Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?

Kursusel osalemine annab hea võimaluse olla kursis Eesti kultuuriuurijate kultuuripraktikatega loome ja pärandumise uurimisel ning aitab mõtestada kultuuritöötaja tegevust laiemas ühiskondlik-kultuurilises kontekstis. Kursusel tutvustatakse erinevate kultuurikäsitluste filosoofilisi ja metodoloogilisi lähtekohti ning käsitletakse teemasid nagu kuidas on ajas muutunud arusaam autentsusest ehk ehedusest? Vaadeldakse ka erinevaid tänapäevase religioossusega seonduvaid teemasid: Millesse eestlased usuvad? Kuidas religiooni mõistetakse ja miks seda sel viisil mõistetakse? Kui populaarsed on Eestis erinevad esoteerilised-vaimsed õpetused? 1. koolituspäeval „Kultuuriteooriad” 1. oktoobril tutvustatakse erinevate kultuurikäsitluste filosoofilisi ja metodoloogilisi lähtekohti, mõisteid ja kontseptsioone. Koolitaja: Andreas Ventsel (TÜ) 2. koolituspäeval „Rahvaluulest, pärimusest ja autentsusest” 29. oktoober käsitletakse teemasid: Kuidas on muutunud rahvaluule/folkloori mõiste kasutus Eestis (alates 1990)? Kuidas on ajas muutunud arusaam autentsusest ehk ehedusest? Koolitaja: Elo-Hanna Seljamaa (TÜ) 3. koolituspäeval „Religioossus tänapäeva Eestis” 26. november vaadeldakse erinevaid tänapäevase religioossusega seonduvaid teemasid: Millesse eestlased usuvad? Kuidas religiooni mõistetakse ja miks seda sel viisil mõistetakse? Kui populaarsed on Eestis erinevad esoteerilised-vaimsed õpetused? Kes neid õpetusi

Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?

1. oktoober, 29. oktoober, 26. november 2015

Kursusel osalemine annab hea võimaluse olla kursis Eesti kultuuriuurijate kultuuripraktikatega loome ja pärandumise uurimisel ning aitab mõtestada kultuuritöötaja tegevust laiemas ühiskondlik-kultuurilises kontekstis.

Kursusel tutvustatakse erinevate kultuurikäsitluste filosoofilisi ja metodoloogilisi lähtekohti ning käsitletakse teemasid nagu kuidas on ajas muutunud arusaam autentsusest ehk ehedusest? Vaadeldakse ka erinevaid tänapäevase religioossusega seonduvaid teemasid: Millesse eestlased usuvad? Kuidas religiooni mõistetakse ja miks seda sel viisil mõistetakse? Kui populaarsed on Eestis erinevad esoteerilised-vaimsed õpetused? 

 

1. koolituspäeval „Kultuuriteooriad” 1.oktoobril tutvustatakse erinevate kultuurikäsitluste filosoofilisi ja metodoloogilisi lähtekohti, mõisteid ja kontseptsioone.
Koolitaja: Andreas Ventsel (TÜ)


2. koolituspäeval „Rahvaluulest, pärimusest ja autentsusest” 29. oktoober käsitletakse teemasid: Kuidas on muutunud rahvaluule/folkloori mõiste kasutus Eestis (alates 1990)? Kuidas on ajas muutunud arusaam autentsusest ehk ehedusest?
Koolitaja: Elo-Hanna Seljamaa (TÜ)


3. koolituspäeval „Religioossus tänapäeva Eestis” 26. november vaadeldakse erinevaid tänapäevase religioossusega seonduvaid teemasid: Millesse eestlased usuvad? Kuidas religiooni mõistetakse ja miks seda sel viisil mõistetakse? Kui populaarsed on Eestis erinevad esoteerilised-vaimsed õpetused? Kes neid õpetusi järgivad ja milles peitub nende populaarsus?
Koolitaja: Marko Uibu (TÜ)

Osavõtutasu: 90 €

Koolitus toimub Rahvakultuuri Keskuses, Vilmsi 55, Tallinn.

 

Täiendav info: Urve Gromov ()

pdf Kursuse "Kultuurikorraldaja rollid tänapäeva ühiskonnas" õppekava (.pdf 0,7Mb).

 

Kursusel osalemiseks täida allolevad väljad:

Viimati uuendatud 25. sept. 2015
Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kursusel osalemine annab hea võimaluse olla kursis Eesti kultuuriuurijate kultuuripraktikatega loome ja pärandumise uurimisel ning aitab mõtestada kultuuritöötaja tegevust laiemas ühiskondlik-kultuurilises kontekstis. Kursusel tutvustatakse erinevate kultuurikäsitluste filosoofilisi ja metodoloogilisi lähtekohti ning käsitletakse teemasid nagu kuidas on ajas muutunud arusaam autentsusest ehk ehedusest? Vaadeldakse ka erinevaid tänapäevase religioossusega seonduvaid teemasid: Millesse eestlased usuvad? Kuidas religiooni mõistetakse ja miks seda sel viisil mõistetakse? Kui populaarsed on Eestis erinevad esoteerilised-vaimsed õpetused? 1. koolituspäeval „Kultuuriteooriad” 1. oktoobril tutvustatakse erinevate kultuurikäsitluste filosoofilisi ja metodoloogilisi lähtekohti, mõisteid ja kontseptsioone. Koolitaja: Andreas Ventsel (TÜ) 2. koolituspäeval „Rahvaluulest, pärimusest ja autentsusest” 29. oktoober käsitletakse teemasid: Kuidas on muutunud rahvaluule/folkloori mõiste kasutus Eestis (alates 1990)? Kuidas on ajas muutunud arusaam autentsusest ehk ehedusest? Koolitaja: Elo-Hanna Seljamaa (TÜ) 3. koolituspäeval „Religioossus tänapäeva Eestis” 26. november vaadeldakse erinevaid tänapäevase religioossusega seonduvaid teemasid: Millesse eestlased usuvad? Kuidas religiooni mõistetakse ja miks seda sel viisil mõistetakse? Kui populaarsed on Eestis erinevad esoteerilised-vaimsed õpetused? Kes neid õpetusi järgivad ja milles peitub nende populaarsus? Koolitaja: Marko Uibu (TÜ) Osavõtutasu: 90 € Koolitus toimub Rahvakultuuri Keskuses, Vilmsi 55, Tallinn. Täiendav info: Urve Gromov ( urve[no-Smpam).gromov@rahvakultuur.ee ) Kursusel osalemiseks täida allolevad väljad:

1. oktoober, 29. oktoober, 26. november 2015 Kuidas mõtestada kultuurikorraldaja rolle tänapäeva ühiskonnas ja kultuuris?

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |