Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

JUTUPANK

Tihti on küsitud lugusid mingitel kindlatel teemadel - haldjad, linnud jne. Sellest vajadusest ja jutuvestja Ulfi ettepanekust sündiski idee jutupanga loomiseks. Jutupanga esimeseks ettevõtmiseks sai projekt "12 KUUD" - igale kuule valiti üks teema, mille tarvis otsiti lugusid. Siit leiad mõned lood. Seoses autorikaitsega, ei saa me siin lehel avaldada kõiki lugusid. PS! Jagame lugusid lahkesti edasi jutustamiseks, mitte kirjalikuks avaldamiseks. Kindlasti ei tasu unustada, et pank tähendab ka oma panust. Lugu loo vastu! Oktoober on pühendatud jutuvestjale ja jutuvestmisele. Niisiis - kõik lood, aga ka viited lugudele, kus pajatatakse jutuvestjast või jutuvestmisest, on teretulnud! November - hingede ajaga käivad kaasas ka hingedeaja lood. Aga kuna sügis tõi taas naiste töösse ketruse ja villatööd, siis ootame ka lugusid, milles tehakse just neid töid või kus tegemist villakandjate enestega. Ka tänapäeval on taas naistetöödes villakraasimisel ja villavanutamisel oluline koht. Oleks ju vahva nende tööde juurde kohaseid rahva- ja muinasjutte pajatada. Või ehk mälestusi lambakarjaskäimisest vms. Detsember - ootame lugusid, mis peegeldavad neid tundeid ja mõtteid, mis meid valdavad nende pühade ootuse ja pühitsemise ajal. Kindlasti on seal päkapikutsemise kõrval ruumi ka muuks, millest lastele ja sõpradele pajatada. Jaanuar - üle aastate on meil jälle talv täis lund ja lumevalgust. Nii nagu suvel on vaja päikest koguda oma hinge, et t

JUTUPANK

Tihti on küsitud lugusid mingitel kindlatel teemadel - haldjad, linnud jne.
Sellest vajadusest ja jutuvestja Ulfi ettepanekust sündiski idee jutupanga loomiseks.

Jutupanga esimeseks ettevõtmiseks sai projekt "12 KUUD" - igale kuule valiti üks teema, mille tarvis otsiti lugusid. Siit leiad mõned lood.Seoses autorikaitsega, ei saa me siin lehel avaldada kõiki lugusid. 

PS! Jagame lugusid lahkesti edasi jutustamiseks, mitte  kirjalikuks avaldamiseks.
Kindlasti ei tasu unustada, et pank tähendab ka oma panust. Lugu loo vastu!

Oktoober
on pühendatud jutuvestjale ja jutuvestmisele. Niisiis - kõik lood, aga ka viited lugudele, kus pajatatakse jutuvestjast või jutuvestmisest, on teretulnud!
November - hingede ajaga käivad kaasas ka hingedeaja lood. Aga kuna sügis tõi taas naiste töösse ketruse ja villatööd, siis ootame ka lugusid, milles tehakse just neid töid või kus tegemist villakandjate enestega. Ka tänapäeval on taas naistetöödes villakraasimisel ja villavanutamisel oluline koht. Oleks ju vahva nende tööde juurde kohaseid rahva- ja muinasjutte pajatada. Või ehk mälestusi lambakarjaskäimisest vms.
Detsember - ootame lugusid, mis peegeldavad neid tundeid ja mõtteid, mis meid valdavad nende pühade ootuse ja pühitsemise ajal. Kindlasti on seal päkapikutsemise kõrval ruumi ka muuks, millest lastele ja sõpradele pajatada.
Jaanuar - üle aastate on meil jälle talv täis lund ja lumevalgust. Nii nagu suvel on vaja päikest koguda oma hinge, et talvel soojem saaks, nii on vaja koguda talvel lumevalgust ja -vaikust. Kui keegi leiab lugusid lumest ja kõigest, mis temaga seot, on ta lahkelt oodatud neid teistega jagama. Muidugi on oodatud ka muinasjutud, muistendid, legendid, lood varasematel teemadel.
Veebruar - hundikuu ootab omamoodi loomamuinasjutte ja lugusid - eriti teretulnud on lood, miks keegi loomadest just selline on nagu ta on. Aga sõbrakuu ootab lugusid sõprusest.
Märts - 9. märtsil peeti vanasti Lõuna-Eestis tsirgupäeva - lindude püha. Usuti, et siis keeravad 44 lindu nokad kodu poole ja hakkavad tagasi tulema. Lindudele küpsetati kakukesi ja pandi aiateibasse või katusele. Märtsis ootame lugusid lindudest.
Aprill - sain hiljaaegu jälle ühelt healt sõbralt kurva kirja - ei leia sobivaid lugusid kevadeks... Ehk on sinul välja pakkuda selleks ärkamise-tärkamise ajaks sobilikke muinas või muid jutte?
Mai - maikuu teine pühapäev on emadepäev. Ootame lugusid emadest.
Juuni - on saabunud mõnusaim lõkketule paistel lugude pajatamise aeg. Tervitatud on lood, mis sobivad meie suviöödesse...
Juuli - üks muinasjutu tunnusmärke on ju teadagi kuldkala, kes soovija soove püüab täita, on seal tarku ja rumalaid soovijaid, aga igal juhul peab oskama targalt ja parasjagu soovida... Tead sa mõnda soovi lugu?
August - vanasõna ütleb - iga mees oma õnne sepp. Mida muinasjutud selle kohta pajatavad?
September - selle kuu teema on - ahelmuinasjutud. Sobivad hästi pisikestele pajatamiseks ja eriti koos samalaadi lauludega (Kits kidu karja, piiri pääri pääsukene jne.)

Viimati uuendatud 18. märtsil 2020
JUTUPANK
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Tihti on küsitud lugusid mingitel kindlatel teemadel - haldjad, linnud jne. Sellest vajadusest ja jutuvestja Ulfi ettepanekust sündiski idee jutupanga loomiseks. Jutupanga esimeseks ettevõtmiseks sai projekt "12 KUUD" - igale kuule valiti üks teema, mille tarvis otsiti lugusid. Siit leiad mõned lood. Seoses autorikaitsega, ei saa me siin lehel avaldada kõiki lugusid. PS! Jagame lugusid lahkesti edasi jutustamiseks, mitte kirjalikuks avaldamiseks. Kindlasti ei tasu unustada, et pank tähendab ka oma panust. Lugu loo vastu! Oktoober on pühendatud jutuvestjale ja jutuvestmisele. Niisiis - kõik lood, aga ka viited lugudele, kus pajatatakse jutuvestjast või jutuvestmisest, on teretulnud! November - hingede ajaga käivad kaasas ka hingedeaja lood. Aga kuna sügis tõi taas naiste töösse ketruse ja villatööd, siis ootame ka lugusid, milles tehakse just neid töid või kus tegemist villakandjate enestega. Ka tänapäeval on taas naistetöödes villakraasimisel ja villavanutamisel oluline koht. Oleks ju vahva nende tööde juurde kohaseid rahva- ja muinasjutte pajatada. Või ehk mälestusi lambakarjaskäimisest vms. Detsember - ootame lugusid, mis peegeldavad neid tundeid ja mõtteid, mis meid valdavad nende pühade ootuse ja pühitsemise ajal. Kindlasti on seal päkapikutsemise kõrval ruumi ka muuks, millest lastele ja sõpradele pajatada. Jaanuar - üle aastate on meil jälle talv täis lund ja lumevalgust. Nii nagu suvel on vaja päikest koguda oma hinge, et talvel soojem saaks, nii on vaja koguda talvel lumevalgust ja -vaikust. Kui keegi leiab lugusid lumest ja kõigest, mis temaga seot, on ta lahkelt oodatud neid teistega jagama. Muidugi on oodatud ka muinasjutud, muistendid, legendid, lood varasematel teemadel. Veebruar - hundikuu ootab omamoodi loomamuinasjutte ja lugusid - eriti teretulnud on lood, miks keegi loomadest just selline on nagu ta on. Aga sõbrakuu ootab lugusid sõprusest. Märts - 9. märtsil peeti vanasti Lõuna-Eestis tsirgupäeva - lindude püha. Usuti, et siis keeravad 44 lindu. Aprill - sain hiljaaegu jälle ühelt healt sõbralt kurva kirja - ei leia sobivaid lugusid kevadeks... Ehk on sinul välja pakkuda selleks ärkamise-tärkamise ajaks sobilikke muinas või muid jutte? Mai - maikuu teine pühapäev on emadepäev. Ootame lugusid emadest. Juuni - on saabunud mõnusaim lõkketule paistel lugude pajatamise aeg. Tervitatud on lood, mis sobivad meie suviöödesse... Juuli - üks muinasjutu tunnusmärke on ju teadagi kuldkala, kes soovija soove püüab täita, on seal tarku ja rumalaid soovijaid, aga igal juhul peab oskama targalt ja parasjagu soovida... Tead sa mõnda soovi lugu? August - vanasõna ütleb - iga mees oma õnne sepp. Mida muinasjutud selle kohta pajatavad? September - selle kuu teema on - ahelmuinasjutud. Sobivad hästi pisikestele pajatamiseks ja eriti koos samalaadi lauludega (Kits kidu karja, piiri pääri pääsukene jne. )

JUTUPANK

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |