Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Külas Leedus vaimse kultuuripärandi seminaril

Kõrtest inglid ja jutuõunad. 21. ja 22. novembril toimus Leedus, Dubingiais iga-aastane vaimse kultuuripärandi teemaline seminar, mida korraldab Leedu Rahvakultuuri Keskus. Tänavusele seminarile kutsuti kõnelema ka külalised Eestist. Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi spetsialist Epp Tamm pidas ettekande vaimse kultuuripärandi hoidmisest Eestis. Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogu liige ja mulgi kultuuri kandja Piret Leskova tutvustas Mulgimaa kultuuripiirkonna vaimse kultuuripärandiga seotud ettevõtmisi kui head näidet elava pärandi jätkusuutlikkuse nimel töötamisest. Kuna Leedu vaimse kultuuripärandi riiklik nimistu on veel üpris uus ning väljakujunemisjärgus, huvitas Leedu vaimse pärandi spetsialiste Eesti lähenemine nimistu koostamiseks, meetodid sissekannete kogumiseks ning edusammud selles vallas. Samuti diskuteeriti selle üle, kuidas vaimne kultuuripärand rahva hulgas märgatavaks teha, et seda rohkem teadvustatult hoidma hakataks. Esile kerkisid ka mitmed valdkonna kitsaskohad, mis on mõlemas riigis aktuaalsed. Leedu Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuuri valdkonna direktor Vida Šatkauskienì väljendas lootust ka edaspidisele tihedale koostööle ning kogemuste jagamisele vaimse kultuuripärandi valdkonnas Eesti ja Leedu vahel. Seminarile olid kogunenud kultuuri- ja kultuuripärandi spetsialistid üle Leedu ning see üritus oli seega ka nende jaoks oluline info vahetamiseks ja üheskoos arutlemiseks. Samuti tutvuti ka

Külas Leedus vaimse kultuuripärandi seminaril

23. nov. 2018

Esindajad Rahvakultuuri Keskusest ja Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogust viibisid 21. ja 22. novembril Leedus, Dubingiais vaimse kultuuripärandi seminaril.

Külas Leedus vaimse kultuuripärandi seminaril
Kõrtest inglid ja jutuõunad.

 

 

21. ja 22. novembril toimus Leedus, Dubingiais iga-aastane vaimse kultuuripärandi teemaline seminar, mida korraldab Leedu Rahvakultuuri Keskus.

 

 

 

 

Tänavusele seminarile kutsuti kõnelema ka külalised Eestist. Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi spetsialist Epp Tamm pidas ettekande vaimse kultuuripärandi hoidmisest Eestis. Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogu liige ja mulgi kultuuri kandja Piret Leskova tutvustas Mulgimaa kultuuripiirkonna vaimse kultuuripärandiga seotud ettevõtmisi kui head näidet elava pärandi jätkusuutlikkuse nimel töötamisest. Kuna Leedu vaimse kultuuripärandi riiklik nimistu on veel üpris uus ning väljakujunemisjärgus, huvitas Leedu vaimse pärandi spetsialiste Eesti lähenemine nimistu koostamiseks, meetodid sissekannete kogumiseks ning edusammud selles vallas. Samuti diskuteeriti selle üle, kuidas vaimne kultuuripärand rahva hulgas märgatavaks teha, et seda rohkem teadvustatult hoidma hakataks. Esile kerkisid ka mitmed valdkonna kitsaskohad, mis on mõlemas riigis aktuaalsed. Leedu Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuuri valdkonna direktor Vida Šatkauskienì väljendas lootust ka edaspidisele tihedale koostööle ning kogemuste jagamisele vaimse kultuuripärandi valdkonnas Eesti ja Leedu vahel.

 

Seminarile olid kogunenud kultuuri- ja kultuuripärandi spetsialistid üle Leedu ning see üritus oli seega ka nende jaoks oluline info vahetamiseks ja üheskoos arutlemiseks. Samuti tutvuti ka uute potentsiaalsete sissekannetega Leedu riiklikku vaimse kultuuripärandi nimistusse. Ettekandeid pidama olid kutsutud mitmedki tunnustatud kultuuriuurijad Leedust. Põhirõhk näis olevat looduse, keskkonna suhtel inimesega, ümbritseva taju ning vaimse kultuuripärandi mitmekesisus. Rahvusparkide aladelt pärit kohalolijad kirjeldasid kaitstud keskkonnas elamist, mis viis auditooriumi elava aruteluni.

 

Õhtusel vabas vormis koosviibimisel tutvustasid kokkutulnud oma piirkondade toidupärandit, lauldi laule, meisterdati ning jutustati lugusid. Oli suur rõõm näha leedu vaimset pärandit elavas kasutuses!

Külas Leedus vaimse kultuuripärandi seminaril
Viimati uuendatud 26. nov. 2018
Külas Leedus vaimse kultuuripärandi seminaril
Juuni 2019
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kõrtest inglid ja jutuõunad. 21. ja 22. novembril toimus Leedus, Dubingiais iga-aastane vaimse kultuuripärandi teemaline seminar, mida korraldab Leedu Rahvakultuuri Keskus. Tänavusele seminarile kutsuti kõnelema ka külalised Eestist. Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi spetsialist Epp Tamm pidas ettekande vaimse kultuuripärandi hoidmisest Eestis. Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogu liige ja mulgi kultuuri kandja Piret Leskova tutvustas Mulgimaa kultuuripiirkonna vaimse kultuuripärandiga seotud ettevõtmisi kui head näidet elava pärandi jätkusuutlikkuse nimel töötamisest. Kuna Leedu vaimse kultuuripärandi riiklik nimistu on veel üpris uus ning väljakujunemisjärgus, huvitas Leedu vaimse pärandi spetsialiste Eesti lähenemine nimistu koostamiseks, meetodid sissekannete kogumiseks ning edusammud selles vallas. Samuti diskuteeriti selle üle, kuidas vaimne kultuuripärand rahva hulgas märgatavaks teha, et seda rohkem teadvustatult hoidma hakataks. Esile kerkisid ka mitmed valdkonna kitsaskohad, mis on mõlemas riigis aktuaalsed. Leedu Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuuri valdkonna direktor Vida Šatkauskienì väljendas lootust ka edaspidisele tihedale koostööle ning kogemuste jagamisele vaimse kultuuripärandi valdkonnas Eesti ja Leedu vahel. Seminarile olid kogunenud kultuuri- ja kultuuripärandi spetsialistid üle Leedu ning see üritus oli seega ka nende jaoks oluline info vahetamiseks ja üheskoos arutlemiseks. Samuti tutvuti ka uute potentsiaalsete sissekannetega Leedu riiklikku vaimse kultuuripärandi nimistusse. Ettekandeid pidama olid kutsutud mitmedki tunnustatud kultuuriuurijad Leedust. Põhirõhk näis olevat looduse, keskkonna suhtel inimesega, ümbritseva taju ning vaimse kultuuripärandi mitmekesisus. Rahvusparkide aladelt pärit kohalolijad kirjeldasid kaitstud keskkonnas elamist, mis viis auditooriumi elava aruteluni. Õhtusel vabas vormis koosviibimisel tutvustasid kokkutulnud oma piirkondade toidupärandit, lauldi laule, meisterdati ning jutustati lugusid. Okultuuripärandi valdkonnas Eesti ja Leedu vahel.   Seminarile olid kogunenud kultuuri- ja kultuuripärandi spetsialistid üle Leedu ning see üritus oli seega ka nende jaoks oluline info vahetamiseks ja üheskoos arutlemiseks. Samuti tutvuti ka uute potentsiaalsete sissekannetega Leedu riiklikku vaimse kultuuripärandi nimistusse. Ettekandeid pidama olid kutsutud mitmedki tunnustatud kultuuriuurijad Leedust. Põhirõhk näis olevat looduse, keskkonna suhtel inimesega, ümbritseva taju ning vaimse kultuuripärandi mitmekesisus. Rahvusparkide aladelt pärit kohalolijad kirjeldasid kaitstud keskkonnas elamist, mis viis auditooriumi elava aruteluni.   Õhtusel vabas vormis koosviibimisel tutvustasid kokkutulnud oma piirkondade toidupärandit, lauldi laule, meisterdati ning jutustati lugusid. Oli suur rõõm näha leedu vaimset pärandit elavas kasutuses!

Esindajad Rahvakultuuri Keskusest ja Eesti vaimse kultuuripärandi nõukogust viibisid 21. ja 22. novembril Leedus, Dubingiais vaimse kultuuripärandi seminaril. Külas Leedus vaimse kultuuripärandi seminaril

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |