Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rahvakultuuri Keskuses kohtusid Eesti ja Soome vaimse kultuuripärandi ning rahvakultuuri spetsialistid

Ümarlaud kutsuti kokku, et vahetada mõtteid vaimse kultuuripärandi temaatikaga seotud konverentsi võimalikust korraldamisest 2016. aastal, mil möödub 10 aastat Eesti ühinemisest UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Esimesed ideed, teemad ja ülesehitus said fikseeritud. Konverentsi ettevalmistamisega seonduvalt lepiti kokku ka juba järgmine kokkusaamine. Soome kolleegide Leena Marsio ja Eija Liukkonen (Muinsuskaitseametist) saabumisel jätkus kohtumine vaimse kultuuripärandi nimistu teemal. Leena Marsio, Soome vaimse kultuuripärandi koordinaator, andis suurepärase ülevaate Soome vaimse kultuuripärandi nimistu loomise ideest ja protsessist. Soome liitus UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga 2013 ning Soome vaimse kultuuripärandi nimistu loomisega on plaan alustada selle aasta lõpus. Kohtumine jätkus avatud diskussiooniga. Soome kolleegid olid väga huvitatud meie nimistu loomise põhimõtetest ja protsessist ning arengutest. Olles rõhutanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu alt-üles lähenemist ja kogukondade sädeinimeste hindamatut panust, liitus meiega kohtumise keskel justkui tellitult nimistu sissekannete esimene „ankur“ Helgi Põllo, Hiiumaa muuseumi teadusdirektor ja mitme Hiiumaa vaimse pärandi sissekande koostaja nimistusse. Küsimusi jätkus enam kui kaheks tunniks. Kohtumine oli igati konstruktiivne ja huvipakkuv kõikidele osalejatele. Soovime soomlastele tuult tiibadesse ja ootame põne

Rahvakultuuri Keskuses kohtusid Eesti ja Soome vaimse kultuuripärandi ning rahvakultuuri spetsialistid

3. septembril toimunud ümarlaua taga kohtusid Kristin Kuutma ja Margit Siim UNESCO Eesti Rahvuslikust Komisjonist, Eino Pedanik kultuuriministeeriumist ning Aivi Lintnermann, Leelo Isidora Viita ja Anneliis Kõiv Rahvakultuuri Keskusest ning Leena Marsio ja Eija Liukkonen Soome Muinsuskaitseametist.

Ümarlaud kutsuti kokku, et vahetada mõtteid vaimse kultuuripärandi temaatikaga seotud konverentsi võimalikust korraldamisest 2016. aastal, mil möödub 10 aastat Eesti ühinemisest UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Esimesed ideed, teemad ja ülesehitus said fikseeritud. Konverentsi ettevalmistamisega seonduvalt lepiti kokku ka juba järgmine kokkusaamine.

 

Soome kolleegide Leena Marsio ja Eija Liukkonen (Muinsuskaitseametist) saabumisel jätkus kohtumine vaimse kultuuripärandi nimistu teemal. Leena Marsio, Soome vaimse kultuuripärandi koordinaator, andis suurepärase ülevaate Soome vaimse kultuuripärandi nimistu loomise ideest ja protsessist. Soome liitus UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga 2013 ning Soome vaimse kultuuripärandi nimistu loomisega on plaan alustada selle aasta lõpus.

 

Kohtumine jätkus avatud diskussiooniga. Soome kolleegid olid väga huvitatud meie nimistu loomise põhimõtetest ja protsessist ning arengutest. Olles rõhutanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu alt-üles lähenemist ja kogukondade sädeinimeste hindamatut panust, liitus meiega kohtumise keskel justkui tellitult nimistu sissekannete esimene „ankur“ Helgi Põllo, Hiiumaa muuseumi teadusdirektor ja mitme Hiiumaa vaimse pärandi sissekande koostaja nimistusse. Küsimusi jätkus enam kui kaheks tunniks. Kohtumine oli igati konstruktiivne ja huvipakkuv kõikidele osalejatele. Soovime soomlastele tuult tiibadesse ja ootame põnevusega nende vaimse kultuuripärandi nimistu esimesi sissekandeid.

Viimati uuendatud 7. sept. 2015
Rahvakultuuri Keskuses kohtusid Eesti ja Soome vaimse kultuuripärandi ning rahvakultuuri spetsialistid
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Ümarlaud kutsuti kokku, et vahetada mõtteid vaimse kultuuripärandi temaatikaga seotud konverentsi võimalikust korraldamisest 2016. aastal, mil möödub 10 aastat Eesti ühinemisest UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Esimesed ideed, teemad ja ülesehitus said fikseeritud. Konverentsi ettevalmistamisega seonduvalt lepiti kokku ka juba järgmine kokkusaamine. Soome kolleegide Leena Marsio ja Eija Liukkonen (Muinsuskaitseametist) saabumisel jätkus kohtumine vaimse kultuuripärandi nimistu teemal. Leena Marsio, Soome vaimse kultuuripärandi koordinaator, andis suurepärase ülevaate Soome vaimse kultuuripärandi nimistu loomise ideest ja protsessist. Soome liitus UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga 2013 ning Soome vaimse kultuuripärandi nimistu loomisega on plaan alustada selle aasta lõpus. Kohtumine jätkus avatud diskussiooniga. Soome kolleegid olid väga huvitatud meie nimistu loomise põhimõtetest ja protsessist ning arengutest. Olles rõhutanud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu alt-üles lähenemist ja kogukondade sädeinimeste hindamatut panust, liitus meiega kohtumise keskel justkui tellitult nimistu sissekannete esimene „ankur“ Helgi Põllo, Hiiumaa muuseumi teadusdirektor ja mitme Hiiumaa vaimse pärandi sissekande koostaja nimistusse. Küsimusi jätkus enam kui kaheks tunniks. Kohtumine oli igati konstruktiivne ja huvipakkuv kõikidele osalejatele. Soovime soomlastele tuult tiibadesse ja ootame põnevusega nende vaimse kultuuripärandi nimistu esimesi sissekandeid.

3. septembril toimunud ümarlaua taga kohtusid Kristin Kuutma ja Margit Siim UNESCO Eesti Rahvuslikust Komisjonist, Eino Pedanik kultuuriministeeriumist ning Aivi Lintnermann, Leelo Isidora Viita ja Anneliis Kõiv Rahvakultuuri Keskusest ning Leena Marsio ja Eija Liukkonen Soome Muinsuskaitseametist. Rahvakultuuri Keskuses kohtusid Eesti ja Soome vaimse kultuuripärandi ning rahvakultuuri spetsialistid

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |