Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rahvakultuuri Keskus tunnustab pärandikandjaid ja -hoidjaid

Tänusündmus algab kell 12. 00 Kultuurikatlas (Põhja puiestee 27a, Tallinn), pidulik tänuõhtu algab kell 16. 30. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on avatud kõigile Eesti kogukondadele oma vaimse kultuuripärandi tutvustamiseks alates 2010. aastast, kuhu on tänaseks kantud üle 100 elava pärandi nähtuse kiiktoolis kiikumisest suitsusaunatraditsioonini. „Nimistus on ka pärandikandjad, meistrid, asutused ja ühendused, kes seisavad hea selle eest, et meie päritud teadmised, oskused, kombed ja traditsioonid püsiksid elavas kasutuses. Nimistus kirjeldatud kogukondade rikkalik elav pärand näitab, kui mitmekesine ja kirev see on,“ selgitab vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita. Nimistu kaudu saame tutvuda meie käsitöötraditsiooniga nagu näiteks haabja ehitamine Soomaal, Haapsalu sallide ja rättide kudumine, kiviaia ehitamine Kihnus, laastukatuste tegemine Võrumaal, sepatöö Valtu piirkonnas, Lihula lilltikand või hoopis traditsiooniliste esemete kandmiskultuuriga nagu Kihnu kördi kandmine või Seto suursõle kandmine jne. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu loodi 2010. aastal seoses Eesti liitumisega UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga (2003) 2006. aastal, millega võeti kohustus toetada tegevusi Eesti riigi territooriumil leiduva vaimse kultuuripärandi väärtustamisel, hoidmisel ja edasiandmisel, tagades austuse kogukondade, rühmade ja üksikisikute vaimse kultuuripärandi vastu. Konventsioon on osutu

Rahvakultuuri Keskus tunnustab pärandikandjaid ja -hoidjaid

18. märtsil 2019

20. märtsil toimub Tallinnas, Kultuurikatlas pärandikandjate ja -hoidjate tänusündmus „Pärand elab!“, kus oma kogukonna vaimset kultuuripärandit esitlevad kogukondade eestvedajad üle Eesti. Pidulikult tänuõhtul tunnustatakse pärandihoidjaid ning neid, kes kogukondade vaimse pärandi on kandnud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.

Rahvakultuuri Keskus tunnustab pärandikandjaid ja -hoidjaid

Tänusündmus algab kell 12.00 Kultuurikatlas (Põhja puiestee 27a, Tallinn), pidulik tänuõhtu algab kell 16.30.

 

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on avatud kõigile Eesti kogukondadele oma vaimse kultuuripärandi tutvustamiseks alates 2010. aastast, kuhu on tänaseks kantud üle 100 elava pärandi nähtuse kiiktoolis kiikumisest suitsusaunatraditsioonini.

 

„Nimistus on ka pärandikandjad, meistrid, asutused ja ühendused, kes seisavad hea selle eest, et meie päritud teadmised, oskused, kombed ja traditsioonid püsiksid elavas kasutuses. Nimistus kirjeldatud kogukondade rikkalik elav pärand näitab, kui mitmekesine ja kirev see on,“ selgitab vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita.

 

Nimistu kaudu saame tutvuda meie käsitöötraditsiooniga nagu näiteks haabja ehitamine Soomaal, Haapsalu sallide ja rättide kudumine, kiviaia ehitamine Kihnus, laastukatuste tegemine Võrumaal, sepatöö Valtu piirkonnas, Lihula lilltikand või hoopis traditsiooniliste esemete kandmiskultuuriga nagu Kihnu kördi kandmine või Seto suursõle kandmine jne.

 

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu loodi 2010. aastal seoses Eesti liitumisega UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga (2003) 2006. aastal, millega võeti kohustus toetada tegevusi Eesti riigi territooriumil leiduva vaimse kultuuripärandi väärtustamisel, hoidmisel ja edasiandmisel, tagades austuse kogukondade, rühmade ja üksikisikute vaimse kultuuripärandi vastu.

 

Konventsioon on osutunud mõjuvõimsaks kultuuripoliitiliseks kokkuleppeks, millega on tänaseks liitunud 178 riiki.

 

Tänuüritus on kutsetega.

 

 

Viimati uuendatud 18. märtsil 2019
Rahvakultuuri Keskus tunnustab pärandikandjaid ja -hoidjaid
September 2019
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Tänusündmus algab kell 12. 00 Kultuurikatlas (Põhja puiestee 27a, Tallinn), pidulik tänuõhtu algab kell 16. 30. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on avatud kõigile Eesti kogukondadele oma vaimse kultuuripärandi tutvustamiseks alates 2010. aastast, kuhu on tänaseks kantud üle 100 elava pärandi nähtuse kiiktoolis kiikumisest suitsusaunatraditsioonini. „Nimistus on ka pärandikandjad, meistrid, asutused ja ühendused, kes seisavad hea selle eest, et meie päritud teadmised, oskused, kombed ja traditsioonid püsiksid elavas kasutuses. Nimistus kirjeldatud kogukondade rikkalik elav pärand näitab, kui mitmekesine ja kirev see on,“ selgitab vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Viita. Nimistu kaudu saame tutvuda meie käsitöötraditsiooniga nagu näiteks haabja ehitamine Soomaal, Haapsalu sallide ja rättide kudumine, kiviaia ehitamine Kihnus, laastukatuste tegemine Võrumaal, sepatöö Valtu piirkonnas, Lihula lilltikand või hoopis traditsiooniliste esemete kandmiskultuuriga nagu Kihnu kördi kandmine või Seto suursõle kandmine jne. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu loodi 2010. aastal seoses Eesti liitumisega UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga (2003) 2006. aastal, millega võeti kohustus toetada tegevusi Eesti riigi territooriumil leiduva vaimse kultuuripärandi väärtustamisel, hoidmisel ja edasiandmisel, tagades austuse kogukondade, rühmade ja üksikisikute vaimse kultuuripärandi vastu. Konventsioon on osutunud mõjuvõimsaks kultuuripoliitiliseks kokkuleppeks, millega on tänaseks liitunud 178 riiki. Tänuüritus on kutsetega.

20. märtsil toimub Tallinnas, Kultuurikatlas pärandikandjate ja -hoidjate tänusündmus „Pärand elab!“, kus oma kogukonna vaimset kultuuripärandit esitlevad kogukondade eestvedajad üle Eesti. Pidulikult tänuõhtul tunnustatakse pärandihoidjaid ning neid, kes kogukondade vaimse pärandi on kandnud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Rahvakultuuri Keskus tunnustab pärandikandjaid ja -hoidjaid

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |