuvast annab ülevaate Veera Leas, tantsuõpetaja ja Kihnu kultuuriruumi esindaja. Kas me saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Nii kutsub kaasa mõtlema Epp Tamm Rahvakultuuri Keskusest. Seto luuletaja ja muusik ning Eesti Kirjandusmuuseumi folklorist Andreas Kalkun kõneleb UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kuuluvast seto leelost. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust , Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni, räägib Leelo Viita Rahvakultuuri Keskusest. UNESCO nimekirja kuuluvaist Võromaa suitsusaunatraditsioonidest kõneleb Eda Veeroja, kes on suitsusauna propageerija ja Mooska talu perenaine. Vaimne kultuuripärand on teadmised, oskused, kombed ja tavad, mis on pärandatud edasi põlvest põlve ning seetõttu on selle elujõulisus suuresti noorte õlul. Vaimse kultuuripärandi päevad ülikoolides tutvustavad Eesti kultu

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis

13. märtsil 2018

3. aprillil 2018 toimub Euroopa kultuuripärandi aastale 2018 pühendatud Eesti ja Euroopa vaimse kultuuripärandi päev. Üles astuvad vaimse kultuuripärandi eksperdid Tartu Ülikoolist, Rahvakultuuri Keskusest ning seto, võro ja kihnu kultuuriruumidest.

Vaimse kultuuripärandi päeval Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis (auditooriumis 115) tutvustatakse UNESCO kultuuripärandi esindusnimistusse kuuluvat Eesti kultuuripärandit – seto leelot, Kihnu kultuuriruumi, Vana-Võromaa suitsusaunatraditsiooni – ja selgitatakse, kuidas vaimne pärand on osa meie kõigi elust just siin ja praegu ning et see muutub koos inimeste ja oludega.

 

Vaimsest kultuuripärandist räägib Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule teadur ja lektor Elo-Hanna Seljamaa.

 

Kihnu kultuuriruumis toimuvast annab ülevaate Veera Leas, tantsuõpetaja ja Kihnu kultuuriruumi esindaja.

 

Kas me saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Nii kutsub kaasa mõtlema Epp Tamm Rahvakultuuri Keskusest.

 

Seto luuletaja ja muusik ning Eesti Kirjandusmuuseumi folklorist Andreas Kalkun kõneleb UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kuuluvast seto leelost.

 

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust, Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni, räägib Leelo Viita Rahvakultuuri Keskusest.

 

UNESCO nimekirja kuuluvaist Võromaa suitsusaunatraditsioonidest kõneleb Eda Veeroja, kes on  suitsusauna propageerija ja Mooska talu perenaine.

 

Vaimne kultuuripärand on teadmised, oskused, kombed ja tavad, mis on pärandatud edasi põlvest põlve ning seetõttu on selle elujõulisus suuresti noorte õlul. Vaimse kultuuripärandi päevad ülikoolides tutvustavad Eesti kultuuripärandit, et teadmine meie mitmekesisest ja rikkast kultuuripärandist ja nende kandjatest jõuaks kodudesse, innustaks inimesi vaimset kultuuripärandit mõistma, edasi andma ja väärtustama.

 

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis

PÄEVA KAVA

13.00   Sissejuhatus

13.15 – 13.45  Vaimsest kultuuripärandist. Elo-Hanna Seljamaa (Tartu Ülikool)

13.45 – 14.15 Kihnu kultuuriruum. Veera Leas (Kihnu kultuuriruumi esindaja, tantsuõpetaja)

14.15 – 14.45  Kas me saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Epp Tamm (Rahvakultuuri Keskus)

14.45 – 15.15  Paus
15.15 – 15.45  Seto leelo. Andreas Kalkun (seto luuletaja, muusik, folklorist, Eesti Kirjandusmuuseum)

15.45 – 16.15  Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni. Leelo Viita 
16.15 – 16.45  Võromaa suitsusaunatraditsioon. Eda Veeroja (suitsusauna propageerija, Mooska talu perenaine)

16.45 – 17.00  Kokkuvõte

 

Moderaatorid: Ene Lukka-Jegikjan ja üliõpilased

Kontaktisikud: Leelo Viita (, 58507506), Ene Lukka-Jegikjan (, 56240043)

 

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päeva korraldab Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakond koostöös Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžiga 

Viimati uuendatud 13. märtsil 2018
Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis
August 2019
ETKNRLP
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Vaimse kultuuripärandi päeval Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis (auditooriumis 115) tutvustatakse UNESCO kultuuripärandi esindusnimistusse kuuluvat Eesti kultuuripärandit – seto leelot, Kihnu kultuuriruumi, Vana-Võromaa suitsusaunatraditsiooni – ja selgitatakse, kuidas vaimne pärand on osa meie kõigi elust just siin ja praegu ning et see muutub koos inimeste ja oludega. Vaimsest kultuuripärandist räägib Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule teadur ja lektor Elo-Hanna Seljamaa. Kihnu kultuuriruumis toimuvast annab ülevaate Veera Leas, tantsuõpetaja ja Kihnu kultuuriruumi esindaja. Kas me saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülene kultuuripärand? Nii kutsub kaasa mõtlema Epp Tamm Rahvakultuuri Keskusest. Seto luuletaja ja muusik ning Eesti Kirjandusmuuseumi folklorist Andreas Kalkun kõneleb UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kuuluvast seto leelost. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust , Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni, räägib Leelo Viita Rahvakultuuri Keskusest. UNESCO nimekirja kuuluvaist Võromaa suitsusaunatraditsioonidest kõneleb Eda Veeroja, kes on suitsusauna propageerija ja Mooska talu perenaine. Vaimne kultuuripärand on teadmised, oskused, kombed ja tavad, mis on pärandatud edasi põlvest põlve ning seetõttu on selle elujõulisus suuresti noorte õlul. Vaimse kultuuripärandi päevad ülikoolides tutvustavad Eesti kultuuripärandit, et teadmine meie mitmekesisest ja rikkast kultuuripärandist ja nende kandjatest jõuaks kodudesse, innustaks inimesi vaimset kultuuripärandit mõistma, edasi andma ja väärtustama. PÄEVA KAVA 13. 00 Sissejuhatus 13. 15 – 13. 45 Vaimsest kultuuripärandist. Elo-Hanna Seljamaa (Tartu Ülikool) 13. 45 – 14. 15 Kihnu kultuuriruum. Veera Leas (Kihnu kultuuriruumi esindaja, tantsuõpetaja) 14. 15 – 14. 45 Kas me saame rääkida ühisest Euroopa kultuuripärandist UNESCO nimistus olevate näidete alusel? Milline on riikide ülesti Kirjandusmuuseum) 15. 45 – 16. 15  Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – Haabja ehitamisest Soomaal kihnu troi kudumiseni. Leelo Viita  16. 15 – 16. 45   Võromaa suitsusaunatraditsioon. Eda Veeroja (suitsusauna propageerija, Mooska talu perenaine) 16. 45 – 17. 00  Kokkuvõte   Moderaatorid : Ene Lukka-Jegikjan ja üliõpilased Kontaktisikud : Leelo Viita ( leel[no-Smpam)o.viita@rahvakultuur. ee , 58507506), Ene Lukka-Jegikjan ( ene.[no-Smpam)lukka@gmail.com , 56240043)   Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päeva korraldab Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakond koostöös Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžiga 

3. aprillil 2018 toimub Euroopa kultuuripärandi aastale 2018 pühendatud Eesti ja Euroopa vaimse kultuuripärandi päev. Üles astuvad vaimse kultuuripärandi eksperdid Tartu Ülikoolist, Rahvakultuuri Keskusest ning seto, võro ja kihnu kultuuriruumidest. Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päev Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |