Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Kooliõpilased uurivad oma vaimset pärandit

Ettekannetepäev ja kavandite näitus Emmaste põhikoolis. Kultuuripärandi aasta tähistamiseks on UNESCO Eesti rahvusliku komisjon, rahvakultuuri keskus ja Sally stuudio korraldanud projekti „Elav, põnev ja kirev vaimne kultuuripärand". Projekt tõstab noorte teadlikkust nende endi vaimsest kultuuripärandist ja arendab loomingulist mõtlemist. Vaata fotosid siit. Projekti esimeses etapis detsembris 2012 said kunstiõpetajad koolise, kus tutvustati vaimse pärandi olemust ja kultuuripärandi uurimise võimalusi kooliõpilastega. Õpetajad õppisid ja arutlesid, kuidas käsitleda vaimse kultuuripärandi teemat kaasaegse kunsti vahenditega ideest teostuseni. Koolitusel osales 37 kunstiõpetajat 14 maakonnast. Osalejate valikul arvestati maakondlikku tasakaalu, osalejate motivatsiooni ning registreerumiskiirust. Nad on erineva taustaga koolidest, sh venekeelsetest koolidest, huvialakoolidest ning intellektipuudega noorte väikekoolist. Huvilisi oli rohkest ja neile, keskoolitusele ei mahtunud, saadeti loengumaterjalid e-postiga, et nad saaksid soovi korral viia läbi koolisisese projekti. Projekti teises etapis toimub töö koolides - õpilased teevad uurimusi oma kodukandi vaimsest kultuuripärandist, et leida ainest kunstitöö kontseptsiooni ja kavandi jaoks. Iga osalev kool valib üle-eestilisele näitusele ühe töö. Kolmandas etapis eksponeeritakse uurimistöödel põhinevat kunstinäitust Viljandis (24. mai - 20. juuni 2013), Tallinnas (25. juuni -

Kooliõpilased uurivad oma vaimset pärandit

Kooliõpilased üle Eesti uurivad oma vaimset kultuuripärandit ja teevad oma uurimistöö põhjal kunstiteose.

Kooliõpilased uurivad oma vaimset pärandit
Ettekannetepäev ja kavandite näitus Emmaste põhikoolis.
Kultuuripärandi aasta tähistamiseks on UNESCO Eesti rahvusliku komisjon, rahvakultuuri keskus ja Sally stuudio korraldanud projekti „Elav, põnev ja kirev vaimne kultuuripärand". Projekt tõstab noorte teadlikkust nende endi vaimsest kultuuripärandist ja arendab loomingulist mõtlemist.

Vaata fotosid siit.
Projekti esimeses etapis detsembris 2012 said kunstiõpetajad koolise, kus tutvustati vaimse pärandi olemust ja kultuuripärandi uurimise võimalusi kooliõpilastega. Õpetajad õppisid ja arutlesid, kuidas käsitleda vaimse kultuuripärandi teemat kaasaegse kunsti vahenditega ideest teostuseni.

Koolitusel osales 37 kunstiõpetajat 14 maakonnast. Osalejate valikul arvestati maakondlikku tasakaalu, osalejate motivatsiooni ning registreerumiskiirust. Nad on erineva taustaga koolidest, sh venekeelsetest koolidest, huvialakoolidest ning intellektipuudega noorte väikekoolist. Huvilisi oli rohkest ja neile, keskoolitusele ei mahtunud, saadeti loengumaterjalid e-postiga, et nad saaksid soovi korral viia läbi koolisisese projekti.
Projekti teises etapis toimub töö koolides - õpilased teevad uurimusi oma kodukandi vaimsest kultuuripärandist, et leida ainest kunstitöö kontseptsiooni ja kavandi jaoks. Iga osalev kool valib üle-eestilisele näitusele ühe töö.

Kolmandas etapis eksponeeritakse uurimistöödel põhinevat kunstinäitust Viljandis (24. mai - 20. juuni 2013), Tallinnas (25. juuni - 23. juuli 2013) ja UNESCO ERK kodulehlel (alates 12. juunist). 24. mail kogunevad tööde autorid ja juhendajad Viljandisse näituse avamisele ja elamuspäevale, kus nad saavad osa ka vaimse pärandi töötubadest.

Projekti toetavad hasartmängumaksu nõukogu ja kultuuriministeerium.

Vaata ka projekti tutvustust UNESCO ERK kodulehel.

Kooliõpilased uurivad oma vaimset pärandit
Viimati uuendatud 11. aprillil 2013
Kooliõpilased uurivad oma vaimset pärandit
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Ettekannetepäev ja kavandite näitus Emmaste põhikoolis. Kultuuripärandi aasta tähistamiseks on UNESCO Eesti rahvusliku komisjon, rahvakultuuri keskus ja Sally stuudio korraldanud projekti „Elav, põnev ja kirev vaimne kultuuripärand". Projekt tõstab noorte teadlikkust nende endi vaimsest kultuuripärandist ja arendab loomingulist mõtlemist. Vaata fotosid siit. Projekti esimeses etapis detsembris 2012 said kunstiõpetajad koolise, kus tutvustati vaimse pärandi olemust ja kultuuripärandi uurimise võimalusi kooliõpilastega. Õpetajad õppisid ja arutlesid, kuidas käsitleda vaimse kultuuripärandi teemat kaasaegse kunsti vahenditega ideest teostuseni. Koolitusel osales 37 kunstiõpetajat 14 maakonnast. Osalejate valikul arvestati maakondlikku tasakaalu, osalejate motivatsiooni ning registreerumiskiirust. Nad on erineva taustaga koolidest, sh venekeelsetest koolidest, huvialakoolidest ning intellektipuudega noorte väikekoolist. Huvilisi oli rohkest ja neile, keskoolitusele ei mahtunud, saadeti loengumaterjalid e-postiga, et nad saaksid soovi korral viia läbi koolisisese projekti. Projekti teises etapis toimub töö koolides - õpilased teevad uurimusi oma kodukandi vaimsest kultuuripärandist, et leida ainest kunstitöö kontseptsiooni ja kavandi jaoks. Iga osalev kool valib üle-eestilisele näitusele ühe töö. Kolmandas etapis eksponeeritakse uurimistöödel põhinevat kunstinäitust Viljandis (24. mai - 20. juuni 2013), Tallinnas (25. juuni - 23. juuli 2013) ja UNESCO ERK kodulehlel (alates 12. juunist). 24. mail kogunevad tööde autorid ja juhendajad Viljandisse näituse avamisele ja elamuspäevale, kus nad saavad osa ka vaimse pärandi töötubadest. Projekti toetavad hasartmängumaksu nõukogu ja kultuuriministeerium. Vaata ka projekti tutvustust UNESCO ERK kodulehel.

Kooliõpilased üle Eesti uurivad oma vaimset kultuuripärandit ja teevad oma uurimistöö põhjal kunstiteose. Kooliõpilased uurivad oma vaimset pärandit

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |