Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Koolitus

Töötuba Tartus. “Südamekambrid“ - teekond lugude ja muusikaga Uurime lähemalt südame soove ja igatsusi oma hääle, lihtsamate muusikainstrumentide ja lugude kujundlikkuse kaudu. Kuulates, mis kajab vastu meie südames, saame teadlikumaks nii iseendast kui ka teistest. Milline ime ja ilu seal avaldub? Töötoa lõpus jagame üksteisega kahepäevasel teekonnal loodud lugusid, muusikat ja laule. Rändame loovate muusika ja jutuvestmise harjutustega iseendasse. Õpime töötama lugusid loovate kujundite ja metafooridega, vabastama meis peituvat tarkust. Avastame, kuidas ära tunda ja väljendada oma südame häält helide ja laulu kaudu. Töötuba on mõeldud koolitajatele, õpetajatele, terapeutidele, nõustajatele, mentoritele ja neile, kes armastavad jutuvestmist ja muusikat. Jutusvestmise ja muusikalised eelteadmised ei ole osavõtuks vajalikud. Teretulnud on kõik, kes on huvitatud iseenda tundmaõppimisest. Osalejate arv kuni 16. Aeg ja koht 1. – 2. aprill 2017, Tartu Maarja Kool , Puiestee 126, Tartu Laupäev 1. aprill 10. 30 - 11. 00 Saabumine ja tervituskohv 11. 00 – 17. 30 Töötuba (sh lõuna ja kohvipaus) Pühapäev 2. aprill 10. 00 - 16. 00 Töötuba (sh lõuna ja kohvipaus) Osalustasu 85 eurot (lisandub lõuna) Keel Eesti ja inglise (tõlkega eesti keelde) Läbiviijad: Pauline Seebregts (Holland). Pauline Seebregts on tunnustatud jutuvestja, koolitaja ja isiklik nõustaja. Ta on Utrechti Jutuvestmise Akadeemia (Holland) liige ja õpetaj

Koolitus

Töötuba Tartus.

 

“Südamekambrid“ - teekond lugude ja muusikaga

 

Uurime lähemalt südame soove ja igatsusi oma hääle, lihtsamate muusikainstrumentide ja lugude kujundlikkuse kaudu.  Kuulates, mis kajab vastu meie südames, saame teadlikumaks nii iseendast kui ka teistest. Milline ime ja ilu seal avaldub? Töötoa lõpus jagame üksteisega kahepäevasel teekonnal loodud lugusid, muusikat ja laule.

 

Rändame loovate muusika ja jutuvestmise harjutustega iseendasse.

 

Õpime töötama lugusid loovate kujundite ja metafooridega, vabastama meis peituvat tarkust.

 

Avastame, kuidas ära tunda ja väljendada oma südame häält helide ja laulu kaudu.

 

Töötuba on mõeldud koolitajatele, õpetajatele, terapeutidele, nõustajatele, mentoritele ja neile, kes armastavad jutuvestmist ja muusikat. Jutusvestmise ja muusikalised eelteadmised ei ole osavõtuks vajalikud. Teretulnud on kõik, kes on huvitatud  iseenda tundmaõppimisest.

 

Osalejate arv kuni 16.

 

Aeg ja koht   1.– 2. aprill 2017, Tartu Maarja Kool, Puiestee 126, Tartu

 

Laupäev        1. aprill   10.30 - 11.00  Saabumine ja tervituskohv

                                 11.00 – 17.30 Töötuba (sh lõuna ja kohvipaus)

Pühapäev     2. aprill    10.00 - 16.00 Töötuba (sh lõuna ja kohvipaus)

 

Osalustasu    85 eurot (lisandub lõuna)

 

Keel               Eesti ja inglise (tõlkega eesti keelde)

 

Läbiviijad:

 

Pauline Seebregts (Holland). Pauline Seebregts on tunnustatud jutuvestja, koolitaja ja isiklik nõustaja. Ta on Utrechti Jutuvestmise Akadeemia (Holland) liige ja õpetaja, rahvusvahelise ühenduse Storytelling and Peace Council liige. Pauline töötab inimeste, organisatsioonide ja ettevõtetega, toetades neid uute perspektiivide leidmisel. ‘Aidates inimestel õppida tõeliselt kuulama oma südant ja lugusid, leiavad nad ise tõesed vastused oma küsimustele.’ www.storywise.nu

 

Karmen Linnamägi (Eesti). Karmen Linnamägi töötab muusikaterapeudi ja –õpetajana Tartu Maarja Koolis ja Tugikeskuses. Karmen on õppinud Pennsylvanias (USA) Dorioni Muusikateraapia  koolis antroposoofilist muusikateraapiat. Karmeni huvi on teraapilise muusikalise keskkonna loomine nii lastele kui täiskasvanutele. Ta on läbi viinud koolitusi muusika olemusega seotud teemadel.


Registreerimine ja info: ; 58507506

Koolitus

Muinasjutumängu kursused.

 

Rätinukumäng

Pakume teile võimalust kutsuda "Rätinukumängu" kursus oma kodukohta.
Kursuse teemad: 
- Kuidas leida, kodustada ja jutustada lugusid
- Muinasjutumäng lasteaias
- Lastele jõukohased kanga värvimise tehnikad
- Rätinuku meisterdamise erinevad moodused
 
Kursuse lõpuks on osalejad tutvust teinud jutuvestmisega, omandanud oskuse lastega mustreid luua ja kangast värvida; valminud on rätinukud ning rätinukumäng, millega saab üles astuda emadepäeva või lasteaia lõpupeol.
 
Juhendajad:
Piret Kukk (MA)
Lasteaiaõpetaja ja nukumeister, jutuvestjate ühenduse "Pööripäevaklubi" eestvedaja. 24 aastat kogemust alushariduse põllul, üle 15 aasta juhendanud muinasjutukooli kursustel nukkude tegemist ja lavastusmängu läbiviimist.
 
Piret Päär (MA)
Suulise pärimuse spetsialist, jutuvestja ja koolitaja. Juba kakskümmend viis aastat olen vedanud Jutukooli tegevust ja meelitanud täiskasvanuid tagasi lugude jutustamise juurde.
 
Rahvakultuuri Keskuse tõend osalemise kohta. Kursuse maht 16 tundi.
Osalemistasu kokkuleppel.
 
Ruumide, toitlustamise ja vajadusel ka majutuse eest hoolitseb kutsuja, aga selles osas on võimalikud erinevad kokkulepped.
 
Piret Kukk: 56 66 0065
Piret Päär: 51 40 242
Koolitus

Võimalus tellida lugude jutustamise alaseid loenguid  või ühepäevaseid muinasjutuseminare.
Piret Päär 51 40 242.

Viimati uuendatud 13. veebr. 2017

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Töötuba Tartus. “Südamekambrid“ - teekond lugude ja muusikaga Uurime lähemalt südame soove ja igatsusi oma hääle, lihtsamate muusikainstrumentide ja lugude kujundlikkuse kaudu. Kuulates, mis kajab vastu meie südames, saame teadlikumaks nii iseendast kui ka teistest. Milline ime ja ilu seal avaldub? Töötoa lõpus jagame üksteisega kahepäevasel teekonnal loodud lugusid, muusikat ja laule. Rändame loovate muusika ja jutuvestmise harjutustega iseendasse. Õpime töötama lugusid loovate kujundite ja metafooridega, vabastama meis peituvat tarkust. Avastame, kuidas ära tunda ja väljendada oma südame häält helide ja laulu kaudu. Töötuba on mõeldud koolitajatele, õpetajatele, terapeutidele, nõustajatele, mentoritele ja neile, kes armastavad jutuvestmist ja muusikat. Jutusvestmise ja muusikalised eelteadmised ei ole osavõtuks vajalikud. Teretulnud on kõik, kes on huvitatud iseenda tundmaõppimisest. Osalejate arv kuni 16. Aeg ja koht 1. – 2. aprill 2017, Tartu Maarja Kool , Puiestee 126, Tartu Laupäev 1. aprill 10. 30 - 11. 00 Saabumine ja tervituskohv 11. 00 – 17. 30 Töötuba (sh lõuna ja kohvipaus) Pühapäev 2. aprill 10. 00 - 16. 00 Töötuba (sh lõuna ja kohvipaus) Osalustasu 85 eurot (lisandub lõuna) Keel Eesti ja inglise (tõlkega eesti keelde) Läbiviijad: Pauline Seebregts (Holland). Pauline Seebregts on tunnustatud jutuvestja, koolitaja ja isiklik nõustaja. Ta on Utrechti Jutuvestmise Akadeemia (Holland) liige ja õpetaja, rahvusvahelise ühenduse Storytelling and Peace Council liige. Pauline töötab inimeste, organisatsioonide ja ettevõtetega, toetades neid uute perspektiivide leidmisel. ‘Aidates inimestel õppida tõeliselt kuulama oma südant ja lugusid, leiavad nad ise tõesed vastused oma küsimustele. ’ www. storywise. nu Karmen Linnamägi (Eesti). Karmen Linnamägi töötab muusikaterapeudi ja –õpetajana Tartu Maarja Koolis ja Tugikeskuses. Karmen on õppinud Pennsylvanias (USA) Dorioni Muusikateraapia koolis antroposoofilist muusikateraapia; Juhendajad: Piret Kukk (MA) Lasteaiaõpetaja ja nukumeister, jutuvestjate ühenduse "Pööripäevaklubi" eestvedaja. 24 aastat kogemust alushariduse põllul, üle 15 aasta juhendanud muinasjutukooli kursustel nukkude tegemist ja lavastusmängu läbiviimist.   Piret Päär (MA) Suulise pärimuse spetsialist, jutuvestja ja koolitaja. Juba kakskümmend viis aastat olen vedanud Jutukooli tegevust ja meelitanud täiskasvanuid tagasi lugude jutustamise juurde.   Rahvakultuuri Keskuse tõend osalemise kohta. Kursuse maht 16 tundi. Osalemistasu kokkuleppel.   Ruumide, toitlustamise ja vajadusel ka majutuse eest hoolitseb kutsuja, aga selles osas on võimalikud erinevad kokkulepped.   Piret Kukk: 56 66 0065 Piret Päär: 51 40 242 Võimalus tellida lugude jutustamise alaseid loenguid  või ühepäevaseid muinasjutuseminare. Piret Päär 51 40 242.

Koolitus

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |