Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Loengud ja artiklid vaimsest kultuuripärandist

Artikkel ''Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kogukondade kaasamine (crowdsourcing-meetodil)'' avaldati rahvusvahelises veebiväljaandes. MEMORIAMEDIA Review (MI/IELT) on rahvusvaheline e-väljaanne, mis on pühendatud vaimse kultuuripärandi ja suulise ajalooga seotud projektide, uurimuste ja arhiivide tutvustamiseks, edastamiseks ja talletamiseks. Käesoleva aasta juuli lõpus ilmus selle ajakirja esimene number, milles on muuhulgas ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamme artikkel Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannetest kui kogukonna koostatud materjalist. Loe täismahus artiklit siit Jorijn Neyrinck Vaimse kultuuripärandi säilitamine tagab elava kultuurielu Intervjuu flaami antropoloogi ja pikaaegse pärandikäsitluse praktiku Jorijn Neyrinckiga Sirbis 18. 11. 2016. Intervjueeris Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm. Jorijn Neyrinck: "Ei tohi unustada, et vaimse kultuuripärandi säilitamise mõte seisneb elavas kultuurielus. Kultuur kui protsess kätkeb endas juba iseenesest kaasamist ja väljajätmist. Ainus, mis me teha saame, on avaramate võimalustega keskkonna loomine. " Loe artiklit täismahus siin Videoloeng „Kultuurist, pärandist ja kultuuripärandist“, Helen Sooväli-Sepping Vaimse kultuuripärandi koolituse „Kirev, põnev ja elav vaimne kultuuripärand“ (28. 04. 2015. a Järvamaa, Metsajõe puhkemaja) avaloeng. Helen Sooväli-Seppin
Loengud ja artiklid vaimsest kultuuripärandist

Artikkel ''Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kogukondade kaasamine (crowdsourcing-meetodil)'' avaldati rahvusvahelises veebiväljaandes.

MEMORIAMEDIA Review (MI/IELT) on rahvusvaheline e-väljaanne, mis on pühendatud vaimse kultuuripärandi ja suulise ajalooga seotud projektide, uurimuste ja arhiivide tutvustamiseks, edastamiseks ja talletamiseks. Käesoleva aasta juuli lõpus ilmus selle ajakirja esimene number, milles on muuhulgas ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamme artikkel Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannetest kui kogukonna koostatud materjalist.

 

Loe täismahus artiklit siit

Loengud ja artiklid vaimsest kultuuripärandist
Jorijn Neyrinck

Vaimse kultuuripärandi säilitamine tagab elava kultuurielu

Intervjuu flaami antropoloogi ja pikaaegse pärandikäsitluse praktiku Jorijn Neyrinckiga Sirbis 18.11.2016. Intervjueeris Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm.

Jorijn Neyrinck: "Ei tohi unustada, et vaimse kultuuripärandi säilitamise mõte seisneb elavas kultuurielus. Kultuur kui protsess kätkeb endas juba iseenesest kaasamist ja väljajätmist. Ainus, mis me teha saame, on avaramate võimalustega keskkonna loomine."

Loe artiklit täismahus siin

 

Videoloeng „Kultuurist, pärandist ja kultuuripärandist“, Helen Sooväli-Sepping

 

   Vaimse kultuuripärandi koolituse „Kirev, põnev ja elav vaimne kultuuripärand“ (28.04.2015. a  Järvamaa,  Metsajõe puhkemaja) avaloeng. 

 

Helen Sooväli-Sepping töötab alates 2007. aastast Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis vanemteadurina. Hariduselt on Helen skandinavist ja kultuurigeograaf, kaitsnud doktorikraadi Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna ökoloogia- ja maateaduste instituudi inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetoolis (2004). 

 

 Esitlus „Vana-Võromaa suitsusaunatava. Savvusann“, Külli Eichenbaum

pdf Esitlus „Vana-Võromaa suitsusaunatava. Savvusann“, Külli Eichenbaum (.pdf 6,4Mb).

 

   Külli Eichenbaum on põlise võrokesena Võromaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Hariduselt on Külli geoloog. Töötanud alates 1995. aastast Võru Instituudis teadurina ja direktorina, on Külli praegu samas projektijuht. 

 

Esitlus "Vaimse kultuuripärandi hoidmine Hiiumaal", Helgi Põllo

 

   Helgi Põllo on põlise hiidlasena Hiiumaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Hariduselt on Helgi ajaloolane, etnoloog. Töötanud kauaaegselt Hiiumaa Muuseumis, kus on teadusdirektor, ja Hiiumaa giidina.

 

 
Kokkuvõte konverentsist ja videod  Videod ettekannetest vaimse kultuuripärandi konverentsilt "Annivakast rüperaalini - elava pärandi märkamisest ja väärustamisest" 20.10.2016 Hopneri majas
 
 
Loengud ja artiklid vaimsest kultuuripärandist

Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päevad ülikoolides 2018 (Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Maaülikool) Euroopa kultuuripärandiaasta Eestis raames, ettekanded:

Viimati uuendatud 30. juulil 2019
Loengud ja artiklid vaimsest kultuuripärandist
August 2019
ETKNRLP
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Artikkel ''Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu – kogukondade kaasamine (crowdsourcing-meetodil)'' avaldati rahvusvahelises veebiväljaandes. MEMORIAMEDIA Review (MI/IELT) on rahvusvaheline e-väljaanne, mis on pühendatud vaimse kultuuripärandi ja suulise ajalooga seotud projektide, uurimuste ja arhiivide tutvustamiseks, edastamiseks ja talletamiseks. Käesoleva aasta juuli lõpus ilmus selle ajakirja esimene number, milles on muuhulgas ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamme artikkel Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannetest kui kogukonna koostatud materjalist. Loe täismahus artiklit siit Jorijn Neyrinck Vaimse kultuuripärandi säilitamine tagab elava kultuurielu Intervjuu flaami antropoloogi ja pikaaegse pärandikäsitluse praktiku Jorijn Neyrinckiga Sirbis 18. 11. 2016. Intervjueeris Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm. Jorijn Neyrinck: "Ei tohi unustada, et vaimse kultuuripärandi säilitamise mõte seisneb elavas kultuurielus. Kultuur kui protsess kätkeb endas juba iseenesest kaasamist ja väljajätmist. Ainus, mis me teha saame, on avaramate võimalustega keskkonna loomine. " Loe artiklit täismahus siin Videoloeng „Kultuurist, pärandist ja kultuuripärandist“, Helen Sooväli-Sepping Vaimse kultuuripärandi koolituse „Kirev, põnev ja elav vaimne kultuuripärand“ (28. 04. 2015. a Järvamaa, Metsajõe puhkemaja) avaloeng. Helen Sooväli-Sepping töötab alates 2007. aastast Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis vanemteadurina. Hariduselt on Helen skandinavist ja kultuurigeograaf, kaitsnud doktorikraadi Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna ökoloogia- ja maateaduste instituudi inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetoolis (2004). Esitlus „Vana-Võromaa suitsusaunatava. Savvusann“, Külli Eichenbaum Külli Eichenbaum on põlise võrokesena Võromaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Hariduselt on Külli geoloog. Töötanud alates 1995. aastast Võru Institelt on Külli geoloog. Töötanud alates 1995. aastast Võru Instituudis teadurina ja direktorina, on Külli praegu samas projektijuht.     Esitlus "Vaimse kultuuripärandi hoidmine Hiiumaal", Helgi Põllo      Helgi Põllo on põlise hiidlasena Hiiumaa kultuuripärandi uurija ja hoidja. Hariduselt on Helgi ajaloolane, etnoloog. Töötanud kauaaegselt Hiiumaa Muuseumis, kus on teadusdirektor, ja Hiiumaa giidina.       Videod ettekannetest vaimse kultuuripärandi konverentsilt "Annivakast rüperaalini - elava pärandi märkamisest ja väärustamisest" 20. 10. 2016 Hopneri majas     Euroopa ja Eesti vaimse kultuuripärandi päevad ülikoolides 2018  (Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Maaülikool) Euroopa kultuuripärandiaasta Eestis raames, ettekanded:

Loengud ja artiklid vaimsest kultuuripärandist
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |