Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

"Pärand elab!'' "Pärand elab!''

22. jaanuaril 2017 avati Eesti vaimse kultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ uues kohas ja uuendatuna – seekord kultuuririkkal Peipsiveerel Kasepää Rahvamajas. Näitus on kujundatud nööril rippuva pesuna, millel on kujutatud kirjas ja pildis erinevaid kultuurinähtusi üle Eesti. Kõik neist on olnud oma kogukonnale nii olulised, et on kantud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Viimase puhul on tegemist Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatava võrgukeskkonnaga, mis tutvustab vaimse kultuuripärandi ilminguid Eestimaa kogukondade endi poolt leituna ja kirjeldatuna. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Kasepää rahval on võimalus esimestena tutvuda nelja uue kultuurinähtuse tutvustusega, millega näitus värskelt täienes. „Haabja ehitamine Soomaal“, „Haapsalu sallide ja rättide kudumine“, „Sokujooksmine Saaremaal Haeska, Metsküla ja Randvere külas“ ja „Tuletõrje Järva-Jaanis“ jutustavad oma lugusid senisest veidi värvilisematel taustadel. Näituse võttis Kasepääl vastu rahvamaja juhataja Terje Paalits, kes lõi toreda õhkkonna nii näituse ülespanekuks kui avamiseks. Üritusel kõlasid kaks ansamblit – eesti naiste lauluansambel ja värskelt kokku saanud vene naisansambel „Lootus“. Kolme kultuuri kohtumiskohas Peipsiveer

"Pärand elab!''

Kasepää Rahvamajas 22. jaanuarist 26. veebruarini 2017. a

22. jaanuaril 2017 avati Eesti vaimse kultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ uues kohas ja uuendatuna – seekord kultuuririkkal Peipsiveerel Kasepää Rahvamajas.

Näitus on kujundatud nööril rippuva pesuna, millel on kujutatud kirjas ja pildis erinevaid kultuurinähtusi üle Eesti. Kõik neist on olnud oma kogukonnale nii olulised, et on kantud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Viimase puhul on tegemist Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatava võrgukeskkonnaga, mis tutvustab vaimse kultuuripärandi ilminguid Eestimaa kogukondade endi poolt leituna ja kirjeldatuna. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Kasepää rahval on võimalus esimestena tutvuda nelja uue kultuurinähtuse tutvustusega, millega näitus värskelt täienes. „Haabja ehitamine Soomaal“, „Haapsalu sallide ja rättide kudumine“, „Sokujooksmine Saaremaal Haeska, Metsküla ja Randvere külas“ ja „Tuletõrje Järva-Jaanis“ jutustavad oma lugusid senisest veidi värvilisematel taustadel.

 

Näituse võttis Kasepääl vastu rahvamaja juhataja Terje Paalits, kes lõi toreda õhkkonna nii näituse ülespanekuks kui avamiseks. Üritusel kõlasid kaks ansamblit – eesti naiste lauluansambel ja värskelt kokku saanud vene naisansambel „Lootus“. Kolme kultuuri kohtumiskohas Peipsiveerel on kahekeelsed peod kohalike sõnul tavapärased. Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev leidis aega kalapüügi vahelt tulla avamisüritust kaema. Oma sõnavõtus rõhutas ta piirkonna omapära ning vaimse pärandi väärtustamise vajalikkust. Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm pidas ettekande, millega tutvustas vaimse kultuuripärandi mõistet, selgitas Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu olemust ja tarvidust ning tutvustas näitust. 

 

Näitus „Pärand elab!“ jääb Kasepää Kultuurimajas avatuks 26. veebruarini. Seejärel liigub see edasi Sakla külamuuseumi.

Kasepää Rahvamaja (Sõpruse 105, Kasepää) on avatud reedeti ja pühapäeviti kell 10–16.

 

 

Näituse meeskond

Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus

Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus

Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka

Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera

Tõlge inglise keelde: Margit Siim

Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub

 

Jaan Lukas "Kasepääl avati näitus "Pärand elab"" 26.01.2017 ajalehes Vooremaa.

http://www.vooremaa.ee/kasepaal-avati-naitus-parand-elab/

Viimati uuendatud 9. jaan. 2018
"Pärand elab!
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

22. jaanuaril 2017 avati Eesti vaimse kultuuripärandi rändnäitus „Pärand elab!“ uues kohas ja uuendatuna – seekord kultuuririkkal Peipsiveerel Kasepää Rahvamajas. Näitus on kujundatud nööril rippuva pesuna, millel on kujutatud kirjas ja pildis erinevaid kultuurinähtusi üle Eesti. Kõik neist on olnud oma kogukonnale nii olulised, et on kantud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse. Viimase puhul on tegemist Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatava võrgukeskkonnaga, mis tutvustab vaimse kultuuripärandi ilminguid Eestimaa kogukondade endi poolt leituna ja kirjeldatuna. Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Kasepää rahval on võimalus esimestena tutvuda nelja uue kultuurinähtuse tutvustusega, millega näitus värskelt täienes. „Haabja ehitamine Soomaal“, „Haapsalu sallide ja rättide kudumine“, „Sokujooksmine Saaremaal Haeska, Metsküla ja Randvere külas“ ja „Tuletõrje Järva-Jaanis“ jutustavad oma lugusid senisest veidi värvilisematel taustadel. Näituse võttis Kasepääl vastu rahvamaja juhataja Terje Paalits, kes lõi toreda õhkkonna nii näituse ülespanekuks kui avamiseks. Üritusel kõlasid kaks ansamblit – eesti naiste lauluansambel ja värskelt kokku saanud vene naisansambel „Lootus“. Kolme kultuuri kohtumiskohas Peipsiveerel on kahekeelsed peod kohalike sõnul tavapärased. Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev leidis aega kalapüügi vahelt tulla avamisüritust kaema. Oma sõnavõtus rõhutas ta piirkonna omapära ning vaimse pärandi väärtustamise vajalikkust. Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm pidas ettekande, millega tutvustas vaimse kultuuripärandi mõistet, selgitas Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu olemust ja tarvidust ning tutvustas näitust. Näitus „Pärand elab!“ jääb Kasepää Kultuurimajas avatuks 26. veebruadas ettekande, millega tutvustas vaimse kultuuripärandi mõistet, selgitas Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu olemust ja tarvidust ning tutvustas näitust.     Näitus „Pärand elab!“ jääb Kasepää Kultuurimajas avatuks 26. veebruarini. Seejärel liigub see edasi Sakla külamuuseumi. Kasepää Rahvamaja (Sõpruse 105, Kasepää) on avatud reedeti ja pühapäeviti kell 10–16.     Näituse meeskond Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera Tõlge inglise keelde: Margit Siim Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub   Jaan Lukas "Kasepääl avati näitus "Pärand elab"" 26. 01. 2017 ajalehes Vooremaa. http://www. vooremaa. ee/kasepaal-avati-naitus-parand-elab/

Kasepää Rahvamajas 22. jaanuarist 26. veebruarini 2017. a "Pärand elab!''

"Pärand elab!''
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |