Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?

Eesmärk: Vaatepunktide paljususe tutvustamine kultuuri käsitlemisel ning kultuurikorraldaja rollide lahtimõtestamisel. Keskmes on kultuurikorraldaja, tema identiteet ja rollid ühiskonnas kultuuri hoidja ja edasiandjana. Sisu: 1. koolituspäeva teema on „Kultuurimälu ja kultuuriline loovus", sh kultuuripärandiga seotud küsimused. 2. koolituspäeva teema on „Kultuuri etenduslikkus ja multimeedialisus", sh vahetu ja vahendatud kultuurikogemuse omavahelised seosed. 3. koolituspäeva teema on „Kultuuriline mitmekesisus ruumis", sh ka mitmekultuurilisuse teema. Loenguid kombineeritakse aruteludega. Aruteludes osalevad Eesti Rahva Muuseumi esindajad. Sihtgrupp: Maavalitstuste, omavalitsuste ja omavalitsusliitude kultuurinõunikud ja -spetsialistid ning teised kultuurikorraldajad. Koht: Rahvakultuuri Keskus Kestus: 3 päeva: 10. veebruar, 11. märts ja 7. aprill 2015 kell 11. 00–16. 15 Koostööpartner: Kultuuriteooria Tippkeskus koostöös Eesti Rahva Muuseumiga , toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu. Koolitajad: Helen Sooväli-Sepping (1. koolituspäeva juhtiv õppejõud) on Tallinna Ülikooli maastiku ja kultuuri keskuse vanemteadur. Katre Pärn (2. koolituspäev) on Tartu Ülikoolis semiootika nooremteadur. Elo-Hanna Seljamaa (3. koolituspäev) on Tartu Ülikoolis eesti ja võrdleva rahvaluule teadur. Õpiväljund: Kursuse läbinu • oskab mõtestada oma tegevust laiemas ühiskondlik-kultuurilises kontekstis, •

Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?

  
Eesmärk:Vaatepunktide paljususe tutvustamine kultuuri käsitlemisel ning kultuurikorraldaja rollide lahtimõtestamisel. Keskmes on kultuurikorraldaja, tema identiteet ja rollid ühiskonnas kultuuri hoidja ja edasiandjana.

Sisu:1. koolituspäeva teema on „Kultuurimälu ja kultuuriline loovus", sh kultuuripärandiga seotud küsimused.

2. koolituspäeva teema on „Kultuuri etenduslikkus ja multimeedialisus", sh vahetu ja vahendatud kultuurikogemuse omavahelised seosed.

3. koolituspäeva teema on „Kultuuriline mitmekesisus ruumis", sh ka mitmekultuurilisuse teema.

Loenguid kombineeritakse aruteludega. Aruteludes osalevad Eesti Rahva Muuseumi esindajad.

Sihtgrupp:Maavalitstuste, omavalitsuste ja omavalitsusliitude kultuurinõunikud ja -spetsialistid ning teised kultuurikorraldajad.

Koht:Rahvakultuuri Keskus

Kestus:3 päeva: 10. veebruar, 11. märts ja 7. aprill 2015
kell 11.00–16.15

Koostööpartner:Kultuuriteooria Tippkeskus koostöös Eesti Rahva Muuseumiga, toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu.

Koolitajad:Helen Sooväli-Sepping (1. koolituspäeva juhtiv õppejõud) on Tallinna Ülikooli maastiku ja kultuuri keskuse vanemteadur.
Katre Pärn (2. koolituspäev) on Tartu Ülikoolis semiootika nooremteadur.
Elo-Hanna Seljamaa (3. koolituspäev) on Tartu Ülikoolis eesti ja võrdleva rahvaluule teadur.

Õpiväljund:Kursuse läbinu
• oskab mõtestada oma tegevust laiemas ühiskondlik-kultuurilises kontekstis,
• on omandanud ülevaate koolituspäevade põhiteemade käsitlusvõimalustest,
• oskab kultuuritegevusega seotud otsustusprotsessides oma seisukohti põhjendada,
• oskab oma valdkonna inimesi ja asutusi paremini nõustada.

Osalustasu:90 eurot

Registreerumine:  kuni 3. veebruarini
• siin kodulehel,
• telefonil 600 9291,
• e-posti aadressil .

doc Õppekava (.doc 0,5Mb).
Vaata ka avalehe uudist.

Viimati uuendatud 2. juulil 2015
Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Eesmärk: Vaatepunktide paljususe tutvustamine kultuuri käsitlemisel ning kultuurikorraldaja rollide lahtimõtestamisel. Keskmes on kultuurikorraldaja, tema identiteet ja rollid ühiskonnas kultuuri hoidja ja edasiandjana. Sisu: 1. koolituspäeva teema on „Kultuurimälu ja kultuuriline loovus", sh kultuuripärandiga seotud küsimused. 2. koolituspäeva teema on „Kultuuri etenduslikkus ja multimeedialisus", sh vahetu ja vahendatud kultuurikogemuse omavahelised seosed. 3. koolituspäeva teema on „Kultuuriline mitmekesisus ruumis", sh ka mitmekultuurilisuse teema. Loenguid kombineeritakse aruteludega. Aruteludes osalevad Eesti Rahva Muuseumi esindajad. Sihtgrupp: Maavalitstuste, omavalitsuste ja omavalitsusliitude kultuurinõunikud ja -spetsialistid ning teised kultuurikorraldajad. Koht: Rahvakultuuri Keskus Kestus: 3 päeva: 10. veebruar, 11. märts ja 7. aprill 2015 kell 11. 00–16. 15 Koostööpartner: Kultuuriteooria Tippkeskus koostöös Eesti Rahva Muuseumiga , toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu. Koolitajad: Helen Sooväli-Sepping (1. koolituspäeva juhtiv õppejõud) on Tallinna Ülikooli maastiku ja kultuuri keskuse vanemteadur. Katre Pärn (2. koolituspäev) on Tartu Ülikoolis semiootika nooremteadur. Elo-Hanna Seljamaa (3. koolituspäev) on Tartu Ülikoolis eesti ja võrdleva rahvaluule teadur. Õpiväljund: Kursuse läbinu • oskab mõtestada oma tegevust laiemas ühiskondlik-kultuurilises kontekstis, • on omandanud ülevaate koolituspäevade põhiteemade käsitlusvõimalustest, • oskab kultuuritegevusega seotud otsustusprotsessides oma seisukohti põhjendada, • oskab oma valdkonna inimesi ja asutusi paremini nõustada. Osalustasu: 90 eurot Registreerumine: kuni 3. veebruarini • siin kodulehel, • telefonil 600 9291, • e-posti aadressil kesk[no-Smpam)us@rahvakultuur.ee. Vaata ka avalehe uudist.

Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |