Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rahvakultuuri Keskuse rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Tartumaale

Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv Milline koht on traditsioonilistel teadmistel ja oskustel meie igapäevaelus? Kas peame näiteks vajalikuks koduaias vikatiga niita, kui murutraktor teeb selle töö palju kiiremini ära? Kas teame, milliste sõnadega lohutada haiget saanud last või millal on õige aeg sibulad maha panna? Kas usaldame oma esivanemate ravitarkusi? Mööda Eestit juba kuuendat aastat ringi rändav näitus „Pärand elab!“ kutsub märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile ja meie kogukondadele olulised ja omased. Näitusel on väljas neliteist eriilmelist näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest, kommetest ja tavadest. Igaüks neist on oma kogukonnale armas ja oluline. Näitusekülastaja saab muu hulgas aimu nii seto kirmasest, ukrainlaste lihavõttekombestikust kui sellest, kuidas on muhulased oma keele püsimise eest hea seisnud. Kõiki neid näiteid ühendab asjaomaste inimeste soov kõnealuseid teadmisi ja tavasid hoida ja järeltulevatele põlvedele edasi anda. Seda silmas pidades on otsustatud neid traditsioone vaimse kultuuripärandi nimistu abil esile tõsta. Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri laadis kujundus on lõbus ja pilkupüüdev. Näitus „Pärand elab!“ jääb Lähte Ühisraamatukogus (Õpetaja 8, Lähte, Tartumaa) avatuks oktoobri lõpuni. Edasi rändab näitus Viljandi Gümnaasiumisse. Näit

Rahvakultuuri Keskuse rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Tartumaale

2. okt. 2019

Oktoobrikuus peatub Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus „Pärand elab!“ Tartumaal Lähte Ühisraamatukogus.

Rahvakultuuri Keskuse rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Tartumaale
Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv

Milline koht on traditsioonilistel teadmistel ja oskustel meie igapäevaelus? Kas peame näiteks vajalikuks koduaias vikatiga niita, kui murutraktor teeb selle töö palju kiiremini ära? Kas teame, milliste sõnadega lohutada haiget saanud last või millal on õige aeg sibulad maha panna? Kas usaldame oma esivanemate ravitarkusi?

 

Mööda Eestit juba kuuendat aastat ringi rändav näitus „Pärand elab!“ kutsub märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile ja meie kogukondadele olulised ja omased. Näitusel on väljas neliteist eriilmelist näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest, kommetest ja tavadest. Igaüks neist on oma kogukonnale armas ja oluline.

 

Näitusekülastaja saab muu hulgas aimu nii seto kirmasest, ukrainlaste lihavõttekombestikust kui sellest, kuidas on muhulased oma keele püsimise eest hea seisnud. Kõiki neid näiteid ühendab asjaomaste inimeste soov kõnealuseid teadmisi ja tavasid hoida ja järeltulevatele põlvedele edasi anda.

 

Seda silmas pidades on otsustatud neid traditsioone vaimse kultuuripärandi nimistu abil esile tõsta. Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri laadis kujundus on lõbus ja pilkupüüdev.

 

Näitus „Pärand elab!“ jääb Lähte Ühisraamatukogus (Õpetaja 8, Lähte, Tartumaa) avatuks oktoobri lõpuni. Edasi rändab näitus Viljandi Gümnaasiumisse.

 

Näitusest lähemalt ning ajakava kodulehel Rahvakultuuri Keskuse kodulehel  

 

Näituse meeskond

Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus

Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus

Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka

Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera

Tõlge inglise keelde: Margit Siim

Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub

 

Näituse on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka ning selle valmimist toetas Kultuuriministeerium.

Viimati uuendatud 2. okt. 2019
Rahvakultuuri Keskuse rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Tartumaale
Detsember 2019
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Näituse "Pärand elab!" kuraator Jane Kalajärv Milline koht on traditsioonilistel teadmistel ja oskustel meie igapäevaelus? Kas peame näiteks vajalikuks koduaias vikatiga niita, kui murutraktor teeb selle töö palju kiiremini ära? Kas teame, milliste sõnadega lohutada haiget saanud last või millal on õige aeg sibulad maha panna? Kas usaldame oma esivanemate ravitarkusi? Mööda Eestit juba kuuendat aastat ringi rändav näitus „Pärand elab!“ kutsub märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile ja meie kogukondadele olulised ja omased. Näitusel on väljas neliteist eriilmelist näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest, kommetest ja tavadest. Igaüks neist on oma kogukonnale armas ja oluline. Näitusekülastaja saab muu hulgas aimu nii seto kirmasest, ukrainlaste lihavõttekombestikust kui sellest, kuidas on muhulased oma keele püsimise eest hea seisnud. Kõiki neid näiteid ühendab asjaomaste inimeste soov kõnealuseid teadmisi ja tavasid hoida ja järeltulevatele põlvedele edasi anda. Seda silmas pidades on otsustatud neid traditsioone vaimse kultuuripärandi nimistu abil esile tõsta. Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri laadis kujundus on lõbus ja pilkupüüdev. Näitus „Pärand elab!“ jääb Lähte Ühisraamatukogus (Õpetaja 8, Lähte, Tartumaa) avatuks oktoobri lõpuni. Edasi rändab näitus Viljandi Gümnaasiumisse. Näitusest lähemalt ning ajakava kodulehel Rahvakultuuri Keskuse kodulehel Näituse meeskond Kuraator: Jane Kalajärv, Rahvakultuuri Keskus Töögrupp: Kristiina Porila, Rahvakultuuri Keskus Kujundus: Malle Jürgenson ja Krista Lepland, Laika, Belka & Strelka Keeletoimetaja: Helika Mäekivi, Päevakera Tõlge inglise keelde: Margit Siim Tõlge vene keelde: Ingrid Velbaum-Staub Näituse on kujundanud sisekujundusbüroo Laika, Belka & Strelka ning selle valmimist toetas Kultuuriministeerium.

Oktoobrikuus peatub Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu rändnäitus „Pärand elab!“ Tartumaal Lähte Ühisraamatukogus. Rahvakultuuri Keskuse rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Tartumaale

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |