Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Näitus „Pärand elab!” märtsis Elvas

Seekord räägitakse avamisel Elva kandi vaimsest kultuuripärandist - siinsete inimeste jaoks olulistest tavadest ja paikadest. Esineb Kalju Hook Elva muuseumi sõprade ühendusest. Vaimse kultuuripärandiga tehakse tutvust ka teiste meelte kaudu: meeleolu loob Elva koolilaste väikekandle ansambel Ehtel Kuldvere-Vendi juhendamisel ja külalisi ootavad Elva pagarite küpsetatud kakukesed koos kohaliku meega. Uudistamist jätkub nii suurtele kui ka väikestele! Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid - meie kõigi elavat pärandit. Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid. „Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu — pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba pea kaks aastat, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta. Näitus „Pärand elab!" jääb Elva ajaloolises vaksalihoones avatuks 31. märtsini, seejärel liigub see Tori rahvamajja. Näituse on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka ning selle valmimist toetas Kultuurimin

Näitus „Pärand elab!” märtsis Elvas

7. märtsil kell 13.00 avatakse Elva matkakeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav näitus „Pärand elab!”.

Seekord räägitakse avamisel Elva kandi vaimsest kultuuripärandist - siinsete inimeste jaoks olulistest tavadest ja paikadest. Esineb Kalju Hook Elva muuseumi sõprade ühendusest. Vaimse kultuuripärandiga tehakse tutvust ka teiste meelte kaudu: meeleolu loob Elva koolilaste väikekandle ansambel Ehtel Kuldvere-Vendi juhendamisel ja külalisi ootavad Elva pagarite küpsetatud kakukesed koos kohaliku meega. Uudistamist jätkub nii suurtele kui ka väikestele!

Näitus „Pärand elab!” märtsis Elvas
Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid - meie kõigi elavat pärandit. Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid.

„Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu — pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba pea kaks aastat, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta.

Näitus „Pärand elab!" jääb Elva ajaloolises vaksalihoones avatuks 31. märtsini, seejärel liigub see Tori rahvamajja.

Näituse on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka ning selle valmimist toetas Kultuuriministeerium.

Täpsem teave:
Kristi Grünberg
Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist

600 9177

Vaata ka näituse kodulehte ja Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut.

Viimati uuendatud 5. märtsil 2015
Näitus „Pärand elab!” märtsis Elvas
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Seekord räägitakse avamisel Elva kandi vaimsest kultuuripärandist - siinsete inimeste jaoks olulistest tavadest ja paikadest. Esineb Kalju Hook Elva muuseumi sõprade ühendusest. Vaimse kultuuripärandiga tehakse tutvust ka teiste meelte kaudu: meeleolu loob Elva koolilaste väikekandle ansambel Ehtel Kuldvere-Vendi juhendamisel ja külalisi ootavad Elva pagarite küpsetatud kakukesed koos kohaliku meega. Uudistamist jätkub nii suurtele kui ka väikestele! Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid - meie kõigi elavat pärandit. Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid. „Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu — pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba pea kaks aastat, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta. Näitus „Pärand elab!" jääb Elva ajaloolises vaksalihoones avatuks 31. märtsini, seejärel liigub see Tori rahvamajja. Näituse on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka ning selle valmimist toetas Kultuuriministeerium. Täpsem teave: Kristi Grünberg Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist kris[no-Smpam)ti@rahvakultuur.ee 600 9177 Vaata ka näituse kodulehte ja Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut.

7. märtsil kell 13. 00 avatakse Elva matkakeskuses Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav näitus „Pärand elab!”. Näitus „Pärand elab!” märtsis Elvas

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |