Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Kursus ''Kuidas uurida vaimset pärandit?''

Sisu: Mis on (minu) vaimne pärand? Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu - kellele ja milleks? Kuidas koostada vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannet? Töö etapid sissekande teema valikust valmis tekstideni Pärimuse kogumise meetodid ja nipid: arhiivid, andmebaasid ja välitööd Praktiline töö: proovisissekande koostamine Sihtgrupp: kohaliku elu edendajad ja kogukondade esindajad, haridus-, mälu- ja kultuuriasutuste töötajad, turismitöötajad Oma teadmisi vahendavad: Marju Kõivupuu, Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Helgi Põllo, SA Hiiumaa Muuseumid, teadusdirektor Piret Leskova, Eesti Leader Liit, tegevjuht; MTÜ Mulgi Ukuvakk; MTÜ Loomise Maailm Anneli Kana, Metsanurme külaselts; MTÜ Metsanurme, tegevjuht; Kodukant Harjumaa Jüri Metssalu, Eesti Kirjandusmuuseumi projektijuht ja Eesti Kohapärimuse Keskuse eestvedaja Mirje Sims, Haapsalu Pitsikeskuse ja Haapsalu Käsitööseltsi eestvedaja Lisaks külastame Harmoonikumi Viimsis, kus tutvume pärandil põhinevate loomemajanduslike tegevustega Aeg ja koht: Kursus toimub kahes jaos, esimene õppus 30. november - 1. detsember 2016 ja teine õppus 1. -2. märts 2017, Rahvakultuuri Keskuses (J. Vilmsi 55) Koolituse maksumus: 30 € Täiendav info: Leelo Isidora Viita, 600 9177, leel[no-Smpam)o.viita@rahvakultuur.ee Kursuse korraldamist toetab kultuuriministeerium Esimese õppuse ajakav

Kursus ''Kuidas uurida vaimset pärandit?''

1.-2. märts 2017
Kaheosalisel elava pärandi jätkukursusel pöörame tähelepanu põlvest põlve edasiantud teadmiste, oskuste, kommete ja tavade rollile sidusa kogukonna kujunemisel. Tutvume viisidega, kuidas neid traditsioone uurida ja vahendada. Vaatame, kuidas vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannete koostamises osalemine võib selle, mis oma ja oluline, mõtestamist ja püsimist toetada.

Sisu: Mis on (minu) vaimne pärand?

         Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu - kellele ja milleks?

         Kuidas koostada vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannet?

         Töö etapid sissekande teema valikust valmis tekstideni

         Pärimuse kogumise meetodid ja nipid: arhiivid, andmebaasid ja välitööd

         Praktiline töö: proovisissekande koostamine

 

Sihtgrupp:                         

kohaliku elu edendajad ja kogukondade esindajad,

haridus-, mälu- ja kultuuriasutuste töötajad, turismitöötajad

 

Oma teadmisi vahendavad:

Marju Kõivupuu, Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi vanemteadur

Helgi Põllo, SA Hiiumaa Muuseumid, teadusdirektor

Piret Leskova, Eesti Leader Liit, tegevjuht; MTÜ Mulgi Ukuvakk; MTÜ Loomise Maailm
Anneli Kana, Metsanurme külaselts; MTÜ Metsanurme, tegevjuht; Kodukant Harjumaa

Jüri Metssalu, Eesti Kirjandusmuuseumi projektijuht ja Eesti Kohapärimuse Keskuse eestvedaja
Mirje Sims, Haapsalu Pitsikeskuse ja Haapsalu Käsitööseltsi eestvedaja

Lisaks külastame Harmoonikumi Viimsis, kus tutvume pärandil põhinevate loomemajanduslike tegevustega

 

Aeg ja koht: Kursus toimub kahes jaos, esimene õppus 30. november - 1. detsember 2016 ja teine õppus 1.-2. märts 2017, Rahvakultuuri Keskuses (J.Vilmsi 55)

 

Koolituse maksumus: 30 €

 

Täiendav info: Leelo Isidora Viita, 600 9177,

 

Kursuse korraldamist toetab kultuuriministeerium


pdf Esimese õppuse ajakava 30.11.-1.12.2016. (.pdf 0,6Mb)
pdf Teise õppuse ajakava 1.-2. märts 2017 (.pdf 0,4Mb)
pdf Kursuse õppekava (.pdf 0,2Mb)
 
 
Viimati uuendatud 12. juulil 2017
Kursus
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Sisu: Mis on (minu) vaimne pärand? Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu - kellele ja milleks? Kuidas koostada vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannet? Töö etapid sissekande teema valikust valmis tekstideni Pärimuse kogumise meetodid ja nipid: arhiivid, andmebaasid ja välitööd Praktiline töö: proovisissekande koostamine Sihtgrupp: kohaliku elu edendajad ja kogukondade esindajad, haridus-, mälu- ja kultuuriasutuste töötajad, turismitöötajad Oma teadmisi vahendavad: Marju Kõivupuu, Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Helgi Põllo, SA Hiiumaa Muuseumid, teadusdirektor Piret Leskova, Eesti Leader Liit, tegevjuht; MTÜ Mulgi Ukuvakk; MTÜ Loomise Maailm Anneli Kana, Metsanurme külaselts; MTÜ Metsanurme, tegevjuht; Kodukant Harjumaa Jüri Metssalu, Eesti Kirjandusmuuseumi projektijuht ja Eesti Kohapärimuse Keskuse eestvedaja Mirje Sims, Haapsalu Pitsikeskuse ja Haapsalu Käsitööseltsi eestvedaja Lisaks külastame Harmoonikumi Viimsis, kus tutvume pärandil põhinevate loomemajanduslike tegevustega Aeg ja koht: Kursus toimub kahes jaos, esimene õppus 30. november - 1. detsember 2016 ja teine õppus 1. -2. märts 2017, Rahvakultuuri Keskuses (J. Vilmsi 55) Koolituse maksumus: 30 € Täiendav info: Leelo Isidora Viita, 600 9177, leel[no-Smpam)o.viita@rahvakultuur.ee Kursuse korraldamist toetab kultuuriministeerium Esimese õppuse ajakava 30. 11. -1. 12. 2016. (. pdf 0,6Mb) Teise õppuse ajakava 1. -2. märts 2017 (. pdf 0,4Mb) Kursuse õppekava (. pdf 0,2Mb)

1. -2. märts 2017 Kaheosalisel elava pärandi jätkukursusel pöörame tähelepanu põlvest põlve edasiantud teadmiste, oskuste, kommete ja tavade rollile sidusa kogukonna kujunemisel. Tutvume viisidega, kuidas neid traditsioone uurida ja vahendada. Vaatame, kuidas vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannete koostamises osalemine võib selle, mis oma ja oluline, mõtestamist ja püsimist toetada. Kursus ''Kuidas uurida vaimset pärandit?''

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |