Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rändnäitus “Pärand elab!” on alates 1. veebruarist avatud Kundas

Näitusega "Pärand elab!" soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid. Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks Lääne-Virumaa regivärsiline rahvalaul, kiiktoolis kiikumine Hiiumaal ja mulgi pudru valmistamine. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( http://www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu/ ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi elava pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Humoorika, pesunööri-laadis näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium. Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia, Tallinna ja

Rändnäitus “Pärand elab!” on alates 1. veebruarist avatud Kundas

Küünlakuu esimesel päeval kell 15 avatakse Kunda linna klubis Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav näitus „Pärand elab!”. Avamisel kõlab Meelis Otsa lõõtspill. Käsitööehete õpitoas on võimalik valmistada prosse, mis teevad meele heaks ja kaunistavad kandjat. Huvilised saavad kuulata Kunda kandist pärit koolmeistri ja lastekirjaniku Jüri Parijõe (1892–1941) jutte Ranna-Viru Rahvateatri esituses. Kunda linna klubi kostitab kohaletulnuid maitsvate kamaküpsetiste ja kuuma teega.

Näitusega "Pärand elab!" soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid. Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks Lääne-Virumaa regivärsiline rahvalaul, kiiktoolis kiikumine Hiiumaal ja mulgi pudru valmistamine. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv.

Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond (http://www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu/), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi elava pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga.

Humoorika,  pesunööri-laadis näituse kujundasid  Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium.

Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia, Tallinna ja Põltsamaa inimesed. Näitus jääb Kunda linna klubis avatuks 27. veebruarini.

Täpsem info:

Kristi Grünberg, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist

600 9177

Maiu Küngas, Kunda linna klubi juhataja

3221556

Viimati uuendatud 30. jaan. 2014
Rändnäitus “Pärand elab!” on alates 1. veebruarist avatud Kundas
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Näitusega "Pärand elab!" soovitakse kutsuda inimesi märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid. Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud kultuurinähtust, mille seas on näiteks Lääne-Virumaa regivärsiline rahvalaul, kiiktoolis kiikumine Hiiumaal ja mulgi pudru valmistamine. „Tihti arvatakse, et vaimse kultuuripärandi all mõeldakse käsitööd, tantsu või mõne pilli mängimise oskust, kuid tegelikult võib see olla ka täiesti igapäevane tegevus nagu moosi keetmine või pesu pesemine. Seetõttu püüdsingi leida iga paiga kohta võimalikult lihtsaid, kuid samas erilisi nähtusi," selgitas näituse kuraator Jane Kalajärv. Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond ( http://www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu/ ), mille eesmärk on tekitada ja süvendada huvi elava pärandi vastu ning innustada seda hoidma ja edasi andma. Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga. Humoorika, pesunööri-laadis näituse kujundasid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium. Pilkupüüdvat rändnäitust on tänaseks näinud Hiiumaa, Kihnu, Karksi-Nuia, Tallinna ja Põltsamaa inimesed. Näitus jääb Kunda linna klubis avatuks 27. veebruarini. Täpsem info: Kristi Grünberg, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist kris[no-Smpam)ti.grynberg@rahvakultuur. ee 600 9177 Maiu Küngas, Kunda linna klubi juhataja klub[no-Smpam)i@kunda.ee 3221556

Küünlakuu esimesel päeval kell 15 avatakse Kunda linna klubis Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav näitus „Pärand elab!”. Avamisel kõlab Meelis Otsa lõõtspill. Käsitööehete õpitoas on võimalik valmistada prosse, mis teevad meele heaks ja kaunistavad kandjat. Huvilised saavad kuulata Kunda kandist pärit koolmeistri ja lastekirjaniku Jüri Parijõe (1892–1941) jutte Ranna-Viru Rahvateatri esituses. Kunda linna klubi kostitab kohaletulnuid maitsvate kamaküpsetiste ja kuuma teega. Rändnäitus “Pärand elab!” on alates 1. veebruarist avatud Kundas

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |