Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rahvakultuuri Keskus setodega külas Ukrainas

Delegatsiooni vastuvõtmist korraldas Ukraina kultuuriministeeriumi alluvuses tegutsev kultuuriuuringute keskus. Ukrainat külastas esimene suurem seto kultuuri tutvustav delegatsioon. Külaskäigu eesmärgiks oli Eesti ja Ukraina kultuurikoostöö edendamine läbi Eesti kultuuri ja kultuuripoliitika tutvustamise ja sidemete loomise vaimse kultuuripärandi valdkonnas ning kultuurivahetuse Setomaa ja Ukraina Krolevetsi piirkonna vahel. Koostöö väljunditeks on kogemuste vahetamine, nõustamine, kogukondade kaasamine, ühisprojektide väljatöötamine ja elluviimine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamisel mõlemas riigis. Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatav vaimse kultuuripärandi nimistu on olnud ukrainlastele eeskujuks, kuidas interneti vahendusel inimesi nende endi piirkonna vaimsest kultuuripärandist teadvustada. Rahvakultuuri Keskuse esindaja Margit Salmari poolt peetud loeng Taras Shevcenko nimelises Kiievi Riiklikus Ülikoolis vaimsest kultuuripärandist ja Eestis toimivatest kultuuri rahastamismudelitest tekitas kuulajais elevust ning pisut kadedustki, see-eest Krolevetsi kudumismuuseumis toimunud ümarlaual „Kuidas hoida vaimset kultuuripärandit“ oli õhkkond ülevoolavalt emotsionaalne ja ideederohke. Tundeküllane ja muljeterohke oli ukrainlaste soe vastuvõtt ja kogu Krolevetsi festival oma külaliste, esinejate ning laatadega. Peale Eesti delegatsiooni osalesid festivalil veel külalised Poolast ning folklooria

Rahvakultuuri Keskus setodega külas Ukrainas

2. okt. 2017

26.–30. septembril viibisid leelopark Siidisõsarõ ning MTÜ Seto Käsitüü Kogo, SA Setu Kultuuri Fondi ja Rahvakultuuri Keskuse esindajad Ukrainas, Krolevetsi rajooni Sumõ piirkonna rahvusvahelisel kirjandus- ja kunstifestivalil „Krolevetsi rätikud“. Sumõ regiooni näol on tegemist Ukraina piiriäärse alaga, mis vajab moraalset toetust ning Eesti kogemuste vahendamist vaimse kultuuripärandi säilitamise, tutvustamise ja edasiarendamise alal.

Delegatsiooni vastuvõtmist korraldas Ukraina kultuuriministeeriumi alluvuses tegutsev kultuuriuuringute keskus. Ukrainat külastas esimene suurem seto kultuuri tutvustav delegatsioon. Külaskäigu eesmärgiks oli Eesti ja Ukraina kultuurikoostöö edendamine läbi Eesti kultuuri ja kultuuripoliitika tutvustamise ja sidemete loomise vaimse kultuuripärandi valdkonnas ning kultuurivahetuse Setomaa ja Ukraina Krolevetsi piirkonna vahel. Koostöö väljunditeks on kogemuste vahetamine, nõustamine, kogukondade kaasamine, ühisprojektide väljatöötamine ja elluviimine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamisel mõlemas riigis. Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatav vaimse kultuuripärandi nimistu on olnud ukrainlastele eeskujuks, kuidas interneti vahendusel inimesi nende endi piirkonna vaimsest kultuuripärandist teadvustada. 

Rahvakultuuri Keskus setodega külas Ukrainas

Rahvakultuuri Keskuse esindaja Margit Salmari poolt peetud loeng Taras Shevcenko nimelises Kiievi Riiklikus Ülikoolis vaimsest kultuuripärandist ja Eestis toimivatest kultuuri rahastamismudelitest tekitas kuulajais elevust ning pisut kadedustki, see-eest Krolevetsi kudumismuuseumis toimunud ümarlaual „Kuidas hoida vaimset kultuuripärandit“ oli õhkkond ülevoolavalt emotsionaalne ja ideederohke. Tundeküllane ja muljeterohke oli ukrainlaste soe vastuvõtt ja kogu Krolevetsi festival oma külaliste, esinejate ning laatadega. Peale Eesti delegatsiooni osalesid festivalil veel külalised Poolast ning folklooriansamblid mujalt regioonidest.

Rahvakultuuri Keskus setodega külas Ukrainas

Seto käsitööd tutvustasid ettekannete ja seto käsitöö meistriklassiga Seto Käistöö Kogo tegevjuht Ingrit Kala ning Obinitsa seto seltsimaja ja leelokooride eestvedaja Rieka Hõrn. Leelopark Siidisõsarõ andis kontserte nii Shevcenko nimelises Kiievi Riiklikus Ülikoolis kui Krolovetsi kudumismuuseumis ja kultuurimaja kontserdisaalis ning kohalikus Buivalo küla kultuurimajas. Tutvustati nii seto leelo traditsioone kui ka seto tantse.

 

Festivali ajal toimusid veel seto käsitöö töötoad ning vestlusringid seto kultuurist. Kuni jõuludeni on avatud Krolevetsi kangamuuseumis seto pühaserättide näitus.

 

Oktoobris ootame Ukraina delegatsiooni vastuvisiidile, et kultuurialane koostöö saaks veelgi tugevam ja vaimne kultuuripärand hoitud.

Viimati uuendatud 2. okt. 2017
Rahvakultuuri Keskus setodega külas Ukrainas
Oktoober 2018
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Delegatsiooni vastuvõtmist korraldas Ukraina kultuuriministeeriumi alluvuses tegutsev kultuuriuuringute keskus. Ukrainat külastas esimene suurem seto kultuuri tutvustav delegatsioon. Külaskäigu eesmärgiks oli Eesti ja Ukraina kultuurikoostöö edendamine läbi Eesti kultuuri ja kultuuripoliitika tutvustamise ja sidemete loomise vaimse kultuuripärandi valdkonnas ning kultuurivahetuse Setomaa ja Ukraina Krolevetsi piirkonna vahel. Koostöö väljunditeks on kogemuste vahetamine, nõustamine, kogukondade kaasamine, ühisprojektide väljatöötamine ja elluviimine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamisel mõlemas riigis. Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatav vaimse kultuuripärandi nimistu on olnud ukrainlastele eeskujuks, kuidas interneti vahendusel inimesi nende endi piirkonna vaimsest kultuuripärandist teadvustada. Rahvakultuuri Keskuse esindaja Margit Salmari poolt peetud loeng Taras Shevcenko nimelises Kiievi Riiklikus Ülikoolis vaimsest kultuuripärandist ja Eestis toimivatest kultuuri rahastamismudelitest tekitas kuulajais elevust ning pisut kadedustki, see-eest Krolevetsi kudumismuuseumis toimunud ümarlaual „Kuidas hoida vaimset kultuuripärandit“ oli õhkkond ülevoolavalt emotsionaalne ja ideederohke. Tundeküllane ja muljeterohke oli ukrainlaste soe vastuvõtt ja kogu Krolevetsi festival oma külaliste, esinejate ning laatadega. Peale Eesti delegatsiooni osalesid festivalil veel külalised Poolast ning folklooriansamblid mujalt regioonidest. Seto käsitööd tutvustasid ettekannete ja seto käsitöö meistriklassiga Seto Käistöö Kogo tegevjuht Ingrit Kala ning Obinitsa seto seltsimaja ja leelokooride eestvedaja Rieka Hõrn. Leelopark Siidisõsarõ andis kontserte nii Shevcenko nimelises Kiievi Riiklikus Ülikoolis kui Krolovetsi kudumismuuseumis ja kultuurimaja kontserdisaalis ning kohalikus Buivalo küla kultuurimajas. Tutvustati nii seto leelo traditsioone kui ka seto tantse. Festivali ajal toimusid veel seto käsitöö töötoad ning vestlusringid seto kultuue Eesti delegatsiooni osalesid festivalil veel külalised Poolast ning folklooriansamblid mujalt regioonidest. Seto käsitööd tutvustasid ettekannete ja seto käsitöö meistriklassiga Seto Käistöö Kogo tegevjuht Ingrit Kala ning Obinitsa seto seltsimaja ja leelokooride eestvedaja Rieka Hõrn. Leelopark Siidisõsarõ andis kontserte nii Shevcenko nimelises Kiievi Riiklikus Ülikoolis kui Krolovetsi kudumismuuseumis ja kultuurimaja kontserdisaalis ning kohalikus Buivalo küla kultuurimajas. Tutvustati nii seto leelo traditsioone kui ka seto tantse.   Festivali ajal toimusid veel seto käsitöö töötoad ning vestlusringid seto kultuurist. Kuni jõuludeni on avatud Krolevetsi kangamuuseumis seto pühaserättide näitus.   Oktoobris ootame Ukraina delegatsiooni vastuvisiidile, et kultuurialane koostöö saaks veelgi tugevam ja vaimne kultuuripärand hoitud.

26. –30. septembril viibisid leelopark Siidisõsarõ ning MTÜ Seto Käsitüü Kogo, SA Setu Kultuuri Fondi ja Rahvakultuuri Keskuse esindajad Ukrainas, Krolevetsi rajooni Sumõ piirkonna rahvusvahelisel kirjandus- ja kunstifestivalil „Krolevetsi rätikud“. Sumõ regiooni näol on tegemist Ukraina piiriäärse alaga, mis vajab moraalset toetust ning Eesti kogemuste vahendamist vaimse kultuuripärandi säilitamise, tutvustamise ja edasiarendamise alal. Rahvakultuuri Keskus setodega külas Ukrainas

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |