Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rahvatantsujuhtide suvekursus Olustveres

Traditsioonilised tantsujuhtide suvised enesetäiendamise päevad toimusid seekord Olustvere mõisas ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis. Neli päeva pühendasid 85 rahvatantsujuhti ja kümmekond nende juhendajat treeningutele, tantsude õppimisele, füsioteraapia põhitõdedele ning isiksuslikule enesearendamisele. Lisaks vaadati tagasi tantsupeole ning peeti Eesti Rahvatantsu-ja Rahvamuusika Seltsi arenguplaane. Loomulikult oli aega ka lustimiseks. Suvekursuse avapäeva õhtul õnnitleti väärikatest väärikamaid tantsujuhte ja nauditi Vaike Rajaste juhendatud Viljandi tantsurühma Vabajalg kontserti, mis inspireeritud Viljandi paadimehe loost. Oma loomisrõõmu võisid kursuslased välja elad Olustvere mõisa meistrikodades kruuse voolides, vaase puhudes, küünlaid meisterdades ning kakkusid küpsetades. Iga suvekursuse maiuspalaks on tantsuautorite endi tantsuõpetused. Seekord õpetasid oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson, Ülo Luht ning põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Mulgi rahvarõivaid ning pärimustantsu tutvustasid siitsamast Viljandimaalt pärit tantsujuhid Lille-Astra Arraste ja Anneli Arraste. Füsioterapeudi Sirli Hinni ettekande huvilisi suutis suur kaminasaal vaevu ära mahutada. Teemasid, mida veel käsitleda, kogunes nii palju, et Sirli Hinni nõuanded on plaanis ka järgmise aasta suvekursusel. Viljandimaa eurütmisti Virgi Ojapi käe all avastati vana liikumisõpetuse eurütmia põhimõtteid ja inspiratsiooni käi

Rahvatantsujuhtide suvekursus Olustveres

Eeva Kumberg 17. augustil 2019

Iga suvekursuse maiuspalaks on tantsuautorite endi tantsuõpetused. Seekord õpetasid oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson, Ülo Luht ning põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Mulgi rahvarõivaid ning pärimustantsu tutvustasid siitsamast Viljandimaalt pärit tantsujuhid Lille-Astra Arraste ja Anneli Arraste.

Rahvatantsujuhtide suvekursus Olustveres

Traditsioonilised tantsujuhtide suvised enesetäiendamise päevad toimusid seekord Olustvere mõisas ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis.

Neli päeva pühendasid 85 rahvatantsujuhti ja kümmekond nende juhendajat treeningutele, tantsude õppimisele, füsioteraapia põhitõdedele ning isiksuslikule enesearendamisele. Lisaks vaadati tagasi tantsupeole ning peeti Eesti Rahvatantsu-ja Rahvamuusika Seltsi arenguplaane.

 

Loomulikult oli aega ka lustimiseks. Suvekursuse avapäeva õhtul õnnitleti väärikatest väärikamaid tantsujuhte ja nauditi Vaike Rajaste juhendatud Viljandi tantsurühma Vabajalg kontserti, mis inspireeritud Viljandi paadimehe loost. Oma loomisrõõmu võisid kursuslased välja elad Olustvere mõisa meistrikodades kruuse voolides, vaase puhudes, küünlaid meisterdades ning kakkusid küpsetades.

 

Iga suvekursuse maiuspalaks on tantsuautorite endi tantsuõpetused. Seekord õpetasid oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson, Ülo Luht ning põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Mulgi rahvarõivaid ning pärimustantsu tutvustasid siitsamast Viljandimaalt pärit tantsujuhid Lille-Astra Arraste ja Anneli Arraste.

 

Füsioterapeudi Sirli Hinni ettekande huvilisi suutis suur kaminasaal vaevu ära mahutada. Teemasid, mida veel käsitleda, kogunes nii palju, et Sirli Hinni nõuanded on plaanis ka järgmise aasta suvekursusel.

 

Viljandimaa eurütmisti Virgi Ojapi käe all avastati vana liikumisõpetuse eurütmia põhimõtteid ja inspiratsiooni käidi ammutamas Heimtali muuseumis ning Anu Raua pärimustalus.

 

Tantsujuhid, nagu paljud teisedki kultuurivaldkonna tegijad, töötavad väikse palga tõttu mitmel töökohal ja on tihti ülekoormatud. Kuidas ennast toetada ja läbipõlemist vältida, rääkis terviseteaduste doktorant Loore Martma. Superviisor Elo Paap pani arvukat kuulajaskonda märkama oma ressursse ja neid paremaks enesejuhtimiseks kasutama.

Eesti Rahvatantsu-ja Rahvamuusika Seltsi (ERRS) infotundi kogunes kuulajaid palju, sest Jane Ester Praxisest tutvustas kollektiivijuhtide tasustamise ja kollektiivide finantseerimise uuringu tulemusi ning seejärel, uuringu tulemustest lähtuvalt, algasid Jorma Sarve juhtimisel grupitööd ERRSi arengukava täiendamiseks.

 

Suvekursuse päevad möödusid vihmas ja päikeses, nagu ka tantsupidu „Minu arm“. Kuidas peegeldus tantsupeo korraldus ja lavastus tantsujuhtide muljetes, kuulasid lavastusgrupi liikmed 8. augusti õhtul, mil oma mõtted said välja öelda kõik, kes kohal viibisid. Peegelduste kokkuvõte edastatakse ERRSile, et see oleks tulevaste pidude tegijatele mõtteaineks.

 

Viimasel päeval tegid põnevad ettekanded Kirsitiina Siig ja Tiit Ojasoo, kes vaatlesid tantsupidu ning lavastust ekspertidena. Kolmas ekspert, Margus Toomla kohal viibida ei saanud ning tema ettekannet võivad kursuslased järelkuulata.

 

Suvekursuse ajakava oli tihe ja õppetöö sisukas. Tühja kõhuga tarkusi ei kogu, süüa pakuti meile kaunis mõisamiljöös ja toidud maitsesid hästi. Väga palju korraldustuge andis nii koolipere, eesotsas haldusjuht Üloga kui mõisa hea haldjas Elvira koos perenaise Tiinaga. 

 

Aitäh kõigile, kes kursusel osalesid ja seda korraldada aitasid!

 

Vaadata fotogaleriid Rahvakultuuri Keskuse Facebooki lehelt.

Viimati uuendatud 28. augustil 2019
Rahvatantsujuhtide suvekursus Olustveres
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Traditsioonilised tantsujuhtide suvised enesetäiendamise päevad toimusid seekord Olustvere mõisas ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis. Neli päeva pühendasid 85 rahvatantsujuhti ja kümmekond nende juhendajat treeningutele, tantsude õppimisele, füsioteraapia põhitõdedele ning isiksuslikule enesearendamisele. Lisaks vaadati tagasi tantsupeole ning peeti Eesti Rahvatantsu-ja Rahvamuusika Seltsi arenguplaane. Loomulikult oli aega ka lustimiseks. Suvekursuse avapäeva õhtul õnnitleti väärikatest väärikamaid tantsujuhte ja nauditi Vaike Rajaste juhendatud Viljandi tantsurühma Vabajalg kontserti, mis inspireeritud Viljandi paadimehe loost. Oma loomisrõõmu võisid kursuslased välja elad Olustvere mõisa meistrikodades kruuse voolides, vaase puhudes, küünlaid meisterdades ning kakkusid küpsetades. Iga suvekursuse maiuspalaks on tantsuautorite endi tantsuõpetused. Seekord õpetasid oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson, Ülo Luht ning põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Mulgi rahvarõivaid ning pärimustantsu tutvustasid siitsamast Viljandimaalt pärit tantsujuhid Lille-Astra Arraste ja Anneli Arraste. Füsioterapeudi Sirli Hinni ettekande huvilisi suutis suur kaminasaal vaevu ära mahutada. Teemasid, mida veel käsitleda, kogunes nii palju, et Sirli Hinni nõuanded on plaanis ka järgmise aasta suvekursusel. Viljandimaa eurütmisti Virgi Ojapi käe all avastati vana liikumisõpetuse eurütmia põhimõtteid ja inspiratsiooni käidi ammutamas Heimtali muuseumis ning Anu Raua pärimustalus. Tantsujuhid, nagu paljud teisedki kultuurivaldkonna tegijad, töötavad väikse palga tõttu mitmel töökohal ja on tihti ülekoormatud. Kuidas ennast toetada ja läbipõlemist vältida, rääkis terviseteaduste doktorant Loore Martma. Superviisor Elo Paap pani arvukat kuulajaskonda märkama oma ressursse ja neid paremaks enesejuhtimiseks kasutama. Eesti Rahvatantsu-ja Rahvamuusika Seltsi (ERRS) infotundi kogunes kuulajaid palju, sest Jane Ester Praxisest tutvustas kollektiivijuhtide tasustastusgrupi liikmed 8. augusti õhtul, mil oma mõtted said välja öelda kõik, kes kohal viibisid. Peegelduste kokkuvõte edastatakse ERRSile, et see oleks tulevaste pidude tegijatele mõtteaineks.   Viimasel päeval tegid põnevad ettekanded Kirsitiina Siig ja Tiit Ojasoo, kes vaatlesid tantsupidu ning lavastust ekspertidena. Kolmas ekspert, Margus Toomla kohal viibida ei saanud ning tema ettekannet võivad kursuslased järelkuulata.   Suvekursuse ajakava oli tihe ja õppetöö sisukas. Tühja kõhuga tarkusi ei kogu, süüa pakuti meile kaunis mõisamiljöös ja toidud maitsesid hästi. Väga palju korraldustuge andis nii koolipere, eesotsas haldusjuht Üloga kui mõisa hea haldjas Elvira koos perenaise Tiinaga.     Aitäh kõigile, kes kursusel osalesid ja seda korraldada aitasid!   Vaadata fotogaleriid Rahvakultuuri Keskuse Facebooki lehelt.

Iga suvekursuse maiuspalaks on tantsuautorite endi tantsuõpetused. Seekord õpetasid oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson, Ülo Luht ning põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Mulgi rahvarõivaid ning pärimustantsu tutvustasid siitsamast Viljandimaalt pärit tantsujuhid Lille-Astra Arraste ja Anneli Arraste. Rahvatantsujuhtide suvekursus Olustveres

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |