Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Sadakond rahvatantsujuhti üle Eesti saavad kokku Olustveres

Nelja päeva jooksul vaadatakse tagasi tantsupeole „Minu arm“, õpitakse autori-ja pärimustantse osaletakse erinevates treeningtundides, kuulatakse füsioterapeudi nõuandeid ning värskendatakse teadmisi enesejuhtimisest. Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi tantsuspetsialisti Ülle Feršeli sõnul on suvekursustel kujunenud väärtuslikuks traditsiooniks autori käe all tantsu õppimine. „Tänavu õpetavad oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson ja Ülo Luht, samuti põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Tantsu autorid seletavad tantsu lahti, täpsustavad põhisamme ja kombinatsioone, annavad tantsule oma emotsiooni,“ selgitas Ülle Feršel. Suvekursusel üheskoos õppides, õpetades ja meelt lahutades saavad tantsujuhid välja puhata tantspeoväsimust ning ammutada ideid uueks tantsuhooajaks. „Me saame rääkida traditsioonide jätkumisest üksnes siis, kui väärtustame inimest nende tegevuste taga. Teie, kes olete täna siin ja kõik need, kes tänasele suvekursusele ei jõudnud, olete meie rahvatantsu traditsiooni kandjad, arendajad ning hoidjad," ütles Rahvakultuuri Keskuse direktor oma avakõnes. Kursuse avapäeva õhtul, 6. augustil, on kõigil võimalus osa saada tänavuse tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste juhendatud tantsurühma "Vabajalg" kontserdist. Kesknädalal külastavad kursusel osalejad Heimtali muuseumi ja Anu Raua pärimustalu. Rahvatantsujuhtide suvekursus on pikkade traditsioonid

Sadakond rahvatantsujuhti üle Eesti saavad kokku Olustveres

6. augustil 2019

Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi eestvedamisel saavad sellel nädalal (06.-09.08) maalilises Olustvere mõisas kokku rahvatantsujuhid ja tantsuõpetajad üle kogu Eesti, et osaleda traditsioonilisel suvekursusel.

Sadakond rahvatantsujuhti üle Eesti saavad kokku Olustveres

Nelja päeva jooksul vaadatakse tagasi tantsupeole „Minu arm“, õpitakse autori-ja pärimustantse osaletakse erinevates treeningtundides, kuulatakse füsioterapeudi nõuandeid ning värskendatakse teadmisi enesejuhtimisest.

 

Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi tantsuspetsialisti Ülle Feršeli sõnul on suvekursustel kujunenud väärtuslikuks traditsiooniks autori käe all tantsu õppimine. „Tänavu õpetavad oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson ja Ülo Luht, samuti põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Tantsu autorid seletavad tantsu lahti, täpsustavad põhisamme ja kombinatsioone, annavad tantsule oma emotsiooni,“ selgitas Ülle Feršel.

 

Suvekursusel üheskoos õppides, õpetades ja meelt lahutades saavad tantsujuhid välja puhata tantspeoväsimust ning ammutada ideid uueks tantsuhooajaks. „Me saame rääkida traditsioonide jätkumisest üksnes siis, kui väärtustame inimest nende tegevuste taga. Teie, kes olete täna siin ja kõik need, kes tänasele suvekursusele ei jõudnud, olete meie rahvatantsu traditsiooni kandjad, arendajad ning hoidjad," ütles Rahvakultuuri Keskuse direktor oma avakõnes.

 

Kursuse avapäeva õhtul, 6. augustil, on kõigil võimalus osa saada tänavuse tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste juhendatud tantsurühma "Vabajalg" kontserdist. Kesknädalal külastavad kursusel osalejad Heimtali muuseumi ja Anu Raua pärimustalu.

 

Rahvatantsujuhtide suvekursus on pikkade traditsioonidega populaarne õppevorm. Esimesed suvekursused korraldati juba viiekümnendatel aastatel.

 

Lisainfo: Eeva Kumberg, tel 526 5565

Viimati uuendatud 6. augustil 2019
Sadakond rahvatantsujuhti üle Eesti saavad kokku Olustveres
Oktoober 2019
ETKNRLP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Nelja päeva jooksul vaadatakse tagasi tantsupeole „Minu arm“, õpitakse autori-ja pärimustantse osaletakse erinevates treeningtundides, kuulatakse füsioterapeudi nõuandeid ning värskendatakse teadmisi enesejuhtimisest. Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi tantsuspetsialisti Ülle Feršeli sõnul on suvekursustel kujunenud väärtuslikuks traditsiooniks autori käe all tantsu õppimine. „Tänavu õpetavad oma tantse legendaarsed tantsujuhid Ilma Adamson, Ene Jakobson ja Ülo Luht, samuti põlvkonnajagu noorem Kätrin Järvis. Tantsu autorid seletavad tantsu lahti, täpsustavad põhisamme ja kombinatsioone, annavad tantsule oma emotsiooni,“ selgitas Ülle Feršel. Suvekursusel üheskoos õppides, õpetades ja meelt lahutades saavad tantsujuhid välja puhata tantspeoväsimust ning ammutada ideid uueks tantsuhooajaks. „Me saame rääkida traditsioonide jätkumisest üksnes siis, kui väärtustame inimest nende tegevuste taga. Teie, kes olete täna siin ja kõik need, kes tänasele suvekursusele ei jõudnud, olete meie rahvatantsu traditsiooni kandjad, arendajad ning hoidjad," ütles Rahvakultuuri Keskuse direktor oma avakõnes. Kursuse avapäeva õhtul, 6. augustil, on kõigil võimalus osa saada tänavuse tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste juhendatud tantsurühma "Vabajalg" kontserdist. Kesknädalal külastavad kursusel osalejad Heimtali muuseumi ja Anu Raua pärimustalu. Rahvatantsujuhtide suvekursus on pikkade traditsioonidega populaarne õppevorm. Esimesed suvekursused korraldati juba viiekümnendatel aastatel. Lisainfo: Eeva Kumberg, tel 526 5565

Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi eestvedamisel saavad sellel nädalal (06. -09. 08) maalilises Olustvere mõisas kokku rahvatantsujuhid ja tantsuõpetajad üle kogu Eesti, et osaleda traditsioonilisel suvekursusel. Sadakond rahvatantsujuhti üle Eesti saavad kokku Olustveres

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |