Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Koolitusseminar „Vaimne pärand meie ümber – kuidas seda märgata ja hoida?“

Seminar 17. jaanuaril toimus Tallinnas Rahvakultuuri Keskuses koolitusseminar vaimse kultuuripärandi märkamise ja hoidmise innustamiseks Harjumaal. Osalejaid oli 16 – mälu- ja haridusasutuste töötajad, kultuuriseltside tegevjuhid, külaseltside ja rahvamajade töötajad ja ka kolm põhikooli õpilast. Päeva avaettekandes tutvustas Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita vaimse kultuuripärandi olemust ning ärgitas osalejaidki välja tooma vaimse pärandi nähtusi nende elus. Eesti Leader Liit tegevjuht, MTÜ Ukuvakk ja Loomise Maailm juhatuse liige Piret Leskova kõneles vaimse kultuuripärandi hoidmisest Mulgimaa näitel (Piret Leskova on koostanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse neli mulkide elavat pärandit tutvustavat sissekannet: mulgi pudru , mulgi kapsaste ja kama valmistamine ja söömine Mulgimaal ning toomingavitstest korvi punumine Mulgimaal ). Kogukonna innustamisest ja kaasamisest rääkis Metsanurme Külakeskuse juht ja Kodukant Harjumaa juhatuse liige Anneli Kana. Piret Leskova ja Leelo Viita viisid läbi seminari teemal „Vaimne pärand meie ümber“. Kogemusi vaimse pärandi kasutusest loomemajanduses jagas Haapsalu Pitsikeskuse looja ja perenaine Mirje Sims (Mirje Sims on koostanud vaimse kultuuripärandi nimistusse sissekande Haapsalu sallide ja rättide kudumisest ). Seminaris arutati üheskoos, mis võiks olla Harjumaa vaimset pärandit tutvustavad teadmised, kombed ja traditsiooni

Koolitusseminar „Vaimne pärand meie ümber – kuidas seda märgata ja hoida?“

17. jaan. 2018

17. jaanuaril Rahvakultuuri Keskuses

Koolitusseminar „Vaimne pärand meie ümber –  kuidas seda märgata ja hoida?“
Seminar

17. jaanuaril toimus Tallinnas Rahvakultuuri Keskuses koolitusseminar vaimse kultuuripärandi märkamise ja hoidmise innustamiseks Harjumaal. Osalejaid oli 16 – mälu- ja haridusasutuste töötajad, kultuuriseltside tegevjuhid, külaseltside ja rahvamajade töötajad ja ka kolm põhikooli õpilast. 

 

Päeva avaettekandes tutvustas Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita vaimse kultuuripärandi olemust ning ärgitas osalejaidki välja tooma vaimse pärandi nähtusi nende elus. Eesti Leader Liit tegevjuht, MTÜ Ukuvakk ja Loomise Maailm juhatuse liige Piret Leskova kõneles vaimse kultuuripärandi hoidmisest Mulgimaa näitel (Piret Leskova on koostanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse neli mulkide elavat pärandit tutvustavat sissekannet: mulgi pudru, mulgi kapsaste ja kama valmistamine ja söömine Mulgimaal ning toomingavitstest korvi punumine Mulgimaal). Kogukonna innustamisest ja kaasamisest rääkis Metsanurme Külakeskuse juht ja Kodukant Harjumaa juhatuse liige Anneli Kana. Piret Leskova ja Leelo Viita viisid läbi seminari teemal „Vaimne pärand meie ümber“. Kogemusi vaimse pärandi kasutusest loomemajanduses jagas Haapsalu Pitsikeskuse looja ja perenaine Mirje Sims (Mirje Sims on koostanud vaimse kultuuripärandi nimistusse sissekande Haapsalu sallide ja rättide kudumisest).

Seminaris arutati üheskoos, mis võiks olla Harjumaa vaimset pärandit tutvustavad teadmised, kombed ja traditsioonid. 

Viimati uuendatud 18. jaan. 2018
Koolitusseminar „Vaimne pärand meie ümber –  kuidas seda märgata ja hoida?“
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Seminar 17. jaanuaril toimus Tallinnas Rahvakultuuri Keskuses koolitusseminar vaimse kultuuripärandi märkamise ja hoidmise innustamiseks Harjumaal. Osalejaid oli 16 – mälu- ja haridusasutuste töötajad, kultuuriseltside tegevjuhid, külaseltside ja rahvamajade töötajad ja ka kolm põhikooli õpilast. Päeva avaettekandes tutvustas Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita vaimse kultuuripärandi olemust ning ärgitas osalejaidki välja tooma vaimse pärandi nähtusi nende elus. Eesti Leader Liit tegevjuht, MTÜ Ukuvakk ja Loomise Maailm juhatuse liige Piret Leskova kõneles vaimse kultuuripärandi hoidmisest Mulgimaa näitel (Piret Leskova on koostanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse neli mulkide elavat pärandit tutvustavat sissekannet: mulgi pudru , mulgi kapsaste ja kama valmistamine ja söömine Mulgimaal ning toomingavitstest korvi punumine Mulgimaal ). Kogukonna innustamisest ja kaasamisest rääkis Metsanurme Külakeskuse juht ja Kodukant Harjumaa juhatuse liige Anneli Kana. Piret Leskova ja Leelo Viita viisid läbi seminari teemal „Vaimne pärand meie ümber“. Kogemusi vaimse pärandi kasutusest loomemajanduses jagas Haapsalu Pitsikeskuse looja ja perenaine Mirje Sims (Mirje Sims on koostanud vaimse kultuuripärandi nimistusse sissekande Haapsalu sallide ja rättide kudumisest ). Seminaris arutati üheskoos, mis võiks olla Harjumaa vaimset pärandit tutvustavad teadmised, kombed ja traditsioonid.

17. jaanuaril Rahvakultuuri Keskuses Koolitusseminar „Vaimne pärand meie ümber – kuidas seda märgata ja hoida?“

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |