Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Jutupühade raames - lugude jutustamise töötuba

Juhendab Dan Yashinsky (Kanada) Dan Yashinsky on professionaalne jutuvestja, kirjanik ja kogukonna aktivist, Kanadast. Armastatud jutuvestjana on ta esinenud ja õpetanud festivalidel maailma eri paigus. Samas on ta teinud palju selleks, et elavdada jutuvestmist kogu Kanadas. Kahepäevane kursus on mõeldud nii algajatele kui ka kogemustega jutustajatele ja kõigile neile, kas kasutavad või sooviksid kasutada lugude vestmist oma töös - haridus- või tervishoiuvaldkonnas, kogukonna arendamisel ning juhtimis- ja meeskonnakoolitustel. Lugude jutustamine ja kuulamine I - 6. november. Töötoas keskendume suulise sõna võlule ning püüame taas avastada, milline mõju võib olla lugudel ja jutuvestmisel meie isiklikus elus ja töös. Osalejad jagavad üksteisega perelugusid, aegumatuid tarkuselugusid kogu maailma jutupärimusest, lasteriime ja mõistatusi. Päeva alustame lihtsate harjutustega ja liigume edasi lühikeste rahvajuttude jutustamisele. Lugude jutustamine ja kuulamine II - 7. november. Töötuba on mõeldud esimesele koolituspäeva jätkuna, aga vabade kohtade olemasolul võib osaleda ka ainult sellel päeval. Iga osaleja toob kaasa ühe jutu. Kogemustega jutustajad võivad valida päris uue loo või mõne juba tuttava, millega soovivad “suhteid soojendada”. Algajad võivad valida lühema rahvajutu, isikliku loo, perepärimuse või midagi autoriloomingust. Selles töötoas uurime loos peituvaid kujundeid, kohakesksust, keele nüansse ja põnevuse tekit

Jutupühade raames - lugude jutustamise töötuba

6.-7. november 2015
(korraldaja MTÜ Kogukond koos Rahvakultuuri Keskuse Jutukooliga)

 

 Juhendab Dan Yashinsky (Kanada)

 

Dan Yashinsky on professionaalne jutuvestja, kirjanik ja kogukonna aktivist, Kanadast. Armastatud jutuvestjana on ta esinenud ja õpetanud festivalidel maailma eri paigus. Samas on ta teinud palju selleks, et elavdada jutuvestmist kogu Kanadas.

Kahepäevane kursus on mõeldud nii algajatele kui ka kogemustega jutustajatele ja kõigile neile, kas kasutavad või sooviksid kasutada lugude vestmist oma töös - haridus- või tervishoiuvaldkonnas, kogukonna arendamisel ning juhtimis- ja meeskonnakoolitustel.

 

Lugude jutustamine ja kuulamine I - 6.november.

 

Töötoas keskendume suulise sõna võlule ning püüame taas avastada, milline mõju võib olla lugudel ja jutuvestmisel meie isiklikus elus ja töös.

Osalejad jagavad üksteisega perelugusid, aegumatuid tarkuselugusid kogu maailma jutupärimusest, lasteriime ja mõistatusi. Päeva alustame lihtsate harjutustega ja liigume edasi lühikeste rahvajuttude jutustamisele.

 

Lugude jutustamine ja kuulamine II - 7.november.

 

Töötuba on mõeldud esimesele koolituspäeva jätkuna, aga vabade kohtade olemasolul võib osaleda ka ainult sellel päeval.

Iga osaleja toob kaasa ühe jutu. Kogemustega jutustajad võivad valida päris uue loo või mõne juba tuttava, millega soovivad “suhteid soojendada”. Algajad võivad valida lühema rahvajutu, isikliku loo, perepärimuse või midagi autoriloomingust.

Selles töötoas uurime loos peituvaid kujundeid, kohakesksust, keele nüansse ja põnevuse tekitajaid.

 

Koolitus annab sulle paremad oskused ja teadmised, kuidas nii valitud lugu, kui ka jutuvestmist üldisemalt oma töös paremini kasutada.

 

Mõlemad päevad toimuvad sundimatus ja julgustavas õhkkonnas.

Dan Yashinsky kirjutab:”Juhendajana ei pane ma selles töötoas niivõrd rõhku lugude esitamistehnikatele vaid minu põhieesmärk on aidata avastada lugudes peituvat väge ja võimet meie elusid muuta.”

 

Kohtade arv on piiratud.

 

Vajalik eelregistreerimine

   5140242

(nimi, töökoht, telefon, arve maksja ja maksja postiaadress).

 

Kursuse tasu 90 €  palume maksta hiljemalt 10.oktoobriks MTÜ Kogukond arvele:

EE86220221060307962 Swedbank.

 

Soovi korral öömaja (8 €) ja lõunasöök (a 5 €)

 

 

Toetab Kultuuriministeerium.

 

pdf Lugude jutustamise töötoa infoleht (.pdf 0,5Mb).
Viimati uuendatud 3. sept. 2015
Jutupühade raames - lugude jutustamise töötuba
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Juhendab Dan Yashinsky (Kanada) Dan Yashinsky on professionaalne jutuvestja, kirjanik ja kogukonna aktivist, Kanadast. Armastatud jutuvestjana on ta esinenud ja õpetanud festivalidel maailma eri paigus. Samas on ta teinud palju selleks, et elavdada jutuvestmist kogu Kanadas. Kahepäevane kursus on mõeldud nii algajatele kui ka kogemustega jutustajatele ja kõigile neile, kas kasutavad või sooviksid kasutada lugude vestmist oma töös - haridus- või tervishoiuvaldkonnas, kogukonna arendamisel ning juhtimis- ja meeskonnakoolitustel. Lugude jutustamine ja kuulamine I - 6. november. Töötoas keskendume suulise sõna võlule ning püüame taas avastada, milline mõju võib olla lugudel ja jutuvestmisel meie isiklikus elus ja töös. Osalejad jagavad üksteisega perelugusid, aegumatuid tarkuselugusid kogu maailma jutupärimusest, lasteriime ja mõistatusi. Päeva alustame lihtsate harjutustega ja liigume edasi lühikeste rahvajuttude jutustamisele. Lugude jutustamine ja kuulamine II - 7. november. Töötuba on mõeldud esimesele koolituspäeva jätkuna, aga vabade kohtade olemasolul võib osaleda ka ainult sellel päeval. Iga osaleja toob kaasa ühe jutu. Kogemustega jutustajad võivad valida päris uue loo või mõne juba tuttava, millega soovivad “suhteid soojendada”. Algajad võivad valida lühema rahvajutu, isikliku loo, perepärimuse või midagi autoriloomingust. Selles töötoas uurime loos peituvaid kujundeid, kohakesksust, keele nüansse ja põnevuse tekitajaid. Koolitus annab sulle paremad oskused ja teadmised, kuidas nii valitud lugu, kui ka jutuvestmist üldisemalt oma töös paremini kasutada. Mõlemad päevad toimuvad sundimatus ja julgustavas õhkkonnas. Dan Yashinsky kirjutab:”Juhendajana ei pane ma selles töötoas niivõrd rõhku lugude esitamistehnikatele vaid minu põhieesmärk on aidata avastada lugudes peituvat väge ja võimet meie elusid muuta. ” Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelregistreerimine pire[no-Smpam)t.paar1@gmail. teadmised, kuidas nii valitud lugu, kui ka jutuvestmist üldisemalt oma töös paremini kasutada.   Mõlemad päevad toimuvad sundimatus ja julgustavas õhkkonnas. Dan Yashinsky kirjutab:”Juhendajana ei pane ma selles töötoas niivõrd rõhku lugude esitamistehnikatele vaid minu põhieesmärk on aidata avastada lugudes peituvat väge ja võimet meie elusid muuta. ”   Kohtade arv on piiratud.   Vajalik eelregistreerimine pire[no-Smpam)t.paar1@gmail. com    5140242 (nimi, töökoht, telefon, arve maksja ja maksja postiaadress).   Kursuse tasu 90 €  palume maksta hiljemalt 10. oktoobriks MTÜ Kogukond arvele: EE86220221060307962 Swedbank.   Soovi korral öömaja (8 €) ja lõunasöök (a 5 €)     Toetab Kultuuriministeerium.  

6. -7. november 2015 (korraldaja MTÜ Kogukond koos Rahvakultuuri Keskuse Jutukooliga) Jutupühade raames - lugude jutustamise töötuba

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |