Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rahvusvahelised vaimse pärandi nimekirjad

Foto: Marika Ahven Rahvusvahelised nimekirjad Et traditsioonilisi teadmisi ja oskusi rahvusvahelisel tasandil väärtustada ja tutvustada, loodi UNESCO konventsiooniga kolm nimekirja: Vaimse kultuuripärandi kaitsemeetmete register Kiireloomulist kaitset vajava vaimse kultuuripärandi nimekiri Inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekiri Nende nimekirjade eesmärk on rahvusvaheliselt suurendada teadlikkust vaimsest pärandist, elavdada kultuuridevahelist dialoogi ning vahetada kogemusi edukaks osutunud vaimse pärandi kaitsemeetmete osas. Nähtuse, oskuse, teadmise, kombe või tava kandmine rahvusvahelisse nimekirja on tunnustus kogukonna ja riigi tegevusele oma vaimse pärandi hoidmisel ja kaitsmisel ning suurendab teadlikkust elava pärandi olemusest ja tähtsusest. Kõik vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga liitunud riigid saavad esitada taotlusi kultuurinähtuste ning edukate kaitseprogrammide ja tegevuste kandmiseks nendesse nimekirjadesse. Nimekirjadesse kantud kultuurinähtuste, pildi- ja videomaterjaliga saab tutvuda UNESCO kodulehel. 2018. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2017. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2016. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2015. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2014. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2013. aastal nimekirjadesse lisatud kultuuri
Rahvusvahelised vaimse pärandi nimekirjad
Foto: Marika Ahven
Rahvusvahelised nimekirjad

Et traditsioonilisi teadmisi ja oskusi rahvusvahelisel tasandil väärtustada ja tutvustada, loodi UNESCO konventsiooniga kolm nimekirja:
Nende nimekirjade eesmärk on rahvusvaheliselt suurendada teadlikkust vaimsest pärandist, elavdada kultuuridevahelist dialoogi ning vahetada kogemusi edukaks osutunud vaimse pärandi kaitsemeetmete osas. Nähtuse, oskuse, teadmise, kombe või tava kandmine rahvusvahelisse nimekirja on tunnustus kogukonna ja riigi tegevusele oma vaimse pärandi hoidmisel ja kaitsmisel ning suurendab teadlikkust elava pärandi olemusest ja tähtsusest. 
Kõik vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga liitunud riigid saavad esitada taotlusi kultuurinähtuste ning edukate kaitseprogrammide ja tegevuste kandmiseks nendesse nimekirjadesse.
Viimati uuendatud 24. jaan. 2019
Rahvusvahelised vaimse pärandi nimekirjad
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Foto: Marika Ahven Rahvusvahelised nimekirjad Et traditsioonilisi teadmisi ja oskusi rahvusvahelisel tasandil väärtustada ja tutvustada, loodi UNESCO konventsiooniga kolm nimekirja: Vaimse kultuuripärandi kaitsemeetmete register Kiireloomulist kaitset vajava vaimse kultuuripärandi nimekiri Inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekiri Nende nimekirjade eesmärk on rahvusvaheliselt suurendada teadlikkust vaimsest pärandist, elavdada kultuuridevahelist dialoogi ning vahetada kogemusi edukaks osutunud vaimse pärandi kaitsemeetmete osas. Nähtuse, oskuse, teadmise, kombe või tava kandmine rahvusvahelisse nimekirja on tunnustus kogukonna ja riigi tegevusele oma vaimse pärandi hoidmisel ja kaitsmisel ning suurendab teadlikkust elava pärandi olemusest ja tähtsusest. Kõik vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga liitunud riigid saavad esitada taotlusi kultuurinähtuste ning edukate kaitseprogrammide ja tegevuste kandmiseks nendesse nimekirjadesse. Nimekirjadesse kantud kultuurinähtuste, pildi- ja videomaterjaliga saab tutvuda UNESCO kodulehel. 2018. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2017. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2016. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2015. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2014. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2013. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2012. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2011. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2010. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2009. aastal nimekirjadesse lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod 2008. aastal esindusnimekirja lisatud kultuurinähtusi tutvustavad videod

Rahvusvahelised vaimse pärandi nimekirjad
Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |