Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Peipsiveere pärimuskultuuriteemalised kohtumised Jõgeva- ja Tartumaal

Kohtumisel käsitletakse Peipsiveere vaimse ja materiaalse kultuuripärandit puudutavaid teemasid ning tutvustatakse algavat taotlusvooru. Esimesed kohtumised toimuvad Mustvee Kultuurikeskuses ja Mustvee vanausuliste muuseumis, Pala Kodavere Pärimuskeskuses, Pala koolis ning Assikvere Haridusseltsis. Mainitud toetuse andmise eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada Peipsi järvega piirnevate (Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Tartumaa ja Põlvamaa) ajalooliste rannaküladele omast elulaadi, tavasid, kombeid, oskusi ning keelelist eripära. Piirkonna kultuurilisteks dominandiks on eeskätt aga Peipsiveere vanausuliste kultuuripärand ja Kodavere murdeala, sealne eesti ning vene mitmekultuuriline keskkond, tihedast kokkupuutest ja aastaringsest sõltuvusest Peipsi järvega sajandite vältel välja kujunenud rannaline eluviis. Peipsiveere pärimiskultuuri piirkonna toetamine aitab kaasa UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni eesmärkide elluviimisele ja UNESCO kultuuri väljendusvormide mitmekesisuse kaitse ning edendamise konventsiooni eesmärkide täitmisele. Ekspertgrupi liikmeteks on kogukonna esindajad, valdkonna sõltumatud eksperdid. Kultuuriministeeriumit esindavad lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa, kes on ühtlasi ka komisjoni esimees ja rahvakultuurinõunik Eino Pedanik. Maaeluministeeriumi esindajaks on maamajanduse ja konkurentsipoliitika büroo peaspetsialist Allar Korjas. Uus taotlusvoor 2020. aastal Rahvakultuur

Peipsiveere pärimuskultuuriteemalised kohtumised Jõgeva- ja Tartumaal

11. sept. 2019

Homme, 12. septembril kohtuvad Rahvakultuuri Keskuse Peipsiveere pärimuskultuuri toetusmeetme ekspertgrupi liikmed Jõgeva- ja Tartumaal koostööpartneritega.

Peipsiveere pärimuskultuuriteemalised kohtumised Jõgeva- ja Tartumaal

 

Kohtumisel käsitletakse Peipsiveere vaimse ja materiaalse kultuuripärandit puudutavaid teemasid ning tutvustatakse algavat taotlusvooru. Esimesed kohtumised toimuvad Mustvee Kultuurikeskuses ja Mustvee vanausuliste muuseumis, Pala Kodavere Pärimuskeskuses, Pala koolis ning Assikvere Haridusseltsis.

 

Mainitud toetuse andmise eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada Peipsi järvega piirnevate (Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Tartumaa ja Põlvamaa) ajalooliste rannaküladele omast elulaadi, tavasid, kombeid, oskusi ning keelelist eripära.

 

Piirkonna kultuurilisteks dominandiks on eeskätt aga Peipsiveere vanausuliste kultuuripärand ja Kodavere murdeala, sealne eesti ning vene mitmekultuuriline keskkond, tihedast kokkupuutest ja aastaringsest sõltuvusest Peipsi järvega sajandite vältel välja kujunenud rannaline eluviis.

 

Peipsiveere pärimiskultuuri piirkonna toetamine aitab kaasa UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni eesmärkide elluviimisele ja UNESCO kultuuri väljendusvormide mitmekesisuse kaitse ning edendamise konventsiooni eesmärkide täitmisele.

 

Ekspertgrupi liikmeteks on kogukonna esindajad, valdkonna sõltumatud eksperdid. Kultuuriministeeriumit esindavad lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa, kes on ühtlasi ka komisjoni esimees ja rahvakultuurinõunik Eino Pedanik. Maaeluministeeriumi esindajaks on maamajanduse ja konkurentsipoliitika büroo peaspetsialist Allar Korjas.

 

Uus taotlusvoor 2020. aastal Rahvakultuuri Keskuse piirkondlikele vaimse kultuuripärandit toetavatele  tegevustele avanevad 1. novembril 2019.

 

Lisainfo:

Margit Salmar

toetusmeetmete osakonna juhataja

Rahvakultuuri Keskus

Tel 600 9165

 

 

Viimati uuendatud 11. sept. 2019
Peipsiveere pärimuskultuuriteemalised kohtumised Jõgeva- ja Tartumaal
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Kohtumisel käsitletakse Peipsiveere vaimse ja materiaalse kultuuripärandit puudutavaid teemasid ning tutvustatakse algavat taotlusvooru. Esimesed kohtumised toimuvad Mustvee Kultuurikeskuses ja Mustvee vanausuliste muuseumis, Pala Kodavere Pärimuskeskuses, Pala koolis ning Assikvere Haridusseltsis. Mainitud toetuse andmise eesmärgiks on väärtustada ja taaselustada Peipsi järvega piirnevate (Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Tartumaa ja Põlvamaa) ajalooliste rannaküladele omast elulaadi, tavasid, kombeid, oskusi ning keelelist eripära. Piirkonna kultuurilisteks dominandiks on eeskätt aga Peipsiveere vanausuliste kultuuripärand ja Kodavere murdeala, sealne eesti ning vene mitmekultuuriline keskkond, tihedast kokkupuutest ja aastaringsest sõltuvusest Peipsi järvega sajandite vältel välja kujunenud rannaline eluviis. Peipsiveere pärimiskultuuri piirkonna toetamine aitab kaasa UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni eesmärkide elluviimisele ja UNESCO kultuuri väljendusvormide mitmekesisuse kaitse ning edendamise konventsiooni eesmärkide täitmisele. Ekspertgrupi liikmeteks on kogukonna esindajad, valdkonna sõltumatud eksperdid. Kultuuriministeeriumit esindavad lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa, kes on ühtlasi ka komisjoni esimees ja rahvakultuurinõunik Eino Pedanik. Maaeluministeeriumi esindajaks on maamajanduse ja konkurentsipoliitika büroo peaspetsialist Allar Korjas. Uus taotlusvoor 2020. aastal Rahvakultuuri Keskuse piirkondlikele vaimse kultuuripärandit toetavatele tegevustele avanevad 1. novembril 2019. Lisainfo: Margit Salmar toetusmeetmete osakonna juhataja Rahvakultuuri Keskus Tel 600 9165

Homme, 12. septembril kohtuvad Rahvakultuuri Keskuse Peipsiveere pärimuskultuuri toetusmeetme ekspertgrupi liikmed Jõgeva- ja Tartumaal koostööpartneritega. Peipsiveere pärimuskultuuriteemalised kohtumised Jõgeva- ja Tartumaal

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |