Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Korduma kippuvad küsimused

Kui mulle on toetus eraldatud, siis millal saan ma lepingu ja kuidas toimub allkirjastamine? Vastus: alates 2019. aastast lepinguid toetuse saajaga enam ei sõlmita. Kõik toetuse saaja ning toetuse andja õigused ja kohustused on kirjas vastava toetusmeetme määruse 8. peatükis. Kust näen infot toetuste eraldamise kohta, kui olen ID-kaardi koju unustanud? Vastus: toetuste menetlemise infosüsteemi avalehel on rubriik: Avalik info. Sealt on võimalik vaadata käskkirju ilma süsteemi sisse logimata. Kuhu kirjutada info projektijuhi kvalifikatsioonist ja kogemustest? Vastus: kirjutage projektijuhi tutvustus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena dokument. Kuhu kirjutada info toetust taotleva organisatsiooni kohta? Vastus: kirjutage organisatsiooni tutvustus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena dokument. Kuhu kirjutada projekti meeskonna kirjeldus? Vastus: kirjutage projekti meeskonna kirjeldus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena wordi dokument. Kuidas saan teada, et mulle on e-keskkonda uut infot saadetud? Vastus : teavituse saadab süsteem teie poolt taotlusesse kirjutatud e-postile. Vahel võivad kirjad minna ka rämpsposti hulka. Sellisel juhul häälestage oma postkast selliselt, et seda ei juhtuks. Kuidas kirjutada eelarves summasid? Vastus: eelarve tabelis kirjutage summad täisarvudena nt 47 või 47,00. Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid? Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultu

Korduma kippuvad küsimused

Toetuste menetlemise infosüsteem on arendamisjärgus ning seepärast võib selle toimimisel ette tulla ajutisi rikkeid. Abisaamiseks kirjuta toetused@kul.ee

Kui mulle on toetus eraldatud, siis millal saan ma lepingu ja kuidas toimub allkirjastamine?

Vastus: alates 2019. aastast lepinguid toetuse saajaga enam ei sõlmita. Kõik toetuse saaja ning toetuse andja õigused ja kohustused on kirjas vastava toetusmeetme määruse 8. peatükis.

 

Kust näen infot toetuste eraldamise kohta, kui olen ID-kaardi koju unustanud? 

Vastus: toetuste menetlemise infosüsteemi avalehel on rubriik: Avalik info. Sealt on võimalik vaadata käskkirju ilma süsteemi sisse logimata.

 

Kuhu kirjutada info projektijuhi kvalifikatsioonist ja kogemustest?

Vastus: kirjutage projektijuhi tutvustus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena dokument.

 

Kuhu kirjutada info toetust taotleva organisatsiooni kohta?

Vastus: kirjutage organisatsiooni tutvustus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena dokument.

 

Kuhu kirjutada projekti meeskonna kirjeldus? 

Vastus: kirjutage projekti meeskonna kirjeldus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena wordidokument.

 

Kuidas saan teada, et mulle on e-keskkonda uut infot saadetud? 

Vastus: teavituse saadab süsteem teie poolt taotlusesse kirjutatud e-postile. Vahel võivad kirjad minna ka rämpsposti hulka. Sellisel juhul häälestage oma postkast selliselt, et seda ei juhtuks.

 

Kuidas kirjutada eelarves summasid?

Vastus: eelarve tabelis kirjutage summad täisarvudena nt 47 või 47,00.

 

Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid?
Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultuuri Keskuse, Kultuuriministeeriumi või toetusmeetme täpset nimetust (nt Mulgimaa päimuskultuur).

Logod on leitavad kodulehelt toetusmeetmete peatüki vasakpoolsest rippmenüüst.

 

Kas toetust eraldatakse juba toimunud sündmustele?
Vastus: toetust ei eraldata juba toimunud sündmustele.

 

Kas projektijuhi töötasu on toetusmeetmes abikõlblik kulu?
Vastus: jah on küll, kuid peab arvestama sellega, et toetusmeetmest taotletavast toetuse summast võivad halduskulud moodustada kuni 7% (sellest on lubatud katta taotleja kommunaal-, side-, kulutused bürootarvetele ja projektijuhtimisega seotud töötasud). Toetuse summa vähenedes väheneb halduskulu suurus proportsionaalselt. Nimetatud nõue puudub määruses Regionaalse kultuuritegevuse toetamise tingimused ja kord.

 

Kas projektijuhi tasu asutuse töötajale, kes tööl töölepingu alusel, võib maksta projektijuhi töötasu meetme toetusest?
Vastus: pigem võiks see taotluses kajastuda kui organisatsiooni omapanus.

 

Kas võib projektijuhi töötasu maksta sisseostetud teenusena?
Vastus: ja võib küll.

 

Kas taotluse eelarves kajastatav projektijuhi töötasu saab sisaldada ka töötasult arvestatavaid makse (kui jah, siis misssuguseid) või pole need abikõlblikud?
Vastus: kõik maksud töötasudelt on abikõlblikud.

Kas aruandele on vaja lisada kuludokumente?

Vastus: Aruandele pole vaja juurde lisada kuludokumente, kuid kui tekivad küsimused-kahtlused, siis võib alati kuludokumente juurde küsida. Seega, kulud peavad kajastuma toetuse saaja raamatupidamises ning olema identifitseeritavad ja kontrollitavad. 

 

Kuidas toimub „Lapsed teatrisse“ kulude kompenseerimine?
Vastus: Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused ''Teater maal'' kulud hüvitatakse peale aruande esitamist ja lepingu sõlmimist. Projektijuht esitab digiallkirjaga aruande (vorm) meilile . Kui aruanne on korrektne, sõlmib Rahvakultuuri Keskus valla või kooliga lepingu ja toetus makstakse välja.

Kui toetatud on kululiiki „Laste toitlustamine“, siis milliseid lisadokumente on vaja esitada?

Vastus: lastelaagris osalevate laste kohta tuleb esitada nimekiri koos laste sünniajaga.

Kas toetatakse projekte, mille tegevusi viiakse läbi mitmel aastal?

Vastus: ei toetata. Projekti abikõlblikkuse periood võib alata taotlusvooru toimumise kalendriaasta 1. jaanuarist, kuid ei või olla pikem kui taotlusvooru toimumise kalendriaasta 31. detsember.

Mis on trükis?

Vastus: trükitehnika vahenditega valmistatud toode, nt raamat, ajaleht, postkaart, plakat.

Viimati uuendatud 2. jaan. 2020
Korduma kippuvad küsimused
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kui mulle on toetus eraldatud, siis millal saan ma lepingu ja kuidas toimub allkirjastamine? Vastus: alates 2019. aastast lepinguid toetuse saajaga enam ei sõlmita. Kõik toetuse saaja ning toetuse andja õigused ja kohustused on kirjas vastava toetusmeetme määruse 8. peatükis. Kust näen infot toetuste eraldamise kohta, kui olen ID-kaardi koju unustanud? Vastus: toetuste menetlemise infosüsteemi avalehel on rubriik: Avalik info. Sealt on võimalik vaadata käskkirju ilma süsteemi sisse logimata. Kuhu kirjutada info projektijuhi kvalifikatsioonist ja kogemustest? Vastus: kirjutage projektijuhi tutvustus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena dokument. Kuhu kirjutada info toetust taotleva organisatsiooni kohta? Vastus: kirjutage organisatsiooni tutvustus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena dokument. Kuhu kirjutada projekti meeskonna kirjeldus? Vastus: kirjutage projekti meeskonna kirjeldus lahtrisse Lisateave või lisage eraldi manusena wordi dokument. Kuidas saan teada, et mulle on e-keskkonda uut infot saadetud? Vastus : teavituse saadab süsteem teie poolt taotlusesse kirjutatud e-postile. Vahel võivad kirjad minna ka rämpsposti hulka. Sellisel juhul häälestage oma postkast selliselt, et seda ei juhtuks. Kuidas kirjutada eelarves summasid? Vastus: eelarve tabelis kirjutage summad täisarvudena nt 47 või 47,00. Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid? Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultuuri Keskuse, Kultuuriministeeriumi või toetusmeetme täpset nimetust (nt Mulgimaa päimuskultuur). Logod on leitavad kodulehelt toetusmeetmete peatüki vasakpoolsest rippmenüüst. Kas toetust eraldatakse juba toimunud sündmustele? Vastus : toetust ei eraldata juba toimunud sündmustele. Kas projektijuhi töötasu on toetusmeetmes abikõlblik kulu? Vastus: jah on küll, kuid peab arvestama sellega, et toetusmeetmest taotletavast toetuse summast võivad halduskulud moodustada kuni 7% (sellest on lubatud katta taotleja kommunaal-, side-, kulutused bürb digiallkirjaga aruande ( vorm ) meilile prog[no-Smpam)rammid@rahvakultuur.ee. Kui aruanne on korrektne, sõlmib Rahvakultuuri Keskus valla või kooliga lepingu ja toetus makstakse välja. Kui toetatud on kululiiki „Laste toitlustamine“, siis milliseid lisadokumente on vaja esitada? Vastus : lastelaagris osalevate laste kohta tuleb esitada nimekiri koos laste sünniajaga. Kas toetatakse projekte, mille tegevusi viiakse läbi mitmel aastal? Vastus: ei toetata. Projekti abikõlblikkuse periood  võib alata taotlusvooru toimumise kalendriaasta 1.  jaanuarist, kuid ei või olla pikem kui taotlusvooru toimumise kalendriaasta 31.  detsember. Mis on trükis? Vastus : trükitehnika vahenditega valmistatud toode, nt raamat, ajaleht, postkaart, plakat.

Toetuste menetlemise infosüsteem on arendamisjärgus ning seepärast võib selle toimimisel ette tulla ajutisi rikkeid. Abisaamiseks kirjuta toetused@kul. ee Korduma kippuvad küsimused

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |