Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

''Pärand elab!''

2. märtsil 2017 avati Eesti vaimse kultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ esimest korda Saaremaal – Sakla seltsimajas. Eesti vaimsekultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ on kujundatud nööril rippuva pesuna, millele on on kantud kirjas ja pildis erinevaid vaimse pärandi ilminguidi üle Eesti. Kõik neist neljateistkümnest elava pärandi näitest on kantud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse, mis on vaimset kultuuripärandit Eestimaa kogukondade endi poolt leituna ja kirjeldatuna tutvustav ja Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatav võrgukeskkond. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi kutsub ka see rändnäitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Saaremaalt on Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse tulnud seni järgmised sissekanded: pannileiva küpsetamine Lääne-Saaremaal (koostaja Aili Salong); paltide (käkkide, pallide) keetmine ja söömine Saaremaal (koostaja Mari Lepik); malide valmistamine ja kasutamine Mustjala kihelkonnas (koostaja Pille Venda); talgud Saklas (koostaja Agnessa Sepp); sokujooksmine Saaremaal Haeska, Metsküla ja Randvere külas (koostaja Merit Karise). Saklasse kutsus näituse Agnessa Sepp, kes on autoriks sissekandele „Talgud Saklas“, mille põhiolemust ta ka avamisüritusel tutvustas. Rahvakultuuri Keskuse poolt tervitas vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm, kes pidas ka sissejuhata

''Pärand elab!''

Saaremaal Sakla seltsimajas 2. märtsist kuni 10. maini 2017. a

2. märtsil 2017 avati Eesti vaimse kultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ esimest korda Saaremaal – Sakla seltsimajas.

 

Eesti vaimsekultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ on kujundatud nööril rippuva pesuna, millele on on kantud kirjas ja pildis erinevaid vaimse pärandi ilminguidi üle Eesti. Kõik neist neljateistkümnest elava pärandi näitest on kantud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse, mis on vaimset kultuuripärandit Eestimaa kogukondade endi poolt leituna ja kirjeldatuna tutvustav ja Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatav võrgukeskkond. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi kutsub ka see rändnäitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit.

 

Saaremaalt on Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse tulnud seni järgmised sissekanded: pannileiva küpsetamine Lääne-Saaremaal (koostaja Aili Salong); paltide (käkkide, pallide) keetmine ja söömine Saaremaal (koostaja Mari Lepik); malide valmistamine ja kasutamine Mustjala kihelkonnas (koostaja Pille Venda); talgud Saklas (koostaja Agnessa Sepp); sokujooksmine Saaremaal Haeska, Metsküla ja Randvere külas (koostaja Merit Karise).

 

Saklasse kutsus näituse Agnessa Sepp, kes on autoriks sissekandele „Talgud Saklas“, mille põhiolemust ta ka avamisüritusel tutvustas. Rahvakultuuri Keskuse poolt tervitas vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm, kes pidas ka sissejuhatava ettekande, millega avas oma vaimse kultuuripärandi mõistet ja nimistut ning tutvustas näitust. Üritusel mängis lõõtsalugusid pillimes Raimo Kald, eakate tantsurühm Viktooria esitas oma pärandit näidates ilusaid rahvariideid ja mõningaid seltskonnatantse. Paralleelselt vaimse kultuuripärandi näitusega avati seltsimajas ka Valjala põhikooli õpilaste fotonäitus Pärandkultuurist, mida tutvustas õpetaja Ester Vaiksaar. Saaremaa ajalehed Meie Maa (artiklit saab lugeda siin) ja Saarte Hääl (artikkel siin) olid samuti kohal üritust kajastamas. Ka facebooki kogukond Saarlaste vaimnepärand käis avamist kaemas (viide).

 

 

Näitus „Pärand elab!“ jääb Sakla seltsimajas avatuks 10. maini. Seejärel liigub see edasi Tõstamaa mõisa.

Sakla seltsimajas (Sakla küla, Valjala vald) saab näitust külastada E–R kell 10–17 ja laupäeviti kell 10–14.

 

Näituse meeskond

Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus

Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus

Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka

Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera

Tõlge inglise keelde: Margit Siim

Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub

Viimati uuendatud 8. märtsil 2017
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

2. märtsil 2017 avati Eesti vaimse kultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ esimest korda Saaremaal – Sakla seltsimajas. Eesti vaimsekultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ on kujundatud nööril rippuva pesuna, millele on on kantud kirjas ja pildis erinevaid vaimse pärandi ilminguidi üle Eesti. Kõik neist neljateistkümnest elava pärandi näitest on kantud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse, mis on vaimset kultuuripärandit Eestimaa kogukondade endi poolt leituna ja kirjeldatuna tutvustav ja Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatav võrgukeskkond. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi kutsub ka see rändnäitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Saaremaalt on Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse tulnud seni järgmised sissekanded: pannileiva küpsetamine Lääne-Saaremaal (koostaja Aili Salong); paltide (käkkide, pallide) keetmine ja söömine Saaremaal (koostaja Mari Lepik); malide valmistamine ja kasutamine Mustjala kihelkonnas (koostaja Pille Venda); talgud Saklas (koostaja Agnessa Sepp); sokujooksmine Saaremaal Haeska, Metsküla ja Randvere külas (koostaja Merit Karise). Saklasse kutsus näituse Agnessa Sepp, kes on autoriks sissekandele „Talgud Saklas“, mille põhiolemust ta ka avamisüritusel tutvustas. Rahvakultuuri Keskuse poolt tervitas vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm, kes pidas ka sissejuhatava ettekande, millega avas oma vaimse kultuuripärandi mõistet ja nimistut ning tutvustas näitust. Üritusel mängis lõõtsalugusid pillimes Raimo Kald, eakate tantsurühm Viktooria esitas oma pärandit näidates ilusaid rahvariideid ja mõningaid seltskonnatantse. Paralleelselt vaimse kultuuripärandi näitusega avati seltsimajas ka Valjala põhikooli õpilaste fotonäitus Pärandkultuurist, mida tutvustas õpetaja Ester Vaiksaar. Saaremaa ajalehed Meie Maa (artiklit saab lugeda siin ) ja Saarte Hääl (artikkel siin ) olid samuti kohal üritust kajastamaoli õpilaste fotonäitus Pärandkultuurist, mida tutvustas õpetaja Ester Vaiksaar. Saaremaa ajalehed Meie Maa (artiklit saab lugeda  siin ) ja Saarte Hääl (artikkel siin ) olid samuti kohal üritust kajastamas. Ka facebook i kogukond Saarlaste vaimnepärand käis avamist kaemas ( viide ).     Näitus „Pärand elab!“ jääb Sakla seltsimajas avatuks 10. maini. Seejärel liigub see edasi Tõstamaa mõisa. Sakla seltsimajas (Sakla küla, Valjala vald) saab näitust külastada E–R kell 10–17 ja laupäeviti kell 10–14.   Näituse meeskond Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera Tõlge inglise keelde: Margit Siim Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub

Saaremaal Sakla seltsimajas 2. märtsist kuni 10. maini 2017. a ''Pärand elab!''

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |