Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Kultuurikompassil räägiti keskkonnateadlikust kultuurist

Kohal olid kultuurikorraldajaid ja -loojaid, ent ka loov- ja sotsiaalseid ettevõtjaid, et üksteiselt õppida. Ürituse eesmärgiks on inspireerida, vahendada informatsiooni kokkutulnute seas ning tõsta kõigi teadlikkust kultuuri valdkonnas. Seekord jagasid oma kogemusi suurte ja keskmise suurusega ürituste, sh festivalide korraldajad. Kultuurikompassil käsitleti keskkonnateadlikkuse teemat ja kajastamist leidsid veel ühisrahastuse, kogukondade kaasamise ning kultuuri sotsiaalmeediaturundus. Kõlama jäi veel taaskasutuse teema, mis tegelikult äratab loomingulisuse ja liidab kogukondi. Seega, teha saab kõike, kui sul on selleks vaid tahtmine ja huvi. Oluline rõhke ürituste keskkonnasõbralikkuse puhul on, aga külastaja harimisel ning kindlasti peavad korraldajad aduma nii enda kui külastaja vastutust selles osas. Tähelepanuta ei jäänud ka probleemsed kohad ürituste korraldamisel. Näiteks festivalikülastajate teemasse süvenemine ja nn kodukord. Tihti ei saa, aga ametnikud aru ürituste korraldamise tavadest, erisustest ja suurusest, mis väsitab ja tekitab takistusi. Seda kasvõi liigse bürokraatia või erinevate paberite, lubade täitmise näol. Anu Rannu rääkis oma ettekandest ürituse jätkusuutlikkusest ja keskkonnasõbralikkusest ning seda Viljandi pärimusmuusika festivali näitel. Olgu öeldud, et jätkusuutlikkus ei tähenda selles kontekstis ainult keskkonnahoidu, vaid ka hoolimist, avatust ja tolerantsust. Läbi nende märksõnade ja tegevuste ait

Kultuurikompassil räägiti keskkonnateadlikust kultuurist

Leelo Isidora Viita 25. augustil 2019

Tartu Loodusmajas toimus 21.augustil taas Kultuurikompass, mis kandis pealkirja „Kuidas korraldada kultuuri keskkonnateadlikult?“

Kultuurikompassil räägiti keskkonnateadlikust kultuurist

Kohal olid kultuurikorraldajaid ja -loojaid, ent ka loov- ja sotsiaalseid ettevõtjaid, et  üksteiselt õppida. Ürituse eesmärgiks on inspireerida, vahendada informatsiooni kokkutulnute seas ning tõsta kõigi teadlikkust kultuuri valdkonnas. Seekord jagasid oma kogemusi suurte ja keskmise suurusega ürituste, sh festivalide korraldajad.

 

Kultuurikompassil käsitleti keskkonnateadlikkuse teemat ja kajastamist leidsid veel ühisrahastuse, kogukondade kaasamise ning kultuuri sotsiaalmeediaturundus. Kõlama jäi veel taaskasutuse teema, mis tegelikult äratab loomingulisuse ja liidab kogukondi. Seega, teha saab kõike, kui sul on selleks vaid tahtmine ja huvi. Oluline rõhke ürituste keskkonnasõbralikkuse puhul on, aga külastaja harimisel ning kindlasti peavad korraldajad aduma nii enda kui külastaja vastutust selles osas.  

 

Tähelepanuta ei jäänud ka probleemsed kohad ürituste korraldamisel. Näiteks festivalikülastajate teemasse süvenemine ja nn kodukord. Tihti ei saa, aga ametnikud aru ürituste korraldamise tavadest, erisustest ja suurusest, mis väsitab ja tekitab takistusi. Seda kasvõi liigse bürokraatia või erinevate paberite, lubade täitmise näol.

 

Anu Rannu rääkis oma ettekandest ürituse jätkusuutlikkusest ja keskkonnasõbralikkusest ning seda Viljandi pärimusmuusika festivali näitel. Olgu öeldud, et jätkusuutlikkus ei tähenda selles kontekstis ainult keskkonnahoidu, vaid ka hoolimist, avatust ja tolerantsust. Läbi nende märksõnade ja tegevuste aitab Eesti pärimuskultuur looduskeskkonda hoida, kandes endas nii eesti keele kui kommete ja tavade traditsioone.

 

Loomulikult ei saa ükski korraldaja üle ega ümber koostööst ja kaasatusest, sest ainult nii saame asju teha veel paremini, eesmärgipärasemalt ja elu ning väärtusi Eestis edasi viia.

 

Järgmine kultuurikompass toimub novembris, kus teemaks vabatahtlike kaasamine.

Viimati uuendatud 4. sept. 2019
Kultuurikompassil räägiti keskkonnateadlikust kultuurist
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kohal olid kultuurikorraldajaid ja -loojaid, ent ka loov- ja sotsiaalseid ettevõtjaid, et üksteiselt õppida. Ürituse eesmärgiks on inspireerida, vahendada informatsiooni kokkutulnute seas ning tõsta kõigi teadlikkust kultuuri valdkonnas. Seekord jagasid oma kogemusi suurte ja keskmise suurusega ürituste, sh festivalide korraldajad. Kultuurikompassil käsitleti keskkonnateadlikkuse teemat ja kajastamist leidsid veel ühisrahastuse, kogukondade kaasamise ning kultuuri sotsiaalmeediaturundus. Kõlama jäi veel taaskasutuse teema, mis tegelikult äratab loomingulisuse ja liidab kogukondi. Seega, teha saab kõike, kui sul on selleks vaid tahtmine ja huvi. Oluline rõhke ürituste keskkonnasõbralikkuse puhul on, aga külastaja harimisel ning kindlasti peavad korraldajad aduma nii enda kui külastaja vastutust selles osas. Tähelepanuta ei jäänud ka probleemsed kohad ürituste korraldamisel. Näiteks festivalikülastajate teemasse süvenemine ja nn kodukord. Tihti ei saa, aga ametnikud aru ürituste korraldamise tavadest, erisustest ja suurusest, mis väsitab ja tekitab takistusi. Seda kasvõi liigse bürokraatia või erinevate paberite, lubade täitmise näol. Anu Rannu rääkis oma ettekandest ürituse jätkusuutlikkusest ja keskkonnasõbralikkusest ning seda Viljandi pärimusmuusika festivali näitel. Olgu öeldud, et jätkusuutlikkus ei tähenda selles kontekstis ainult keskkonnahoidu, vaid ka hoolimist, avatust ja tolerantsust. Läbi nende märksõnade ja tegevuste aitab Eesti pärimuskultuur looduskeskkonda hoida, kandes endas nii eesti keele kui kommete ja tavade traditsioone. Loomulikult ei saa ükski korraldaja üle ega ümber koostööst ja kaasatusest, sest ainult nii saame asju teha veel paremini, eesmärgipärasemalt ja elu ning väärtusi Eestis edasi viia. Järgmine kultuurikompass toimub novembris, kus teemaks vabatahtlike kaasamine.

Tartu Loodusmajas toimus 21. augustil taas Kultuurikompass, mis kandis pealkirja „Kuidas korraldada kultuuri keskkonnateadlikult?“ Kultuurikompassil räägiti keskkonnateadlikust kultuurist

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |