Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Korduma kippuvad küsimused

Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid? Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultuuri Keskuse, Kultuuriministeeriumi või toetusprogrammi täpset nimetust (nt Folkloorifestivalide toetusprogramm 2015-2018). Logod on leitavad kodulehelt toetusprogrammide peatüki vasakpoolsest rippmenüüst. Kas toetust eraldatakse juba toimunud sündmustele? Vastus: Toetust ei eraldata juba toimunud sündmustele. Kas projektijuhi töötasu on programmis abikõlblik kulu? Vastus: jah on küll, kuid peab arvestama sellega, et programmist taotletavast toetuse summast võivad halduskulud moodustada kuni 7% (sellest on lubatud katta taotleja kommunaal-, side-, transpordikulu, kulutused bürootarvetele ja projektijuhtimisega seotud töötasud). Toetuse summa vähenedes väheneb halduskulu suurus proportsionaalselt; Kas projektijuhi tasu asutuse töötajale, kes tööl töölepingu alusel, võib maksta projektijuhi töötasu programmi toetusest? Vastus: pigem võiks see taotluses kajastuda kui organisatsiooni omapanus. Kas võib projektijuhi töötasu maksta sisseostetud teenusena? Vastus: ja võib küll. Kas programmi nõue on, et tuleb ka leping sõlmida (sh töö üleandmine ja vastuvõtmine vormistada)? Vastus: Rahvakultuuri Keskus ei kontrolli kuludokumente, kuid kui tekkivad küsimused-kahtlused mingis osas, siis võib alati kuludokumente juurde küsida. Seega, kulud peavad kajastuma toetuse saaja raamatupidamises ning olema identifitseeritavad ja kontrollitavad

Korduma kippuvad küsimused

 

Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid?
Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultuuri Keskuse, Kultuuriministeeriumi või toetusprogrammi täpset nimetust (nt Folkloorifestivalide toetusprogramm 2015-2018).

Logod on leitavad kodulehelt toetusprogrammide peatüki vasakpoolsest rippmenüüst.

 

Kas toetust eraldatakse juba toimunud sündmustele?
Vastus: Toetust ei eraldata juba toimunud sündmustele.

 

Kas projektijuhi töötasu on programmis abikõlblik kulu?
Vastus: jah on küll, kuid peab arvestama sellega, et programmist taotletavast toetuse summast võivad halduskulud moodustada kuni 7% (sellest on lubatud katta taotleja kommunaal-, side-, transpordikulu, kulutused bürootarvetele ja projektijuhtimisega seotud töötasud). Toetuse summa vähenedes väheneb halduskulu suurus proportsionaalselt;

 

Kas projektijuhi tasu asutuse töötajale, kes tööl töölepingu alusel, võib maksta projektijuhi töötasu programmi toetusest?
Vastus: pigem võiks see taotluses kajastuda kui organisatsiooni omapanus.

 

Kas võib projektijuhi töötasu maksta sisseostetud teenusena?
Vastus: ja võib küll.

 

Kas programmi nõue on, et tuleb ka leping sõlmida (sh töö üleandmine ja vastuvõtmine vormistada)?

Vastus: Rahvakultuuri Keskus ei kontrolli kuludokumente, kuid kui tekkivad küsimused-kahtlused mingis osas, siis võib alati kuludokumente juurde küsida. Seega, kulud peavad kajastuma toetuse saaja raamatupidamises ning olema identifitseeritavad ja kontrollitavad. Programmist rahastatud projektide tulemused on avalikult kasutatavad. Programmi nõukogul on õigus seada lisatingimusi projekti tulemuste kättesaadavuse tagamiseks.

 

Kas taotluse eelarves kajastatav projektijuhi töötasu saab sisaldada ka töötasult arvestatavaid makse (kui jah, siis misssuguseid) või pole need abikõlblikud?
Vastus: kõik maksud töötasudelt on abikõlblikud.

 

Kas alati peab võtma kaks hinnapakkumist?

Vastus: ei pea, taotluse projekti eelarve Lisa 1-s on selgituste lahter, kus saate põhjendada oma otsuseid. Kui taotlejal tekib küsimusi, mitu hinnapakkumist võtta, siis tuleks konsulteerida vastava programmi koordinaatoriga.

 

Kuidas toimub „Lapsed teatrisse“ kulude kompenseerimine?
Vastus: Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused ''Teater maal'' kulud hüvitatakse tagantjärgi. Peale teatrikülastust tasub vald või kool transpordi arve. Projektijuht esitab digiallkirjaga aruande (vorm) meilile . Kui aruanne on korrektne, sõlmib Rahvakultuuri Keskus valla või kooliga lepingu ja toetus makstakse välja.

Viimati uuendatud 13. nov. 2017
Korduma kippuvad küsimused
Aprill 2019
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kas trükistel, CD ja DVD- del peab kasutama toetajate logosid? Vastus: jah, peab küll. Võib kasutada Rahvakultuuri Keskuse, Kultuuriministeeriumi või toetusprogrammi täpset nimetust (nt Folkloorifestivalide toetusprogramm 2015-2018). Logod on leitavad kodulehelt toetusprogrammide peatüki vasakpoolsest rippmenüüst. Kas toetust eraldatakse juba toimunud sündmustele? Vastus: Toetust ei eraldata juba toimunud sündmustele. Kas projektijuhi töötasu on programmis abikõlblik kulu? Vastus: jah on küll, kuid peab arvestama sellega, et programmist taotletavast toetuse summast võivad halduskulud moodustada kuni 7% (sellest on lubatud katta taotleja kommunaal-, side-, transpordikulu, kulutused bürootarvetele ja projektijuhtimisega seotud töötasud). Toetuse summa vähenedes väheneb halduskulu suurus proportsionaalselt; Kas projektijuhi tasu asutuse töötajale, kes tööl töölepingu alusel, võib maksta projektijuhi töötasu programmi toetusest? Vastus: pigem võiks see taotluses kajastuda kui organisatsiooni omapanus. Kas võib projektijuhi töötasu maksta sisseostetud teenusena? Vastus: ja võib küll. Kas programmi nõue on, et tuleb ka leping sõlmida (sh töö üleandmine ja vastuvõtmine vormistada)? Vastus: Rahvakultuuri Keskus ei kontrolli kuludokumente, kuid kui tekkivad küsimused-kahtlused mingis osas, siis võib alati kuludokumente juurde küsida. Seega, kulud peavad kajastuma toetuse saaja raamatupidamises ning olema identifitseeritavad ja kontrollitavad. Programmist rahastatud projektide tulemused on avalikult kasutatavad. Programmi nõukogul on õigus seada lisatingimusi projekti tulemuste kättesaadavuse tagamiseks. Kas taotluse eelarves kajastatav projektijuhi töötasu saab sisaldada ka töötasult arvestatavaid makse (kui jah, siis misssuguseid) või pole need abikõlblikud? Vastus: kõik maksud töötasudelt on abikõlblikud. Kas alati peab võtma kaks hinnapakkumist? Vastus: ei pea, taotluse projekti eelarve Lisa 1-s on selgituste lahter, kus saate põhjendada oma otsuseid. Kui taotlejal tekibasudelt on abikõlblikud.   Kas alati peab võtma kaks hinnapakkumist? Vastus: ei pea, taotluse projekti eelarve Lisa 1-s on selgituste lahter, kus saate põhjendada oma otsuseid. Kui taotlejal tekib küsimusi, mitu hinnapakkumist võtta, siis tuleks konsulteerida vastava programmi koordinaatoriga.   Kuidas toimub „Lapsed teatrisse“ kulude kompenseerimine? Vastus: Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused ''Teater maal'' kulud hüvitatakse tagantjärgi. Peale teatrikülastust tasub vald või kool transpordi arve. Projektijuht esitab digiallkirjaga aruande ( vorm ) meilile prog[no-Smpam)rammid@rahvakultuur.ee. Kui aruanne on korrektne, sõlmib Rahvakultuuri Keskus valla või kooliga lepingu ja toetus makstakse välja.

Korduma kippuvad küsimused

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |