Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Kohilasse

Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid. „Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba terve aasta, jõudnud nii Lõuna-Eestisse, saartele kui ka Kesk-Eestisse, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta. Seekordne avamine on eriline, sest kohal on ka näituse kuraator Jane Kalajärv, kes ise Kohilas elab ja töötab. „Kutsun kohaletulnuid vahetama mõtteid selle üle, millised traditsioonilised teadmised ja oskused on tähtsad meie kogukonna jaoks ning mida saame nende heaks ära teha," täpsustab ta. Avamisel loovad meeleolu pillilapsed kohlikust Heli muusikastuudiost. Vaimse kultuuripärandi nimistusse on Raplamaalt praeguseks kantud maakondlike laulu- ja tantsupidude traditsioon, samuti on mitmed uued sissekanded juba töös. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium ja see jääb Kohila raamatukogus (Posti 5, Kohila

Rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Kohilasse

7. novembril kell 16.00 avatakse Kohila raamatukogus Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!”. Avamisel tutvustab näitust kuraator Jane Kalajärv. Lisaks rõõmustab kõrva väikeste pärandikandjate pillimäng.

Rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Kohilasse
Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit.

Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid.

„Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba terve aasta, jõudnud nii Lõuna-Eestisse, saartele kui ka Kesk-Eestisse, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta.

Seekordne avamine on eriline, sest kohal on ka näituse kuraator Jane Kalajärv, kes ise Kohilas elab ja töötab. „Kutsun kohaletulnuid vahetama mõtteid selle üle, millised traditsioonilised teadmised ja oskused on tähtsad meie kogukonna jaoks ning mida saame nende heaks ära teha," täpsustab ta. Avamisel loovad meeleolu pillilapsed kohlikust Heli muusikastuudiost.

Vaimse kultuuripärandi nimistusse on Raplamaalt praeguseks kantud maakondlike laulu- ja tantsupidude traditsioon, samuti on mitmed uued sissekanded juba töös.

Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium ja see jääb Kohila raamatukogus (Posti 5, Kohila) avatuks 3. detsembrini. Raamatukogu on avatud E, K, N kell 10-19, T ja R kell 9-16, L 10-15. Seejärel liigub näitus Lüllemäe kultuurimajja.

 

Näituse koduleht on www.rahvakultuur.ee/?s=2088.

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu koduleht on www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu.

Viimati uuendatud 6. nov. 2014
Rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Kohilasse
Veebruar 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Nagu vaimse kultuuripärandi nimistugi nii kutsub ka näitus märkama ja väärtustama põlvest põlve edasiantud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid – meie kõigi elavat pärandit. Näitus tutvustab kümmet nimistusse kantud kultuurinähtust. Näiteks saab teada, kuidas üliõpilased Tartus volbrit tähistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid mulgiputru valmistavad. Lapsi ootavad töölehed ja ristsõna ning värvi-ise-pildid. „Lisaks teadmistele pakub näitus ka silmailu – pesunööri-laadis kujundus on põnev ja hästi õnnestunud," märgib Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. „Näitus on rännanud mööda Eestit juba terve aasta, jõudnud nii Lõuna-Eestisse, saartele kui ka Kesk-Eestisse, ja igal pool on see väga soojalt vastu võetud," rõõmustab ta. Seekordne avamine on eriline, sest kohal on ka näituse kuraator Jane Kalajärv, kes ise Kohilas elab ja töötab. „Kutsun kohaletulnuid vahetama mõtteid selle üle, millised traditsioonilised teadmised ja oskused on tähtsad meie kogukonna jaoks ning mida saame nende heaks ära teha," täpsustab ta. Avamisel loovad meeleolu pillilapsed kohlikust Heli muusikastuudiost. Vaimse kultuuripärandi nimistusse on Raplamaalt praeguseks kantud maakondlike laulu- ja tantsupidude traditsioon, samuti on mitmed uued sissekanded juba töös. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium ja see jääb Kohila raamatukogus (Posti 5, Kohila) avatuks 3. detsembrini. Raamatukogu on avatud E, K, N kell 10-19, T ja R kell 9-16, L 10-15. Seejärel liigub näitus Lüllemäe kultuurimajja. Näituse koduleht on www. rahvakultuur. ee/?s=2088. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu koduleht on www. rahvakultuur. ee/vkpnimistu.

7. novembril kell 16. 00 avatakse Kohila raamatukogus Eesti vaimse kultuuripärandi nimistut tutvustav rändnäitus „Pärand elab!”. Avamisel tutvustab näitust kuraator Jane Kalajärv. Lisaks rõõmustab kõrva väikeste pärandikandjate pillimäng. Rändnäitus „Pärand elab!” jõuab Kohilasse

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |