Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Hakkame santima!

Sügistalvsel ajal sanditamas käimine ja enda maskeerimine on iidne ning kõikidele läänemeresoomlastele omane tava. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele, olgu selleks siis näiteks Tiibeti kloostrites tehtavad rituaalsed maskeeritud pühad tantsud Losari festivali ajal, Itaalias Sardiinia piirkonnas ringi liikuvad lambanahkadesse mässitud ja puidust looma- ja inimese maske kandvad sandid või Baierimaal jõulude aegu ringi liikuvad hirmutavad Krampuse-karakterid. Sanditamiskombestik on põnev, rikas ja igati väärt järgimist! "Hakkame santima!" aktsiooni raames toimub mitmeid põnevaid sündmusi: aprill - november 2018 toimub üle Eesti mitmeid põnevaid mardi-ja kadrisandikombestikku tutvustavaid ja maskide valmistamise koolitusi ning töötubasid. mardilaupäeval 9. novembril üle-eestiline mardisandi jooksmine www. mardipaev. com. kogumiskonkurss "Märka marti!" - https://www. parandiaasta. ee/marka-marti/ rahvusvaheline sanditamiskombestiku konverents "Ukselt uksele, ajast aega" (korraldab NEFA Tartu Rühm) Festivali väliskollektiivide kontsert ERMis 11. november www. mardipaev. com lehelt leiad lisaks õppevideod ja maskeerimisjuhiseid marti jooksjale: https://www. mardipaev. com/otildeppevideod. html Festivali kodulehele https://www. mardipaev. com/ ( SIIN ) jookseb kogu vajalik info – piirkondlikud kontaktid, õppematerjale, festivali ajakava ning uudiseid kajastav blogi. Samuti leiad tulevikus

Hakkame santima!

15. nov. 2018Rahvusvaheline maskeerimis- ja sanditamiskombestikku tutvutav festival "Hakkame santima!" on kutsutud ellu selleks, et säiliksid meie mitmekesised sanditamistraditsioonid elavas kasutuses. Projekti veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on üks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 sõlmsündmustest Eestis.

Koguinfo kodulehel www.mardipaev.com

Hakkame santima!

Sügistalvsel ajal sanditamas käimine ja enda maskeerimine on iidne ning kõikidele läänemeresoomlastele omane tava. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele, olgu selleks siis näiteks Tiibeti kloostrites tehtavad rituaalsed maskeeritud pühad tantsud Losari festivali ajal, Itaalias Sardiinia piirkonnas ringi liikuvad lambanahkadesse mässitud ja puidust looma- ja inimese maske kandvad sandid või Baierimaal jõulude aegu ringi liikuvad hirmutavad Krampuse-karakterid. 

Sanditamiskombestik on põnev, rikas ja igati väärt järgimist! 

Hakkame santima!
Hakkame santima!

"Hakkame santima!" aktsiooni raames toimub mitmeid põnevaid sündmusi:

www.mardipaev.com lehelt leiad lisaks õppevideod ja maskeerimisjuhiseid marti jooksjale:

https://www.mardipaev.com/otildeppevideod.html

 

Hakkame santima!
Hakkame santima!
Hakkame santima!

 

Festivali kodulehele https://www.mardipaev.com/ (SIIN) jookseb kogu vajalik info – piirkondlikud kontaktid, õppematerjale, festivali ajakava ning uudiseid kajastav blogi. Samuti leiad tulevikus kodulehelt endast teada andnud sanditamisgruppide info, kogumiskonkursi "Märka marti!" tulemused, mardisõbralike kodude nimekirja ja palju muud põnevat. 

 

Hakkame santima!
Hakkame santima!

Koostööpartnerid:

Hakkame santima!
Hakkame santima!
Hakkame santima!
Hakkame santima!
Hakkame santima!
Viimati uuendatud 15. nov. 2018
Hakkame santima!
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Sügistalvsel ajal sanditamas käimine ja enda maskeerimine on iidne ning kõikidele läänemeresoomlastele omane tava. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele, olgu selleks siis näiteks Tiibeti kloostrites tehtavad rituaalsed maskeeritud pühad tantsud Losari festivali ajal, Itaalias Sardiinia piirkonnas ringi liikuvad lambanahkadesse mässitud ja puidust looma- ja inimese maske kandvad sandid või Baierimaal jõulude aegu ringi liikuvad hirmutavad Krampuse-karakterid. Sanditamiskombestik on põnev, rikas ja igati väärt järgimist! "Hakkame santima!" aktsiooni raames toimub mitmeid põnevaid sündmusi: aprill - november 2018 toimub üle Eesti mitmeid põnevaid mardi-ja kadrisandikombestikku tutvustavaid ja maskide valmistamise koolitusi ning töötubasid. mardilaupäeval 9. novembril üle-eestiline mardisandi jooksmine www. mardipaev. com. kogumiskonkurss "Märka marti!" - https://www. parandiaasta. ee/marka-marti/ rahvusvaheline sanditamiskombestiku konverents "Ukselt uksele, ajast aega" (korraldab NEFA Tartu Rühm) Festivali väliskollektiivide kontsert ERMis 11. november www. mardipaev. com lehelt leiad lisaks õppevideod ja maskeerimisjuhiseid marti jooksjale: https://www. mardipaev. com/otildeppevideod. html Festivali kodulehele https://www. mardipaev. com/ ( SIIN ) jookseb kogu vajalik info – piirkondlikud kontaktid, õppematerjale, festivali ajakava ning uudiseid kajastav blogi. Samuti leiad tulevikus kodulehelt endast teada andnud sanditamisgruppide info, kogumiskonkursi "Märka marti!" tulemused, mardisõbralike kodude nimekirja ja palju muud põnevat. Koostööpartnerid:

Rahvusvaheline maskeerimis- ja sanditamiskombestikku tutvutav festival "Hakkame santima!" on kutsutud ellu selleks, et säiliksid meie mitmekesised sanditamistraditsioonid elavas kasutuses. Projekti veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on üks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 sõlmsündmustest Eestis. Koguinfo kodulehel www. mardipaev. com Hakkame santima!

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |