Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Näitus „Pärand elab!” Karkis-Nuias 2. jaanuarini

Avamisele oli tulnud oma Mulgi pudruga eri piirkondade ja põlvkondade esindajad. Rahvakultuuri keskuse koostatud näitusel saab näha, milliseid sissekandeid on kogukonnad teinud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Näiteks saab seal teada, kuidas üliõpilased tähistavad Tartus volbrit või kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse. Seekordse avamise keskmes oli Mulgi puder, sest just see nimistu sissekanne esindab näitusel Mulgimaad. Kohal oli ka sissekande autor Piret Leskova, kes rääkis Mulgi pudrust ja mulkide toidupärandist laiemalt. Mulgimaa eri paigust pärit inimesed olid toonud kaasa oma pudru. Mekiti putru ning arutleti selle valmistamise ja söömise tavade üle. Sai selgeks, et see toit on Mulgimaal endiselt au sees, pärand elab! Vaimne kultuuripärand tähendabki põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nende juured on minevikus, kuid nad ise elavad meiega koos just siin ja praegu. Seetõttu nimetame neid kombeid ja teadmisi ka elavaks pärandiks. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitab näituse kuraator Jane Kalajärv. Näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost

Näitus „Pärand elab!” Karkis-Nuias 2. jaanuarini

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus „Pärand elab!” avati 1. detsembril Karksi-Nuias Karksi valla kultuurikeskuses.

Näitus „Pärand elab!” Karkis-Nuias 2. jaanuarini
Avamisele oli tulnud oma Mulgi pudruga eri piirkondade ja põlvkondade esindajad.
Rahvakultuuri keskuse koostatud näitusel saab näha, milliseid sissekandeid on kogukonnad teinud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Näiteks saab seal teada, kuidas üliõpilased tähistavad Tartus volbrit või kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse.

Seekordse avamise keskmes oli Mulgi puder, sest just see nimistu sissekanne esindab näitusel Mulgimaad. Kohal oli ka sissekande autor Piret Leskova, kes rääkis Mulgi pudrust ja mulkide toidupärandist laiemalt. Mulgimaa eri paigust pärit inimesed olid toonud kaasa oma pudru. Mekiti putru ning arutleti selle valmistamise ja söömise tavade üle. Sai selgeks, et see toit on Mulgimaal endiselt au sees, pärand elab!

Vaimne kultuuripärand tähendabki põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nende juured on minevikus, kuid nad ise elavad meiega koos just siin ja praegu. Seetõttu nimetame neid kombeid ja teadmisi ka elavaks pärandiks. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitab näituse kuraator Jane Kalajärv.

Näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Näitust toetab kultuuriministeerium.

Näitus on Karksi-Nuias avatud 2. jaanuarini 2014.

Täpsem teave:

Näituse „Pärand elab!" kodulehekülg.
Avamise fotod Karksi valla kultuurikeskuse facebookis.
Mulgi puder Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus.

Näitus „Pärand elab!” Karkis-Nuias 2. jaanuarini
Piret Leskova räägib Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse tehtud sissekandest.
Viimati uuendatud 9. jaan. 2014
Näitus „Pärand elab!” Karkis-Nuias 2. jaanuarini
Juuli 2019
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Avamisele oli tulnud oma Mulgi pudruga eri piirkondade ja põlvkondade esindajad. Rahvakultuuri keskuse koostatud näitusel saab näha, milliseid sissekandeid on kogukonnad teinud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Näiteks saab seal teada, kuidas üliõpilased tähistavad Tartus volbrit või kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse. Seekordse avamise keskmes oli Mulgi puder, sest just see nimistu sissekanne esindab näitusel Mulgimaad. Kohal oli ka sissekande autor Piret Leskova, kes rääkis Mulgi pudrust ja mulkide toidupärandist laiemalt. Mulgimaa eri paigust pärit inimesed olid toonud kaasa oma pudru. Mekiti putru ning arutleti selle valmistamise ja söömise tavade üle. Sai selgeks, et see toit on Mulgimaal endiselt au sees, pärand elab! Vaimne kultuuripärand tähendabki põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nende juured on minevikus, kuid nad ise elavad meiega koos just siin ja praegu. Seetõttu nimetame neid kombeid ja teadmisi ka elavaks pärandiks. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitab näituse kuraator Jane Kalajärv. Näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Näitust toetab kultuuriministeerium. Näitus on Karksi-Nuias avatud 2. jaanuarini 2014. Täpsem teave: Näituse „Pärand elab!" kodulehekülg. Avamise fotod Karksi valla kultuurikeskuse facebookis. Mulgi puder Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus. Piret Leskova räägib Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse tehtud sissekandest.

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus „Pärand elab!” avati 1. detsembril Karksi-Nuias Karksi valla kultuurikeskuses. Näitus „Pärand elab!” Karkis-Nuias 2. jaanuarini

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |