Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Näitus „Pärand elab!” Valgas 7.01–28.02

7. jaanuaril kell 17. 00 avatakse Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!". Avamisel räägib elavast pärandist Valga muuseumi teadur Priit Riemann. Kodukultuuri ringi lapsed näitavad kolmekuningapäeva teemalist etendust. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid. „Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu - pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba terve aasta, jõudnud nii Lõuna-Eestisse, saartele kui ka Kesk-Eestisse, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta. Näitus „Pärand elab!" jääb Valgas avatuks 28. veebruarini, seejärel liigub see Elva matkakeskusesse. Näituse kuraator on Jane Kalajärv ja selle on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka. Näituse valmimist toetas Kultuuriministeerium. Näituse koduleht. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu koduleht on www. r

Näitus „Pärand elab!” Valgas 7.01–28.02

7. jaanuaril kell 17.00 avatakse Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!". Avamisel räägib elavast pärandist Valga muuseumi teadur Priit Riemann. Kodukultuuri ringi lapsed näitavad kolmekuningapäeva teemalist etendust.

Näitus „Pärand elab!” Valgas 7.01–28.02
Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit.

Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid.

„Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu - pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba terve aasta, jõudnud nii Lõuna-Eestisse, saartele kui ka Kesk-Eestisse, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta.

Näitus „Pärand elab!" jääb Valgas avatuks 28. veebruarini, seejärel liigub see Elva matkakeskusesse.

Näituse kuraator on Jane Kalajärv ja selle on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka.
Näituse valmimist toetas Kultuuriministeerium.


Näituse koduleht.
Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu koduleht on www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu.

Viimati uuendatud 9. jaan. 2015
Näitus „Pärand elab!” Valgas 7.01–28.02
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

7. jaanuaril kell 17. 00 avatakse Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!". Avamisel räägib elavast pärandist Valga muuseumi teadur Priit Riemann. Kodukultuuri ringi lapsed näitavad kolmekuningapäeva teemalist etendust. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid. „Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu - pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba terve aasta, jõudnud nii Lõuna-Eestisse, saartele kui ka Kesk-Eestisse, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta. Näitus „Pärand elab!" jääb Valgas avatuks 28. veebruarini, seejärel liigub see Elva matkakeskusesse. Näituse kuraator on Jane Kalajärv ja selle on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka. Näituse valmimist toetas Kultuuriministeerium. Näituse koduleht. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu koduleht on www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu.

Näitus „Pärand elab!” Valgas 7. 01–28. 02

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |