Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Jüri Metssalu

mets[no-Smpam)salu@ekoke. ee , 53 405189 Kohapärimuse alal on võimalik kõnelema kutsuda Jüri Metssalu. Ta on kohapärimuse uuringuid läbi viinud 2000. aastast alates, uurides algul ajaloolise Harjumaa kabelimäepärimust, kutsudes seejärel 2004. aastal ellu Rapla, Juuru ja Hageri kihelkonna kohapärimuse kogumise projekti ja keskendudes alates 2009. aastast Juuru kihelkonna kohapärimuse kogumisele ja uurimisele. Jüri Metssalu töötab 2005. aastast kuni tänaseni osalise koormusega Eesti Rahvaluule Arhiivi kohapärimuse töörühmas, mille liikmena on ta osalenud mitme välitööprojekti ettevalmistamisel, teostamisel ja tulemuste vormistamisel: näiteks uuringud Muhu, Kose ja Jüri kihelkonnas, Matsalu ja Vilsandi rahvuspargis ning erinevate Eesti piirkondade looduslikes pühapaikades. Aastatel 2009-2013 töötas Jüri Metssalu Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi kohapärimuse õpetajana. Alates 2014. aastast on ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kohapärimuse kursuse lektor. Lisaks on ta andnud loenguid Tartu Ülikooli ajaloo- ja arheoloogia instituudis ja usuteaduskonnas. Kokku on Jüri Metssalu esinenud enam kui 100 ettekandega mitmel pool Eestis ja rahvusvahelistel konverentsidel. Ühtlasi on Jüri Metssalu Muinsuskaitseameti looduslike pühapaikade eksperdinõukogu ja Akadeemilise Rahvaluule Seltsi liige. Jüri Metssalu on kirjutanud artikleid rahvausust kroonikates, pühadest allikatest, konkree

Jüri Metssalu

Jüri Metssalu

, 53 405189

 

Kohapärimuse alal on võimalik kõnelema kutsuda Jüri Metssalu. Ta on kohapärimuse uuringuid läbi viinud 2000. aastast alates, uurides algul ajaloolise Harjumaa kabelimäepärimust, kutsudes seejärel 2004. aastal ellu Rapla, Juuru ja Hageri kihelkonna kohapärimuse kogumise projekti ja keskendudes alates 2009. aastast Juuru kihelkonna kohapärimuse kogumisele ja uurimisele.

 

Jüri Metssalu töötab 2005. aastast kuni tänaseni osalise koormusega Eesti Rahvaluule Arhiivi kohapärimuse töörühmas, mille liikmena on ta osalenud mitme välitööprojekti ettevalmistamisel, teostamisel ja tulemuste vormistamisel: näiteks uuringud Muhu, Kose ja Jüri kihelkonnas, Matsalu ja Vilsandi rahvuspargis ning erinevate Eesti piirkondade looduslikes pühapaikades.

 

Aastatel 2009-2013 töötas Jüri Metssalu Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi kohapärimuse õpetajana. Alates 2014. aastast on ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kohapärimuse kursuse lektor. Lisaks on ta andnud loenguid Tartu Ülikooli ajaloo- ja arheoloogia instituudis ja usuteaduskonnas.

 

Kokku on Jüri Metssalu esinenud enam kui 100 ettekandega mitmel pool Eestis ja rahvusvahelistel konverentsidel.

 

Ühtlasi on Jüri Metssalu Muinsuskaitseameti looduslike pühapaikade eksperdinõukogu ja Akadeemilise Rahvaluule Seltsi liige.

 

Jüri Metssalu on kirjutanud artikleid rahvausust kroonikates, pühadest allikatest, konkreetsetest pärimuspaikadest ja välitöödest ning ilmutanud raamatu 2004. aasta uuringutest Rapla, Juuru ja Hageri kihelkonnas.

 

2015. aasta kevadel asutas Metssalu koos Eesti kohapärimuse pikaajalise uurija Mari-Ann Remmeliga Eesti Kohapärimuse Keskuse (www.ekoke.ee), et arendada kohapärimuse uurimist ja populariseerimist.

 

Jüri Metssalul on magistrikraadile vastav kvalifikatsioon Eesti ajaloo erialal (Tartu Ülikool 2007, cum laude) ja ta on läbinud magistriõpingud arheoloogia erialal (Tartu Ülikool 2009-2010).

 

Vt Jüri Metssalu kohta ka Eesti Teadusinformatsiooni Süsteemist www.etis.ee.

 

Loengud, koolitused, matkad:

 

* Sissejuhatav ettekanne "Vaimse kultuuripärandi põhitõed"

* Erineva pikkusega loengud/koolitused pärimuspaikade uurimise metoodikast

Ühe küla/valla/kihelkonna/maakonna kohapärimuse uuringud, tutvustused

Erineva pikkusega loengud/koolitused looduslikest pühapaikadest

* Pärimusmatkad soovitud piirkonnas

Ekskursioonid Tartu mäluasutustes

* Ettekanded ühe küla/valla/kihelkonna arheoloogilisest pärandist

Viimati uuendatud 12. juulil 2016
Jüri Metssalu
Mai 2019
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

mets[no-Smpam)salu@ekoke. ee , 53 405189 Kohapärimuse alal on võimalik kõnelema kutsuda Jüri Metssalu. Ta on kohapärimuse uuringuid läbi viinud 2000. aastast alates, uurides algul ajaloolise Harjumaa kabelimäepärimust, kutsudes seejärel 2004. aastal ellu Rapla, Juuru ja Hageri kihelkonna kohapärimuse kogumise projekti ja keskendudes alates 2009. aastast Juuru kihelkonna kohapärimuse kogumisele ja uurimisele. Jüri Metssalu töötab 2005. aastast kuni tänaseni osalise koormusega Eesti Rahvaluule Arhiivi kohapärimuse töörühmas, mille liikmena on ta osalenud mitme välitööprojekti ettevalmistamisel, teostamisel ja tulemuste vormistamisel: näiteks uuringud Muhu, Kose ja Jüri kihelkonnas, Matsalu ja Vilsandi rahvuspargis ning erinevate Eesti piirkondade looduslikes pühapaikades. Aastatel 2009-2013 töötas Jüri Metssalu Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi kohapärimuse õpetajana. Alates 2014. aastast on ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kohapärimuse kursuse lektor. Lisaks on ta andnud loenguid Tartu Ülikooli ajaloo- ja arheoloogia instituudis ja usuteaduskonnas. Kokku on Jüri Metssalu esinenud enam kui 100 ettekandega mitmel pool Eestis ja rahvusvahelistel konverentsidel. Ühtlasi on Jüri Metssalu Muinsuskaitseameti looduslike pühapaikade eksperdinõukogu ja Akadeemilise Rahvaluule Seltsi liige. Jüri Metssalu on kirjutanud artikleid rahvausust kroonikates, pühadest allikatest, konkreetsetest pärimuspaikadest ja välitöödest ning ilmutanud raamatu 2004. aasta uuringutest Rapla, Juuru ja Hageri kihelkonnas. 2015. aasta kevadel asutas Metssalu koos Eesti kohapärimuse pikaajalise uurija Mari-Ann Remmeliga Eesti Kohapärimuse Keskuse ( www. ekoke. ee ), et arendada kohapärimuse uurimist ja populariseerimist. Jüri Metssalul on magistrikraadile vastav kvalifikatsioon Eesti ajaloo erialal (Tartu Ülikool 2007, cum laude) ja ta on läbinud magistriõpingud arheoloogia erialal (Tartu Ülikool 2009 - 2010). Vt Jüri Metssalu kohta ka Emuse Keskuse ( www. ekoke. ee ), et arendada kohapärimuse uurimist ja populariseerimist.   Jüri Metssalul on magistrikraadile vastav kvalifikatsioon Eesti ajaloo erialal (Tartu Ülikool 2007, cum laude) ja ta on läbinud magistriõpingud arheoloogia erialal (Tartu Ülikool 2009 - 2010).   Vt Jüri Metssalu kohta ka Eesti Teadusinformatsiooni Süsteemist www. etis. ee.   Loengud, koolitused, matkad :   * Sissejuhatav ettekanne "Vaimse kultuuripärandi põhitõed" * Erineva pikkusega loengud/koolitused pärimuspaikade uurimise metoodikast *  Ühe küla/valla/kihelkonna/maakonna kohapärimuse uuringud, tutvustused *  Erineva pikkusega loengud/koolitused looduslikest pühapaikadest * Pärimusmatkad soovitud piirkonnas *  Ekskursioonid Tartu mäluasutustes * Ettekanded ühe   küla / valla/kihelkonna arheoloogilisest pärandist

Jüri Metssalu

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |