Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Anne Tamm-Kivimets

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal ning kuulutatakse välja tema sünniaastapäeval 9. nov. Eelnevalt on selle pälvinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kontaktimprovisatsiooni ja tantsukompositsiooni õppejõud Raido Mägi ning Tallina Ülikooli tantsukompositsiooni õppejõud, tantsukunsti dotsent ja Tantsuteatri Fine 5 eestvedaja Rene Nõmmik. Gerd Neggo (1891-1974) oli tantsija, tantsulavastaja ja pedagoog, kelle õpingud Stockholmis É. Jaques-Dalcroze rütmilis-muusikalise pedagoogika alal ning Hamburgis R. Labani tantsustuudios päädisid Eestisse naastes moderntantsustuudio loomisega Tallinnas. Neggot peetakse õigustatult moderntantsu maaletoojaks, kes oma tööga on andnud suure panuse tantsu- ja liikumiskultuuri edendamisesse Eestis. Anne Tamm-Kivimets õpetab lapsi tantsu armastama Tartus, tema poolt juhitavas Just Tantsukoolis (endine H-stuudio, endine Heterostuudio), mis 2014. aastal tähistab oma 30. tegevusaasta täitumist. Anne on näide dünaamilisest õpetajast, kes kasvab koos oma õpilastega, kes jälgib iga oma õpilast individuaalselt neid rasketel hetkedel toetades ja rõõmsatel hetkedel kaasa hõisates. Kolmekümneaastase teadmiste- ja kogemustepagasi ning intuitsiooni põhjal on Anne Tamm-Kivimets välja töötanud oma treeningsüsteemi, mis ühendab endas sümbioosina loovuse, hea tehnilis-füüsilise taseme ning keha terviklikkuse. Anne treeningsüsteem lähtub põhimõttest, et tants on üks eneseväljenduse vormidest ning tantsu

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Anne Tamm-Kivimets

Eesti Tantsuhariduse Liidu iga-aastase Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis käesoleval aastal Just Tantsukooli juhataja ja õpetaja Anne Tamm-Kivimets.

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal ning kuulutatakse välja tema sünniaastapäeval 9. nov. Eelnevalt on selle pälvinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kontaktimprovisatsiooni ja tantsukompositsiooni õppejõud Raido Mägi ning Tallina Ülikooli tantsukompositsiooni õppejõud, tantsukunsti dotsent ja Tantsuteatri Fine 5 eestvedaja Rene Nõmmik.

 

Gerd Neggo (1891-1974) oli tantsija, tantsulavastaja ja pedagoog, kelle õpingud Stockholmis É. Jaques-Dalcroze rütmilis-muusikalise pedagoogika alal ning Hamburgis R. Labani tantsustuudios päädisid Eestisse naastes moderntantsustuudio loomisega Tallinnas. Neggot peetakse õigustatult moderntantsu maaletoojaks, kes oma tööga on andnud suure panuse tantsu- ja liikumiskultuuri edendamisesse Eestis.

 

Anne Tamm-Kivimets õpetab lapsi tantsu armastama Tartus, tema poolt juhitavas Just Tantsukoolis (endine H-stuudio, endine Heterostuudio), mis 2014. aastal tähistab oma 30. tegevusaasta täitumist. Anne on näide dünaamilisest õpetajast, kes kasvab koos oma õpilastega, kes jälgib iga oma õpilast individuaalselt neid rasketel hetkedel toetades ja rõõmsatel hetkedel kaasa hõisates. Kolmekümneaastase teadmiste- ja kogemustepagasi ning intuitsiooni põhjal on Anne Tamm-Kivimets välja töötanud oma treeningsüsteemi, mis ühendab endas sümbioosina loovuse, hea tehnilis-füüsilise taseme ning keha terviklikkuse. Anne treeningsüsteem lähtub põhimõttest, et tants on üks eneseväljenduse vormidest ning tantsuõppe peamine eesmärk on õppida end tantsukeeles väljendama, kasutades selleks oma keha koos hea tehnika ning mõtlemisoskusega. Anne Tamm-Kivimetsa õpilased on silma paistnud tugeva vaimse, intellektuaalse ja füüsilise ettevalmistuse poolest, kes on valmis end arendama, sisenedes nii Eesti kui välismaa tantsumaastikule tugevate ja andekate tantsuõpetajate, tantsijate, tantsukunstnike või tantsukooli juhatajatena. Anne Tamm-Kivimetsa kunagiste õpilaste hulka kuuluvad Nele Suisalu, Karmen Ong, Madli Teller, Kati Grauberg-Longhurst, Maarja Pärn, Helena Krinal jt.

 

Stipendium antakse pidulikult üle 10. detsembril kell 19.00 Tartu Loodusmajas Tartu linnavalitsuse noorsootöö valdkonna aasta tunnustamisüritusel. Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

 

Eesti Tantsuhariduse Liit

Pressiteate koostas Helena Krinal

Info Anu Sööt

Viimati uuendatud 8. nov. 2013
Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Anne Tamm-Kivimets
Veebruar 2019
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal ning kuulutatakse välja tema sünniaastapäeval 9. nov. Eelnevalt on selle pälvinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kontaktimprovisatsiooni ja tantsukompositsiooni õppejõud Raido Mägi ning Tallina Ülikooli tantsukompositsiooni õppejõud, tantsukunsti dotsent ja Tantsuteatri Fine 5 eestvedaja Rene Nõmmik. Gerd Neggo (1891-1974) oli tantsija, tantsulavastaja ja pedagoog, kelle õpingud Stockholmis É. Jaques-Dalcroze rütmilis-muusikalise pedagoogika alal ning Hamburgis R. Labani tantsustuudios päädisid Eestisse naastes moderntantsustuudio loomisega Tallinnas. Neggot peetakse õigustatult moderntantsu maaletoojaks, kes oma tööga on andnud suure panuse tantsu- ja liikumiskultuuri edendamisesse Eestis. Anne Tamm-Kivimets õpetab lapsi tantsu armastama Tartus, tema poolt juhitavas Just Tantsukoolis (endine H-stuudio, endine Heterostuudio), mis 2014. aastal tähistab oma 30. tegevusaasta täitumist. Anne on näide dünaamilisest õpetajast, kes kasvab koos oma õpilastega, kes jälgib iga oma õpilast individuaalselt neid rasketel hetkedel toetades ja rõõmsatel hetkedel kaasa hõisates. Kolmekümneaastase teadmiste- ja kogemustepagasi ning intuitsiooni põhjal on Anne Tamm-Kivimets välja töötanud oma treeningsüsteemi, mis ühendab endas sümbioosina loovuse, hea tehnilis-füüsilise taseme ning keha terviklikkuse. Anne treeningsüsteem lähtub põhimõttest, et tants on üks eneseväljenduse vormidest ning tantsuõppe peamine eesmärk on õppida end tantsukeeles väljendama, kasutades selleks oma keha koos hea tehnika ning mõtlemisoskusega. Anne Tamm-Kivimetsa õpilased on silma paistnud tugeva vaimse, intellektuaalse ja füüsilise ettevalmistuse poolest, kes on valmis end arendama, sisenedes nii Eesti kui välismaa tantsumaastikule tugevate ja andekate tantsuõpetajate, tantsijate, tantsukunstnike või tantsukooli juhatajatena. Anne Tamm-Kivimetsa kunagiste õpilaste hulka kuuluvad Nele Suisalu, Karmen Ong, Madli Teller, Kati Grauberg-Longhurst, Maarja Pä paistnud tugeva vaimse, intellektuaalse ja füüsilise ettevalmistuse poolest, kes on valmis end arendama, sisenedes nii Eesti kui välismaa tantsumaastikule tugevate ja andekate tantsuõpetajate, tantsijate, tantsukunstnike või tantsukooli juhatajatena. Anne Tamm-Kivimetsa kunagiste õpilaste hulka kuuluvad Nele Suisalu, Karmen Ong, Madli Teller, Kati Grauberg-Longhurst, Maarja Pärn, Helena Krinal jt.   Stipendium antakse pidulikult üle 10. detsembril kell 19. 00 Tartu Loodusmajas Tartu linnavalitsuse noorsootöö valdkonna aasta tunnustamisüritusel. Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.   Eesti Tantsuhariduse Liit Pressiteate koostas Helena Krinal Info Anu Sööt soot[no-Smpam)@kultuur.edu. ee

Eesti Tantsuhariduse Liidu iga-aastase Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis käesoleval aastal Just Tantsukooli juhataja ja õpetaja Anne Tamm-Kivimets. Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Anne Tamm-Kivimets

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |