Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Hakkame santima!

Rahvusvaheline maskeerimis- ja sanditamiskombestikku tutvutav festival "Hakkame santima!" on kutsutud ellu selleks, et säiliksid meie mitmekesised sanditamistraditsioonid elavas kasutuses. Projekti veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on üks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 sõlmsündmustest Eestis. Koguinfo kodulehel www. mardipaev. com Sügistalvsel ajal sanditamas käimine ja enda maskeerimine on iidne ning kõikidele läänemeresoomlastele omane tava. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele, olgu selleks siis näiteks Tiibeti kloostrites tehtavad rituaalsed maskeeritud pühad tantsud Losari festivali ajal, Itaalias Sardiinia piirkonnas ringi liikuvad lambanahkadesse mässitud ja puidust looma- ja inimese maske kandvad sandid või Baierimaal jõulude aegu ringi liikuvad hirmutavad Krampuse-karakterid. Sanditamiskombestik on põnev, rikas ja igati väärt järgimist! 2019 "Hakkame santima!" aktsiooniks 2019. aastal on 24. novembril (kadrilaupäeval) üle-eestiline kadrisandi jooksmine. Sel aastal toimub mardi- ja kadrisantide rahvaloendus ehk loeme kokku kõik kadri- ja mardisandid! Kutsume üles marti ja katri jooksma ja aidata külvata õnne paljudesse Eestimaa kodudesse! Näitame üheskoos, et kadris- ja mardis käimine ei ole Eestis kuhugi kadunud ning on endiselt kirev, lõbus ja unikaalne osa meie kultuuripärandist! Rahva Raamatusse tuli müüki meie nõutud mardi- ja kadri

Hakkame santima!

Hakkame santima!

 

Rahvusvaheline maskeerimis- ja sanditamiskombestikku tutvutav festival "Hakkame santima!" on kutsutud ellu selleks, et säiliksid meie mitmekesised sanditamistraditsioonid elavas kasutuses. Projekti veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on üks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 sõlmsündmustest Eestis.

Koguinfo kodulehel www.mardipaev.com

 

Sügistalvsel ajal sanditamas käimine ja enda maskeerimine on iidne ning kõikidele läänemeresoomlastele omane tava. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele, olgu selleks siis näiteks Tiibeti kloostrites tehtavad rituaalsed maskeeritud pühad tantsud Losari festivali ajal, Itaalias Sardiinia piirkonnas ringi liikuvad lambanahkadesse mässitud ja puidust looma- ja inimese maske kandvad sandid või Baierimaal jõulude aegu ringi liikuvad hirmutavad Krampuse-karakterid. 

Sanditamiskombestik on põnev, rikas ja igati väärt järgimist! 

Hakkame santima!
Hakkame santima!

2019

"Hakkame santima!" aktsiooniks 2019. aastal on 24. novembril (kadrilaupäeval) üle-eestiline kadrisandi jooksmine.

Sel aastal toimub mardi- ja kadrisantide rahvaloendus ehk loeme kokku kõik kadri- ja mardisandid! Kutsume üles marti ja katri jooksma ja aidata külvata õnne paljudesse Eestimaa kodudesse!
Näitame üheskoos, et kadris- ja mardis käimine ei ole Eestis kuhugi kadunud ning on endiselt kirev, lõbus ja unikaalne osa meie kultuuripärandist!

 

Rahva Raamatusse tuli müüki meie nõutud mardi- ja kadrisandi kombestikku tutvustav raamat: Abiks mardi- ja kadrisandile.

 

Sel aastal jõudis mardi- ja kadrisandi teema lõpuks ka kaubandusse. Coop pani välja plakatid infoga, mida külla tulnud martidele ja kadrile tänutäheks anda. Samuti leiavad usinamad kommiletist mardi- ja kadripäeva teemalisi kommipakke.

Kadrisant on õnne pant!

 

Lisainfo, videoid ja õppematerjale www.mardipaev.com ja

https://www.facebook.com/hakkamesantima/

 

Kui mardid olid lärmakad ja karused, siis kadrid on kaunid ja tasased. Lisaks kuulutavad kadrid välja ka järgmised pühad, milleks on jõulud!

Hakkame santima!
Hakkame santima!
Mardikesed. Foto: Andres Treial
Hakkame santima!
Mardid. Foto: Andres Treial

2018

"Hakkame santima!" aktsiooni sisuks on käesoleva aasta sügisel, mardipäeva ajal toimuv üle-eestiline mardisandi jooksmine. Lisaks sellele toimub mitmeid põnevaid mardi-ja kadrisandikombestikku tutvustavaid ja maskide valmistamise koolitusi ning töötubasid, kogumiskonkurss "Märka marti!", rahvusvaheline sanditamiskombestiku konverents "Ukselt uksele, ajast aega" (korraldab NEFA Tartu Rühm), saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive ja palju muud. 

Hakkame santima!
Mardipere. Foto: Andres Treial

 

Festivali kodulehele https://www.mardipaev.com/ (SIIN) jookseb kogu vajalik info – piirkondlikud kontaktid, õppematerjale, festivali ajakava ning uudiseid kajastav blogi. Samuti leiad tulevikus kodulehelt endast teada andnud sanditamisgruppide info, kogumiskonkursi "Märka marti!" tulemused, mardisõbralike kodude nimekirja ja palju muud põnevat. 

 

 

Hakkame santima!
Kujunduse autor: Liisa Murdvee

 

 

Koostööpartnerid

Hakkame santima!
Hakkame santima!
Hakkame santima!
Hakkame santima!
Viimati uuendatud 20. nov. 2019
Hakkame santima!
November 2019
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Rahvusvaheline maskeerimis- ja sanditamiskombestikku tutvutav festival "Hakkame santima!" on kutsutud ellu selleks, et säiliksid meie mitmekesised sanditamistraditsioonid elavas kasutuses. Projekti veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on üks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 sõlmsündmustest Eestis. Koguinfo kodulehel www. mardipaev. com Sügistalvsel ajal sanditamas käimine ja enda maskeerimine on iidne ning kõikidele läänemeresoomlastele omane tava. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele, olgu selleks siis näiteks Tiibeti kloostrites tehtavad rituaalsed maskeeritud pühad tantsud Losari festivali ajal, Itaalias Sardiinia piirkonnas ringi liikuvad lambanahkadesse mässitud ja puidust looma- ja inimese maske kandvad sandid või Baierimaal jõulude aegu ringi liikuvad hirmutavad Krampuse-karakterid. Sanditamiskombestik on põnev, rikas ja igati väärt järgimist! 2019 "Hakkame santima!" aktsiooniks 2019. aastal on 24. novembril (kadrilaupäeval) üle-eestiline kadrisandi jooksmine. Sel aastal toimub mardi- ja kadrisantide rahvaloendus ehk loeme kokku kõik kadri- ja mardisandid! Kutsume üles marti ja katri jooksma ja aidata külvata õnne paljudesse Eestimaa kodudesse! Näitame üheskoos, et kadris- ja mardis käimine ei ole Eestis kuhugi kadunud ning on endiselt kirev, lõbus ja unikaalne osa meie kultuuripärandist! Rahva Raamatusse tuli müüki meie nõutud mardi- ja kadrisandi kombestikku tutvustav raamat: Abiks mardi- ja kadrisandile. Sel aastal jõudis mardi- ja kadrisandi teema lõpuks ka kaubandusse. Coop pani välja plakatid infoga, mida külla tulnud martidele ja kadrile tänutäheks anda. Samuti leiavad usinamad kommiletist mardi- ja kadripäeva teemalisi kommipakke. Kadrisant on õnne pant! Lisainfo, videoid ja õppematerjale www. mardipaev. com ja https://www. facebook. com/hakkamesantima/ Kui mardid olid lärmakad ja karused, siis kadrid on kaunid ja tasased. Lisaks kuulutavad kadrid välja ka järgmised pü sellele toimub mitmeid põnevaid mardi-ja kadrisandi kombestikku tutvustavaid ja maskide valmistamise koolitusi ning töötubasid, kogumiskonkurss "Märka marti!" , rahvusvaheline sanditamiskombestiku konverents "Ukselt uksele, ajast aega" (korraldab NEFA Tartu Rühm), saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive ja palju muud.   Mardipere. Foto: Andres Treial   Festivali kodulehele  https://www. mardipaev. com/ ( SIIN ) jookseb kogu vajalik info – piirkondlikud kontaktid, õppematerjale, festivali ajakava ning uudiseid kajastav blogi. Samuti leiad tulevikus kodulehelt endast teada andnud sanditamisgruppide info, kogumiskonkursi "Märka marti!" tulemused, mardisõbralike kodude nimekirja ja palju muud põnevat.       Kujunduse autor: Liisa Murdvee     Koostööpartnerid

Hakkame santima!

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |