Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Lugude jutustamine traditsioonis (Piret Päär)

Jutuvestja Piret Päär avab meie seekordsel kohtumisel meile uksi lugude jutustamise ja lugude maailma. Keskendume sellele, milline on lugude jutustamise tähendus tänapäeval. Milline on olnud jutuvestmise traditsioon ja kuidas on toimunud selle muutumine. Jutuaines on sel õhtul - isiklikud lood, pere- ja kohapärimus,rahva- ja muinasjutud. Kui tuled, saad teada, mis on hea loo saladus. Piret Päär töötab Rahvakultuuri Keskuses suulise pärandi peaspetsialistina. Ta on Jutukooli ellukutsuja ja selle järjepideva tegevuse eestseisja. 25 aastat on Jutukool Piret Pääri eestvõtmisel korraldanud jutuvestmisega seotud sündmusi ja koolitusi nii täiskasvanutele kui ka lastele erinevates paikades üle Eesti. Eesmärgiks on olnud inspireerida inimesi lugusid märkama, kuulama ja jutustama. Koolitaja ja jutuvestjana on tal selleks palju erinevaid võimalusi. Hindamatu on ka tema panus eesti rahvajuttude tutvustamisele. Maailmas, kus kaovad vanad uskumused, on oht kaduda ka rahvajuttudel. Pireti väga isiklik lähenemine neile lugudele, toob nad lähemale tänapäeva kuulajale ja tekitab poolehoidu ning usaldust meie oma pärimuse suhtes. Piret on ka omapärase lugude jutustamise festivali Jutupühad algataja ja eestvedaja. Festival on toonud Eestisse rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud jutuvestjaid üle maailma: Walesist, Soomest, Saksamaalt, Ungarist, Iisraelist, Põhjamaadest, Suurbritanniast, Hollandist, Itaaliast, Kanadast, Indiast ja mujalt. Festivali ide

Lugude jutustamine traditsioonis (Piret Päär)

Rahvakultuuri Keskuses (J.Vilmsi 55), 9.veebruaril 2017 kl 17 - 19.30

Läbi aegade on püsiväärtuslikke tõdesid ja ühiskonnas toimetulekut tagavaid käitumisnorme edastatud jutuvestmise teel rahva-, pere-, paikkonna,- isikupärimuse, eelkäijate elukogemuse kaudu. Ka muistendite, legendide, uskumuste, muinasjuttude, vanasõnade ja kommete kaudu.

Lugude jutustamine traditsioonis (Piret Päär)

Jutuvestja Piret Päär avab meie seekordsel kohtumisel meile uksi lugude jutustamise ja lugude  maailma.
Keskendume sellele, milline on lugude jutustamise tähendus tänapäeval. Milline on olnud jutuvestmise traditsioon ja kuidas on toimunud selle muutumine.
Jutuaines on sel õhtul - isiklikud lood, pere- ja kohapärimus,rahva- ja muinasjutud.
Kui tuled, saad teada, mis on hea loo saladus.

 

Piret Päär töötab Rahvakultuuri Keskuses suulise pärandi peaspetsialistina.

Ta on Jutukooli ellukutsuja ja selle järjepideva tegevuse eestseisja. 25 aastat on Jutukool Piret Pääri eestvõtmisel korraldanud jutuvestmisega seotud sündmusi ja koolitusi nii täiskasvanutele kui ka lastele erinevates paikades üle Eesti. Eesmärgiks on olnud inspireerida inimesi lugusid märkama, kuulama ja jutustama. Koolitaja ja jutuvestjana on tal selleks palju erinevaid võimalusi.
Hindamatu on ka tema panus eesti rahvajuttude tutvustamisele. Maailmas, kus kaovad vanad uskumused, on oht kaduda ka rahvajuttudel. Pireti väga isiklik lähenemine neile lugudele, toob nad lähemale tänapäeva kuulajale ja tekitab poolehoidu ning usaldust meie oma pärimuse suhtes.
Piret on ka omapärase lugude jutustamise festivali Jutupühad algataja ja eestvedaja. Festival on toonud Eestisse rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud jutuvestjaid üle maailma: Walesist, Soomest, Saksamaalt, Ungarist, Iisraelist, Põhjamaadest, Suurbritanniast, Hollandist, Itaaliast, Kanadast, Indiast ja mujalt. Festivali idee on olnud tutvustada erinevaid lähenemisvõimalusi lugude jutustamisele tänapäeval.
Ise ütleb ta nii:" Eks peab ju argipäevade sees olema aegajalt pühasid. Ometi tunnen, et Jutukooli argipäev on mõnikord pühesem veelgi...."

 

Viimati uuendatud 31. juulil 2017
Lugude jutustamine traditsioonis (Piret Päär)
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Jutuvestja Piret Päär avab meie seekordsel kohtumisel meile uksi lugude jutustamise ja lugude maailma. Keskendume sellele, milline on lugude jutustamise tähendus tänapäeval. Milline on olnud jutuvestmise traditsioon ja kuidas on toimunud selle muutumine. Jutuaines on sel õhtul - isiklikud lood, pere- ja kohapärimus,rahva- ja muinasjutud. Kui tuled, saad teada, mis on hea loo saladus. Piret Päär töötab Rahvakultuuri Keskuses suulise pärandi peaspetsialistina. Ta on Jutukooli ellukutsuja ja selle järjepideva tegevuse eestseisja. 25 aastat on Jutukool Piret Pääri eestvõtmisel korraldanud jutuvestmisega seotud sündmusi ja koolitusi nii täiskasvanutele kui ka lastele erinevates paikades üle Eesti. Eesmärgiks on olnud inspireerida inimesi lugusid märkama, kuulama ja jutustama. Koolitaja ja jutuvestjana on tal selleks palju erinevaid võimalusi. Hindamatu on ka tema panus eesti rahvajuttude tutvustamisele. Maailmas, kus kaovad vanad uskumused, on oht kaduda ka rahvajuttudel. Pireti väga isiklik lähenemine neile lugudele, toob nad lähemale tänapäeva kuulajale ja tekitab poolehoidu ning usaldust meie oma pärimuse suhtes. Piret on ka omapärase lugude jutustamise festivali Jutupühad algataja ja eestvedaja. Festival on toonud Eestisse rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud jutuvestjaid üle maailma: Walesist, Soomest, Saksamaalt, Ungarist, Iisraelist, Põhjamaadest, Suurbritanniast, Hollandist, Itaaliast, Kanadast, Indiast ja mujalt. Festivali idee on olnud tutvustada erinevaid lähenemisvõimalusi lugude jutustamisele tänapäeval. Ise ütleb ta nii:" Eks peab ju argipäevade sees olema aegajalt pühasid. Ometi tunnen, et Jutukooli argipäev on mõnikord pühesem veelgi. . . . "

Rahvakultuuri Keskuses (J. Vilmsi 55), 9. veebruaril 2017 kl 17 - 19. 30 Läbi aegade on püsiväärtuslikke tõdesid ja ühiskonnas toimetulekut tagavaid käitumisnorme edastatud jutuvestmise teel rahva-, pere-, paikkonna,- isikupärimuse, eelkäijate elukogemuse kaudu. Ka muistendite, legendide, uskumuste, muinasjuttude, vanasõnade ja kommete kaudu. Lugude jutustamine traditsioonis (Piret Päär)

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |