Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Mõisted

Programm on tegevuskava ehk tegevuse põhimõtete ja eesmärkide kokkuvõttev esitus. Projektitoetus on rahastamisliik, millega toetatakse konkursi alusel kindla eesmärgi saavutamisele suunatud ühekordset tegevust või tegevuste kogumit. Tegevustoetus on rahastamisliik, millega toetatakse ühenduse tegevust ja arengut, eesmärgiga säilitada või tõsta selle võimekust. Tegevustoetuse taotlejal peavad olema püstitatud pikemaajalised strateegilised eesmärgid ja koostatud aastane tegevuskava. Taotleda saab organisatsiooni otseseid ülalpidamiskulusid. Vaimne kultuuripärand on põlvkonnalt põlvkonnale edasi antav; loodud kogukonna poolt ning rühmad loovad seda pidevalt uuesti; mõjutatud oma keskkonnast, loodusest ja ajaloost. Pärimus on põlvest põlve suulise rahvaloominguna edasiantud tava, komme, uskumus, teade vms. , traditsioon. Pärimuskultuur on suulise pärimusena tekkinud ja levinud rahva- vm. kogukonna kultuur, traditsiooniline kultuur. Rahvakultuur hõlmab Eesti pärimuskultuuri ja rahvuslikel traditsioonidel põhinevat harrastustegevust, rahvuslike ja paikkondlike kultuuritraditsioonide uurimist, hoidmist ja jäädvustamist, avalikke kultuurisündmusi ning rahvakultuurialast seltsitegevust, koolitust ja täiendõpet. Omafinantseering on toetuse saaja poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks, nt osamaksed, liikmemaksud, vabatahtlik töö, majandustegevusest tekkinud tulu. Kaasfinantseering on t

Mõisted

Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatavate toetusprogrammide dokumentides kasutatakse termineid järgmises tähenduses:

Programm on tegevuskava ehk tegevuse põhimõtete ja eesmärkide kokkuvõttev esitus.

 

Projektitoetus on rahastamisliik, millega toetatakse konkursi alusel kindla eesmärgi saavutamisele suunatud ühekordset tegevust või tegevuste kogumit.

 

Tegevustoetus on rahastamisliik, millega toetatakse ühenduse tegevust ja arengut, eesmärgiga säilitada või tõsta selle võimekust. Tegevustoetuse taotlejal peavad olema püstitatud pikemaajalised strateegilised eesmärgid ja koostatud aastane tegevuskava. Taotleda saab organisatsiooni otseseid ülalpidamiskulusid.

 

Vaimne kultuuripärand on põlvkonnalt põlvkonnale edasi antav; loodud kogukonna poolt ning rühmad loovad seda pidevalt uuesti; mõjutatud oma keskkonnast, loodusest ja ajaloost.

 

Pärimus on põlvest põlve suulise rahvaloominguna edasiantud tava, komme, uskumus, teade vms., traditsioon.

 

Pärimuskultuur on suulise pärimusena tekkinud ja levinud rahva- vm. kogukonna kultuur, traditsiooniline kultuur.

 

Rahvakultuur hõlmab Eesti pärimuskultuuri ja rahvuslikel traditsioonidel põhinevat harrastustegevust, rahvuslike ja paikkondlike kultuuritraditsioonide uurimist, hoidmist ja jäädvustamist, avalikke kultuurisündmusi ning rahvakultuurialast seltsitegevust, koolitust ja täiendõpet.

 

Omafinantseering on toetuse saaja poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks, nt osamaksed, liikmemaksud, vabatahtlik töö, majandustegevusest tekkinud tulu.


Kaasfinantseering on toetuse saaja koostööpartnerite poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks.

 

 

Vabatahtlik töö on reaalselt projekti kestel projekti heaks tehtav tasustamata töö füüsilise isiku poolt, mis on osa mitterahalisest panusest. Vabatahtliku töö väärtust hinnatakse koos kõigi tööjõukuludega ja see peab olema objektiivselt kindlaks määratud.

Viimati uuendatud 13. nov. 2015
Mõisted
Detsember 2018
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Programm on tegevuskava ehk tegevuse põhimõtete ja eesmärkide kokkuvõttev esitus. Projektitoetus on rahastamisliik, millega toetatakse konkursi alusel kindla eesmärgi saavutamisele suunatud ühekordset tegevust või tegevuste kogumit. Tegevustoetus on rahastamisliik, millega toetatakse ühenduse tegevust ja arengut, eesmärgiga säilitada või tõsta selle võimekust. Tegevustoetuse taotlejal peavad olema püstitatud pikemaajalised strateegilised eesmärgid ja koostatud aastane tegevuskava. Taotleda saab organisatsiooni otseseid ülalpidamiskulusid. Vaimne kultuuripärand on põlvkonnalt põlvkonnale edasi antav; loodud kogukonna poolt ning rühmad loovad seda pidevalt uuesti; mõjutatud oma keskkonnast, loodusest ja ajaloost. Pärimus on põlvest põlve suulise rahvaloominguna edasiantud tava, komme, uskumus, teade vms. , traditsioon. Pärimuskultuur on suulise pärimusena tekkinud ja levinud rahva- vm. kogukonna kultuur, traditsiooniline kultuur. Rahvakultuur hõlmab Eesti pärimuskultuuri ja rahvuslikel traditsioonidel põhinevat harrastustegevust, rahvuslike ja paikkondlike kultuuritraditsioonide uurimist, hoidmist ja jäädvustamist, avalikke kultuurisündmusi ning rahvakultuurialast seltsitegevust, koolitust ja täiendõpet. Omafinantseering on toetuse saaja poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks, nt osamaksed, liikmemaksud, vabatahtlik töö, majandustegevusest tekkinud tulu. Kaasfinantseering on toetuse saaja koostööpartnerite poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks. Vabatahtlik töö on reaalselt projekti kestel projekti heaks tehtav tasustamata töö füüsilise isiku poolt, mis on osa mitterahalisest panusest. Vabatahtliku töö väärtust hinnatakse koos kõigi tööjõukuludega ja see peab olema objektiivselt kindlaks määratud.

Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatavate toetusprogrammide dokumentides kasutatakse termineid järgmises tähenduses: Mõisted

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |