Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Mõisted

Projektitoetus on rahastamisliik, millega toetatakse konkursi alusel kindla eesmärgi saavutamisele suunatud ühekordset tegevust või tegevuste kogumit. Vaimne kultuuripärand on põlvkonnalt põlvkonnale edasi antav; loodud kogukonna poolt ning rühmad loovad seda pidevalt uuesti; mõjutatud oma keskkonnast, loodusest ja ajaloost. Pärimus on põlvest põlve suulise rahvaloominguna edasiantud tava, komme, uskumus, teade vms. , traditsioon. Pärimuskultuur on suulise pärimusena tekkinud ja levinud rahva- vm. kogukonna kultuur, traditsiooniline kultuur. Rahvakultuur hõlmab Eesti pärimuskultuuri ja rahvuslikel traditsioonidel põhinevat harrastustegevust, rahvuslike ja paikkondlike kultuuritraditsioonide uurimist, hoidmist ja jäädvustamist, avalikke kultuurisündmusi ning rahvakultuurialast seltsitegevust, koolitust ja täiendõpet. Omafinantseering on toetuse saaja poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks, nt osamaksed, liikmemaksud, vabatahtlik töö, majandustegevusest tekkinud tulu. Vabatahtlik töö on reaalselt projekti kestel projekti heaks tehtav tasustamata töö füüsilise isiku poolt, mis on osa mitterahalisest panusest. Vabatahtliku töö väärtust hinnatakse koos kõigi tööjõukuludega ja see peab olema objektiivselt kindlaks määratud. Koostööpartner on juriidiline isik, kes omab arvestatavar rolli projektitegevuste elluviimises (võib, aga ei pruugi olla kaasfinantseerija). Muud toetused ehk

Mõisted

Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatavate toetusmeetmete dokumentides kasutatakse termineid järgmises tähenduses:

 

Projektitoetus on rahastamisliik, millega toetatakse konkursi alusel kindla eesmärgi saavutamisele suunatud ühekordset tegevust või tegevuste kogumit.

 

Vaimne kultuuripärand on põlvkonnalt põlvkonnale edasi antav; loodud kogukonna poolt ning rühmad loovad seda pidevalt uuesti; mõjutatud oma keskkonnast, loodusest ja ajaloost.

 

Pärimus on põlvest põlve suulise rahvaloominguna edasiantud tava, komme, uskumus, teade vms., traditsioon.

 

Pärimuskultuur on suulise pärimusena tekkinud ja levinud rahva- vm. kogukonna kultuur, traditsiooniline kultuur.

 

Rahvakultuur hõlmab Eesti pärimuskultuuri ja rahvuslikel traditsioonidel põhinevat harrastustegevust, rahvuslike ja paikkondlike kultuuritraditsioonide uurimist, hoidmist ja jäädvustamist, avalikke kultuurisündmusi ning rahvakultuurialast seltsitegevust, koolitust ja täiendõpet.

 

Omafinantseering on toetuse saaja poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks, nt osamaksed, liikmemaksud, vabatahtlik töö, majandustegevusest tekkinud tulu.

 

Vabatahtlik töö on reaalselt projekti kestel projekti heaks tehtav tasustamata töö füüsilise isiku poolt, mis on osa mitterahalisest panusest. Vabatahtliku töö väärtust hinnatakse koos kõigi tööjõukuludega ja see peab olema objektiivselt kindlaks määratud.

 

Koostööpartner on juriidiline isik, kes omab arvestatavar rolli projektitegevuste elluviimises (võib, aga ei pruugi olla kaasfinantseerija). 

 

Muud toetused ehk kaasfinantseering on toetused riigilt, kohalikult omavalitsuselt või muudelt institutsioonidelt või fondidelt (sh mitterahaline)

Viimati uuendatud 2. jaan. 2020
Mõisted
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Projektitoetus on rahastamisliik, millega toetatakse konkursi alusel kindla eesmärgi saavutamisele suunatud ühekordset tegevust või tegevuste kogumit. Vaimne kultuuripärand on põlvkonnalt põlvkonnale edasi antav; loodud kogukonna poolt ning rühmad loovad seda pidevalt uuesti; mõjutatud oma keskkonnast, loodusest ja ajaloost. Pärimus on põlvest põlve suulise rahvaloominguna edasiantud tava, komme, uskumus, teade vms. , traditsioon. Pärimuskultuur on suulise pärimusena tekkinud ja levinud rahva- vm. kogukonna kultuur, traditsiooniline kultuur. Rahvakultuur hõlmab Eesti pärimuskultuuri ja rahvuslikel traditsioonidel põhinevat harrastustegevust, rahvuslike ja paikkondlike kultuuritraditsioonide uurimist, hoidmist ja jäädvustamist, avalikke kultuurisündmusi ning rahvakultuurialast seltsitegevust, koolitust ja täiendõpet. Omafinantseering on toetuse saaja poolne rahaline või mitterahaline, kuid rahaliselt mõõdetav panus projekti tegevuste teostamiseks, nt osamaksed, liikmemaksud, vabatahtlik töö, majandustegevusest tekkinud tulu. Vabatahtlik töö on reaalselt projekti kestel projekti heaks tehtav tasustamata töö füüsilise isiku poolt, mis on osa mitterahalisest panusest. Vabatahtliku töö väärtust hinnatakse koos kõigi tööjõukuludega ja see peab olema objektiivselt kindlaks määratud. Koostööpartner on juriidiline isik, kes omab arvestatavar rolli projektitegevuste elluviimises (võib, aga ei pruugi olla kaasfinantseerija). Muud toetused ehk kaasfinantseering on toetused riigilt, kohalikult omavalitsuselt või muudelt institutsioonidelt või fondidelt (sh mitterahaline)

Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatavate toetusmeetmete dokumentides kasutatakse termineid järgmises tähenduses: Mõisted

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |