Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Korduma kippuvad küsimused

Käesoleval aastal langeb 1. detsember pühapäevale. Kas taotluse saab esitada veel sellele järgneval tööpäeval ehk 2. detsembril? Vastus : taotlusvoorud sulguvad 1. detsembri öösel kell 00. 00 vastu 2. detsembrit. Loodame, et kõik taotluse esitada soovijad on leidnud nelja nädala jooksul mõne nädalavahetuse, millal oma taotlus elektroonilises keskkonnas vormistada. Kui mulle on toetus eraldatud, siis millal saan ma lepingu ja kuidas toimub allkirjastamine? Vastus: alates 2019. aastast lepinguid toetuse saajaga enam ei sõlmita. Kõik toetuse saaja ning toetuse andja õigused ja kohustused on kirjas vastava toetusmeetme määruse 8. peatükis. Kust näen infot toetuste eraldamise kohta, kui olen ID-kaardi koju unustanud? Vastus: toetuste menetlemise infosüsteemi avalehe on rubriik: Avalik info. Sealt on võimalik vaadata nii taotlusi kui ka käskkirju ilma süsteemi sisse logimata. Kuhu kirjutada projekti meeskonna kirjeldus? Vastus: kirjutage projekti meeskonna kirjeldus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena wordi dokument. Kuidas saan teada, et mulle on e-keskkonda uut infot saadetud? Vastus: teavituse saadab süsteem teie poolt taotlusesse kirjutatud e-postile. Vahel võivad kirjad minna ka rämpsposti hulka. Sellisel juhul häälestage oma postkast selliselt, et seda ei juhtuks. Kuidas kirjutada eelarves summasid? Vastus: eelarve tabelis kirjutage summad täisarvudena nt 47 või 47,00. Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate

Korduma kippuvad küsimused

Toetuste menetlemise infosüsteem on arendamisjärgus ning seepärast võib selle toimimisel ette tulla ajutisi rikkeid. Abisaamiseks kirjuta toetused@kul.ee

Käesoleval aastal langeb 1.detsember pühapäevale. Kas taotluse saab esitada veel sellele järgneval tööpäeval ehk 2.detsembril?

Vastus: taotlusvoorud sulguvad 1.detsembri öösel kell 00.00 vastu 2.detsembrit.

Loodame, et kõik taotluse esitada soovijad on leidnud nelja nädala jooksul mõne nädalavahetuse, millal oma taotlus elektroonilises keskkonnas vormistada. 

Kui mulle on toetus eraldatud, siis millal saan ma lepingu ja kuidas toimub allkirjastamine?

Vastus: alates 2019. aastast lepinguid toetuse saajaga enam ei sõlmita. Kõik toetuse saaja ning toetuse andja õigused ja kohustused on kirjas vastava toetusmeetme määruse 8. peatükis.

 

Kust näen infot toetuste eraldamise kohta, kui olen ID-kaardi koju unustanud? 

Vastus: toetuste menetlemise infosüsteemi avalehe on rubriik: Avalik info. Sealt on võimalik vaadata nii taotlusi kui ka käskkirju ilma süsteemi sisse logimata.

 

Kuhu kirjutada projekti meeskonna kirjeldus? 

Vastus: kirjutage projekti meeskonna kirjeldus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena wordidokument.

 

Kuidas saan teada, et mulle on e-keskkonda uut infot saadetud? 

Vastus: teavituse saadab süsteem teie poolt taotlusesse kirjutatud e-postile. Vahel võivad kirjad minna ka rämpsposti hulka. Sellisel juhul häälestage oma postkast selliselt, et seda ei juhtuks.

 

Kuidas kirjutada eelarves summasid?

Vastus: eelarve tabelis kirjutage summad täisarvudena nt 47 või 47,00.

 

Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid?
Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultuuri Keskuse, Kultuuriministeeriumi või toetusprogrammi täpset nimetust (nt Folkloorifestivalide toetusprogramm 2015-2018).

Logod on leitavad kodulehelt toetusprogrammide peatüki vasakpoolsest rippmenüüst.

 

Kas toetust eraldatakse juba toimunud sündmustele?
Vastus: Toetust ei eraldata juba toimunud sündmustele.

 

Kas projektijuhi töötasu on programmis abikõlblik kulu?
Vastus: jah on küll, kuid peab arvestama sellega, et programmist taotletavast toetuse summast võivad halduskulud moodustada kuni 7% (sellest on lubatud katta taotleja kommunaal-, side-, transpordikulu, kulutused bürootarvetele ja projektijuhtimisega seotud töötasud). Toetuse summa vähenedes väheneb halduskulu suurus proportsionaalselt.

 

Kas projektijuhi tasu asutuse töötajale, kes tööl töölepingu alusel, võib maksta projektijuhi töötasu programmi toetusest?
Vastus: pigem võiks see taotluses kajastuda kui organisatsiooni omapanus.

 

Kas võib projektijuhi töötasu maksta sisseostetud teenusena?
Vastus: ja võib küll.

 

Kas programmi nõue on, et tuleb ka leping sõlmida (sh töö üleandmine ja vastuvõtmine vormistada)?

Vastus: Rahvakultuuri Keskus ei kontrolli kuludokumente, kuid kui tekkivad küsimused-kahtlused mingis osas, siis võib alati kuludokumente juurde küsida. Seega, kulud peavad kajastuma toetuse saaja raamatupidamises ning olema identifitseeritavad ja kontrollitavad. Programmist rahastatud projektide tulemused on avalikult kasutatavad. Programmi nõukogul on õigus seada lisatingimusi projekti tulemuste kättesaadavuse tagamiseks.

 

Kas taotluse eelarves kajastatav projektijuhi töötasu saab sisaldada ka töötasult arvestatavaid makse (kui jah, siis misssuguseid) või pole need abikõlblikud?
Vastus: kõik maksud töötasudelt on abikõlblikud.

 

Kuidas toimub „Lapsed teatrisse“ kulude kompenseerimine?
Vastus: Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused ''Teater maal'' kulud hüvitatakse tagantjärgi. Peale teatrikülastust tasub vald või kool transpordi arve. Projektijuht esitab digiallkirjaga aruande (vorm) meilile . Kui aruanne on korrektne, sõlmib Rahvakultuuri Keskus valla või kooliga lepingu ja toetus makstakse välja.

Viimati uuendatud 28. nov. 2019
Korduma kippuvad küsimused
Detsember 2019
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Käesoleval aastal langeb 1. detsember pühapäevale. Kas taotluse saab esitada veel sellele järgneval tööpäeval ehk 2. detsembril? Vastus : taotlusvoorud sulguvad 1. detsembri öösel kell 00. 00 vastu 2. detsembrit. Loodame, et kõik taotluse esitada soovijad on leidnud nelja nädala jooksul mõne nädalavahetuse, millal oma taotlus elektroonilises keskkonnas vormistada. Kui mulle on toetus eraldatud, siis millal saan ma lepingu ja kuidas toimub allkirjastamine? Vastus: alates 2019. aastast lepinguid toetuse saajaga enam ei sõlmita. Kõik toetuse saaja ning toetuse andja õigused ja kohustused on kirjas vastava toetusmeetme määruse 8. peatükis. Kust näen infot toetuste eraldamise kohta, kui olen ID-kaardi koju unustanud? Vastus: toetuste menetlemise infosüsteemi avalehe on rubriik: Avalik info. Sealt on võimalik vaadata nii taotlusi kui ka käskkirju ilma süsteemi sisse logimata. Kuhu kirjutada projekti meeskonna kirjeldus? Vastus: kirjutage projekti meeskonna kirjeldus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena wordi dokument. Kuidas saan teada, et mulle on e-keskkonda uut infot saadetud? Vastus: teavituse saadab süsteem teie poolt taotlusesse kirjutatud e-postile. Vahel võivad kirjad minna ka rämpsposti hulka. Sellisel juhul häälestage oma postkast selliselt, et seda ei juhtuks. Kuidas kirjutada eelarves summasid? Vastus: eelarve tabelis kirjutage summad täisarvudena nt 47 või 47,00. Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid? Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultuuri Keskuse, Kultuuriministeeriumi või toetusprogrammi täpset nimetust (nt Folkloorifestivalide toetusprogramm 2015-2018). Logod on leitavad kodulehelt toetusprogrammide peatüki vasakpoolsest rippmenüüst. Kas toetust eraldatakse juba toimunud sündmustele? Vastus: Toetust ei eraldata juba toimunud sündmustele. Kas projektijuhi töötasu on programmis abikõlblik kulu? Vastus: jah on küll, kuid peab arvestama sellega, et programmist taotletavast toetuse summast võivad halduskulud moodusasutatavad. Programmi nõukogul on õigus seada lisatingimusi projekti tulemuste kättesaadavuse tagamiseks.   Kas taotluse eelarves kajastatav projektijuhi töötasu saab sisaldada ka töötasult arvestatavaid makse (kui jah, siis misssuguseid) või pole need abikõlblikud? Vastus: kõik maksud töötasudelt on abikõlblikud.   Kuidas toimub „Lapsed teatrisse“ kulude kompenseerimine? Vastus: Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused ''Teater maal'' kulud hüvitatakse tagantjärgi. Peale teatrikülastust tasub vald või kool transpordi arve. Projektijuht esitab digiallkirjaga aruande ( vorm ) meilile prog[no-Smpam)rammid@rahvakultuur.ee. Kui aruanne on korrektne, sõlmib Rahvakultuuri Keskus valla või kooliga lepingu ja toetus makstakse välja.

Toetuste menetlemise infosüsteem on arendamisjärgus ning seepärast võib selle toimimisel ette tulla ajutisi rikkeid. Abisaamiseks kirjuta toetused@kul. ee Korduma kippuvad küsimused

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |