Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

''Pärand elab!''

Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv Näitus "Pärand elab!" kutsub märkama ja väärtustama vaimset pärandit meie ümber, tutvustades neljateistkümmet kultuuriilmingut Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust. Igaüks neist on oma kogukonna, oma inimeste jaoks armas ja tähtis. Näitusel on võimalik mõtiskleda nende aarete üle, mille oleme ise oma esivanematelt pärinud ning tutvuda ka selle osaga kultuuripärandist, mis on meie kaasmaalastele südamelähedane. Vaimse kultuuripärandi nähtusi ehk teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid on meie ümber lugematu hulk. Selleks, et tutvustada oma vaimset pärandit ka teistele, on erinevad Eesti kogukonnad teinud nimistusse sissekanded, millest osa on jõudnud näitusele. Näiteks saab näitusel teada, kuidas üliõpilased tähistavad Tartus volbrit, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid putru valmistavad. Nimistu on veebikeskkond ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ), mille laiem eesmärk on süvendada igas külastajas huvi vaimse pärandi vastu kogu selle mitmekesisuses ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu annab lugejale sissevaate oma kaasmaalaste ja kaasaegsete ellu ja mõttemaailma, kuna aitab mõista vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas. Nimistu loomiseks on andnud tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003. Näitusega tähistati konventsiooni kümnendat sünnipäe

''Pärand elab!''

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus.

''Pärand elab!''
Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv
Näitus "Pärand elab!" kutsub märkama ja väärtustama vaimset pärandit meie ümber, tutvustades neljateistkümmet kultuuriilmingut Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust. Igaüks neist on oma kogukonna, oma inimeste jaoks armas ja tähtis. Näitusel on võimalik mõtiskleda nende aarete üle, mille oleme ise oma esivanematelt pärinud ning tutvuda ka selle osaga kultuuripärandist, mis on meie kaasmaalastele südamelähedane.

Vaimse kultuuripärandi nähtusi ehk teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid on meie ümber lugematu hulk. Selleks, et tutvustada oma vaimset pärandit ka teistele, on erinevad Eesti kogukonnad teinud nimistusse sissekanded, millest osa on jõudnud näitusele. Näiteks saab näitusel teada, kuidas üliõpilased tähistavad Tartus volbrit, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid putru valmistavad. 

Nimistu on veebikeskkond (www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu), mille laiem eesmärk on süvendada igas külastajas huvi vaimse pärandi vastu kogu selle mitmekesisuses ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu annab lugejale sissevaate oma kaasmaalaste ja kaasaegsete ellu ja mõttemaailma, kuna aitab mõista vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas.

Nimistu loomiseks on andnud tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003. Näitusega tähistati konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat.

Vaimuka, pesunööri-laadis näituse kuraator on Jane Kalajärv, kujundajad Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium.

Siit leiad näituse rändamise täpsema kava ja pildigaleriid.
 
Täpsem info Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi toast

600 9177
''Pärand elab!''
Viimati uuendatud 23. mail 2017
Detsember 2018
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv Näitus "Pärand elab!" kutsub märkama ja väärtustama vaimset pärandit meie ümber, tutvustades neljateistkümmet kultuuriilmingut Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust. Igaüks neist on oma kogukonna, oma inimeste jaoks armas ja tähtis. Näitusel on võimalik mõtiskleda nende aarete üle, mille oleme ise oma esivanematelt pärinud ning tutvuda ka selle osaga kultuuripärandist, mis on meie kaasmaalastele südamelähedane. Vaimse kultuuripärandi nähtusi ehk teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid on meie ümber lugematu hulk. Selleks, et tutvustada oma vaimset pärandit ka teistele, on erinevad Eesti kogukonnad teinud nimistusse sissekanded, millest osa on jõudnud näitusele. Näiteks saab näitusel teada, kuidas üliõpilased tähistavad Tartus volbrit, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid putru valmistavad. Nimistu on veebikeskkond ( www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu ), mille laiem eesmärk on süvendada igas külastajas huvi vaimse pärandi vastu kogu selle mitmekesisuses ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu annab lugejale sissevaate oma kaasmaalaste ja kaasaegsete ellu ja mõttemaailma, kuna aitab mõista vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas. Nimistu loomiseks on andnud tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003. Näitusega tähistati konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat. Vaimuka, pesunööri-laadis näituse kuraator on Jane Kalajärv, kujundajad Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium. Siit leiad näituse rändamise täpsema kava ja pildigaleriid. Täpsem info Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi toast vkp@[no-Smpam)rahvandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas. Nimistu loomiseks on andnud tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003. Näitusega tähistati konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat. Vaimuka, pesunööri-laadis näituse kuraator on Jane Kalajärv, kujundajad Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium. Siit  leiad näituse rändamise täpsema kava ja pildigaleriid.   Täpsem info Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi toast vkp@[no-Smpam)rahvakultuur.ee 600 9177

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus. ''Pärand elab!''

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |