Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Jutupühad 2013

Jutupühad 2013 Markus Luukonen Jutupühade külaline oleks pidanud olema iiri jutuvestja Clare Murphy. Elus aga võib kõik hetkega muutuda ja nõnda läksime lennujaama asemel hoopis sadamasse, vastu Markus Luukonenile Soomest. Markus on üks noorema põlvkonna jutuvestjaid, kellel on viimaste aastate jooksul Soomes lugude jutustamise eestvedamisel väga suur osa. Ta on loonud Soome jutuvestmise ühingu Samova Ry. Samuti on ta üks lugude jutustamise teatri Erämaateatteri asutajaid ja räägib seal ka lugusid. Teatri idee on siduda omavahel kunsti, varjuteatrit, muusikat ja traditsioonilist jutuvestmist. Markus elab Turus ja on tuntud jutuvestjana ning õpitubade juhendajana. Jutupühade korraldajaid soosis õnn ise ja nõnda ei jäänud midagi ära, pigem tuli juurdegi. Enne ametlike pühade algust, toimus üks jutuõhtu Viljandis Pärimusmuusika Aidas jutustaja Piret Pääri ja muusik Jaan Jaagoga. Ka Tallinna kirjanike maja lastehommik „On üks. . . " Veronika Kivisilla ja Piret Pääri sõnaseades, sihtis juba jutupühade poole. Kloostri Aida improviseeritud jutuõhtul jutustasid, laulsid ja mängisid pilli Susan Roy, Kristiina Ehin, Silver Sepp, Jaak Johanson, Krista Citra Joonas, Tuule Kann, ja Piret Päär. Markus Luukoneni juhendatud õpituba oli ülitore kogemus. Kõigi osalejate sõnutsi. Piret Päär esines jutuhommikutel Harjumaa lastele Jüri ja Kostivere raamatukogus. Soome lugu Meremees ja kirikuõpetaja Kirikuõpetaja küsib meremehelt: "Mis so
Jutupühad 2013

Jutupühad 2013
Markus Luukonen

Jutupühade külaline oleks pidanud olema iiri jutuvestja Clare Murphy. Elus aga võib kõik hetkega muutuda ja nõnda läksime lennujaama asemel hoopis sadamasse, vastu Markus Luukonenile Soomest.
Markus on üks noorema põlvkonna jutuvestjaid, kellel on viimaste aastate jooksul Soomes lugude jutustamise eestvedamisel väga suur osa. Ta on loonud Soome jutuvestmise ühingu Samova Ry. Samuti on ta üks lugude jutustamise teatri Erämaateatteri asutajaid ja räägib seal ka lugusid. Teatri idee on siduda omavahel kunsti, varjuteatrit, muusikat ja traditsioonilist jutuvestmist.
Markus elab Turus ja on tuntud jutuvestjana ning õpitubade juhendajana.

Jutupühade korraldajaid soosis õnn ise ja nõnda ei jäänud midagi ära, pigem tuli juurdegi. Enne ametlike pühade algust, toimus üks jutuõhtu Viljandis Pärimusmuusika Aidas jutustaja Piret Pääri ja muusik Jaan Jaagoga. Ka Tallinna kirjanike maja lastehommik „On üks..." Veronika Kivisilla ja Piret Pääri sõnaseades, sihtis juba jutupühade poole. Kloostri Aida improviseeritud jutuõhtul jutustasid, laulsid ja mängisid pilli Susan Roy, Kristiina Ehin, Silver Sepp, Jaak Johanson, Krista Citra Joonas, Tuule Kann, ja Piret Päär.
Markus Luukoneni juhendatud õpituba oli ülitore kogemus. Kõigi osalejate sõnutsi. Piret Päär esines jutuhommikutel Harjumaa lastele Jüri ja Kostivere raamatukogus.

Soome lugu

Meremees ja kirikuõpetaja
Kirikuõpetaja küsib meremehelt: "Mis sorti mees su vanaisa oli?" - „Meremees, nagu mina." - „Kas ta elab veel?" - „Ei ta on juba surnud."
„Kuidas ta siis suri?" - „Merel ikka."
„Mis sorti mees su isa oli?" - „Ka meremees."
„Elab veel?" - „Ei surnud juba."
„Kuidas tema suri?" - „Merel ikka."
„Kas sa ei karda merele minna, kui vanaisa ja isa kõik merel surma saanud?"
„Mis ametit sinu vanaisa ka pidas?" - „Kirikuõpetaja, nagu minagi."
„Elab veel?" - „Ei surnud juba."
„Kuidas tema suri? - „Rahulikult oma voodis, pea padja peal."
„Aga isa, mis mees tema oli?" - „Ikka kirikuõpetaja."
„Elab veel?" - „Ei enam, juba mulla all."
„Kuidas tema ka suri?" - „Ikka oma sängis, rahulikult pea padja peal."
„Kas sa ei karda sängis magada ja pead padja peale panna, kui su vanaisa ja isa niimoodi enne surnud on?"

Viimati uuendatud 14. nov. 2013
Jutupühad 2013
Jaanuar 2019
ETKNRLP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusmeetmete osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Jutupühad 2013 Markus Luukonen Jutupühade külaline oleks pidanud olema iiri jutuvestja Clare Murphy. Elus aga võib kõik hetkega muutuda ja nõnda läksime lennujaama asemel hoopis sadamasse, vastu Markus Luukonenile Soomest. Markus on üks noorema põlvkonna jutuvestjaid, kellel on viimaste aastate jooksul Soomes lugude jutustamise eestvedamisel väga suur osa. Ta on loonud Soome jutuvestmise ühingu Samova Ry. Samuti on ta üks lugude jutustamise teatri Erämaateatteri asutajaid ja räägib seal ka lugusid. Teatri idee on siduda omavahel kunsti, varjuteatrit, muusikat ja traditsioonilist jutuvestmist. Markus elab Turus ja on tuntud jutuvestjana ning õpitubade juhendajana. Jutupühade korraldajaid soosis õnn ise ja nõnda ei jäänud midagi ära, pigem tuli juurdegi. Enne ametlike pühade algust, toimus üks jutuõhtu Viljandis Pärimusmuusika Aidas jutustaja Piret Pääri ja muusik Jaan Jaagoga. Ka Tallinna kirjanike maja lastehommik „On üks. . . " Veronika Kivisilla ja Piret Pääri sõnaseades, sihtis juba jutupühade poole. Kloostri Aida improviseeritud jutuõhtul jutustasid, laulsid ja mängisid pilli Susan Roy, Kristiina Ehin, Silver Sepp, Jaak Johanson, Krista Citra Joonas, Tuule Kann, ja Piret Päär. Markus Luukoneni juhendatud õpituba oli ülitore kogemus. Kõigi osalejate sõnutsi. Piret Päär esines jutuhommikutel Harjumaa lastele Jüri ja Kostivere raamatukogus. Soome lugu Meremees ja kirikuõpetaja Kirikuõpetaja küsib meremehelt: "Mis sorti mees su vanaisa oli?" - „Meremees, nagu mina. " - „Kas ta elab veel?" - „Ei ta on juba surnud. " „Kuidas ta siis suri?" - „Merel ikka. " „Mis sorti mees su isa oli?" - „Ka meremees. " „Elab veel?" - „Ei surnud juba. " „Kuidas tema suri?" - „Merel ikka. " „Kas sa ei karda merele minna, kui vanaisa ja isa kõik merel surma saanud?" „Mis ametit sinu vanaisa ka pidas?" - „Kirikuõpetaja, nuot; „Mis sorti mees su isa oli?" - „Ka meremees. " „Elab veel?" - „Ei surnud juba. " „Kuidas tema suri?" - „Merel ikka. " „Kas sa ei karda merele minna, kui vanaisa ja isa kõik merel surma saanud?" „Mis ametit sinu vanaisa ka pidas?" - „Kirikuõpetaja, nagu minagi. " „Elab veel?" - „Ei surnud juba. " „Kuidas tema suri? - „Rahulikult oma voodis, pea padja peal. " „Aga isa, mis mees tema oli?" - „Ikka kirikuõpetaja. " „Elab veel?" - „Ei enam, juba mulla all. " „Kuidas tema ka suri?" - „Ikka oma sängis, rahulikult pea padja peal. " „Kas sa ei karda sängis magada ja pead padja peale panna, kui su vanaisa ja isa niimoodi enne surnud on?"

Jutupühad 2013
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |