Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Sanditamiskombeid esile tõstev aktsioon „Hakkame santima!“ kulmineerub pühapäeval üleriigilise kadrisandijooksmisega

„Mardid ja kadrid on maskeeritud tegelased, kes käivad perest peresse ja toovad õnne,“ ütles aktsiooni „Hakkame santima!“ eestvedaja Rahvakultuuri Keskuse Põlvamaa rahvakultuurispetsialist ja Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esimees Kati Taal. „Meile toovad sandid õnne, vastu saavad ande. Soovitame sõpruskondadel ja peredel kindlasti kadrisandijooksmise ette võtta. “ „Arvatakse, et mardi- ja kadrisandid on tulnud siia kaugelt teispoolsusest ja endale maski ette pannes kehastavad nad meie esivanemate hingi. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele,“ lisas Taal. Sestap on Eestisse külla sõitnud ka folkloorirühmad Lätist ja isurite juurest, samuti astub koolides ja rahvamajades toimuvatel kontserditel üles Narva laste folkloorirühm Guselki. Läti folkloorirühm Artava astub üles 23. november kell 16 Paide Noortekeskuses ja 24. novemberil kell 18 Albu rahvamajas. Narva folkloorirühm Guselki esineb 24. novembril kell 18 Risti Põhikoolis ja 25. novembril kell 11. 30 Tallinna Mustjõe Gümnaasiumis. Isuri folklooriansamblit saab näha 24. novembril Kihnu rahvamajas Kadripeol. Kõik folkloorirühmad astuvad üles 25. novembril kell 19 Viljandis, Pärimusmuusika Aida suurel Kadripeol, kus lisaks välisrühmadele on kohal ka Aida ja Karksi kadrisandid ning sanditamiskombestiku teemalisi sketše etendab teater Vaba Vanker. Kadrikombestikku esile toovaid sündmusi

Sanditamiskombeid esile tõstev aktsioon „Hakkame santima!“ kulmineerub pühapäeval üleriigilise kadrisandijooksmisega

23. nov. 2019

Pühapäeval, 24. novembril kulmineerub rahvusvaheline sanditamiskombeid esile tõstev aktsioon „Hakkame santima!“ üleriigilise kadrisandijooksmisega, kus kõik kadrisandid on oodatud end mardi- ja kadrisantide rahvaloendusel kirja panema. Üle riigi toimuvad kadripeod, suurim neist 25. novembril Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

Sanditamiskombeid esile tõstev aktsioon „Hakkame santima!“ kulmineerub pühapäeval üleriigilise kadrisandijooksmisega

 „Mardid ja kadrid on maskeeritud tegelased, kes käivad perest peresse ja toovad õnne,“ ütles aktsiooni „Hakkame santima!“ eestvedaja Rahvakultuuri Keskuse Põlvamaa rahvakultuurispetsialist ja Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esimees Kati Taal. „Meile toovad sandid õnne, vastu saavad ande. Soovitame sõpruskondadel ja peredel kindlasti kadrisandijooksmise ette võtta. “

 

 „Arvatakse, et mardi- ja kadrisandid on tulnud siia kaugelt teispoolsusest ja endale maski ette pannes kehastavad nad meie esivanemate hingi. Pea iga  põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele,“ lisas Taal.

 

 Sestap on Eestisse külla sõitnud ka folkloorirühmad Lätist ja isurite juurest, samuti astub koolides ja rahvamajades toimuvatel kontserditel üles Narva laste folkloorirühm Guselki.

 

 Läti folkloorirühm Artava astub üles 23. november  kell 16 Paide Noortekeskuses ja

24. novemberil kell 18 Albu rahvamajas.

 

Narva folkloorirühm Guselki esineb 24. novembril kell 18 Risti Põhikoolis ja 25. novembril kell 11.30  Tallinna Mustjõe Gümnaasiumis.

 

Isuri folklooriansamblit saab näha 24. novembril Kihnu rahvamajas Kadripeol.

 

Kõik folkloorirühmad astuvad üles 25. novembril kell 19 Viljandis, Pärimusmuusika Aida suurel Kadripeol, kus lisaks välisrühmadele on kohal ka Aida ja Karksi kadrisandid ning sanditamiskombestiku teemalisi sketše etendab teater Vaba Vanker.

 

Kadrikombestikku esile toovaid sündmusi jätkub küladesse ja linnadesse üle Eesti.

 

TARTUMAA

Tiigi Seltsimajas

20. november      kell  9.30 ja 11   Kadritrall lastega peredele

22. november      kell  9.30 ja 11  Kadritrall  lastega peredele

22. november      kell  11   Kadritrall lastega peredele

23. november      kell 11    Kadritrall noortele

 

PÕLVAMAA

Vana-Koiola rahvamajas

24. november    kell 16   Kadripidu

 

Karilatsi Vabaõhumuuseumis

Kadrinädal Karilatsis 18.-22. november.

 

Vastse-Kuuste koolis

21. november kell 12:00 – 15:00. Eesti Rahvapärimuse Kooli kadrikombestiku koolitused.

 

PÄRNUMAA

Seljametsa rahvamajas

23. november kell 18  Kadripulm.

 

IDA-VIRUMAA

Lüganuse rahvamajas

21. november kell 19 –  Kadripäevale pühendatud Lüganuse Tantsuklubi

 

JÕGEVAMAA

Palamuse muuseumis

20. november kell 17. Kadripäeva kombed.

 

Sadala Rahvamajas

24. november

14.30  – kogunetakse Sadala Rahvamaja juurde Kadripereks, et minna ühiselt kadrisanti jooksma.

19.00 – Kadripidu Sadala rahvamajas koos tantsu ja tralliga, rahvamuusikaansambel Tuustariga

 

VALGAMAA

Valga muuseumis

20. november kell 16. Mardi-kadri kontsert.

 

RAPLAMAA

Sillaotsa talumuuseumis

21. november kell 16. Kadrikombestiku muuseumitund

 

JÄRVAMAA

Paide noortekeskuses

23. november kell 16. Läti folkloorirühma kontsert.

Albu rahvamajas

24. november kell 18. Kadrisimman koos Läti folkloorirühmaga.

 

VÕRUMAA

25.november – Võrumaa maakonnas sõidab ringi “Kadribuss”. Kadrid külastavad kõiki maakonna omavalitsusi.

25.november – Antsla Gümnaasiumis kepsutavad folklooriringi kadrisandid

 

LÄÄNEMAA

24. november kell 18 Risti Põhikoolis kadripidu koos Narva folkloorirühmaga Guselki.

 

LÄÄNE-VIRUMAA

Tamsalu Gümnaasiumis

25. novembril “Stiilipäev – Kadripäev”. Rakvere Rohuaia lasteaias

26. november. Etendus Kadrikommetest

 

 

„Hakkame santima“ raames on  toimunud sanditamiskombeid põhjalikumalt tutvustavad mentorkoolitused Tartus, Tallinnas, Kohtla-Järvel  ja Haapsalus, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive, osaleda kontserditel, õpitubades ja kadripidudel. Aktsiooni kodulehelt www.mardipaev.com leiab videosid ja nõuandeid sanditama mineku ettevalmistamiseks. Samuti saab samal lehel kirja panna kadrisantide rahvaloenduseks.

 

Aktsioon „Hakkame santima!“ toimus esimest korda möödunud aastal mardipäeval, tänavu on võetus fookuseks kadripäev ja kadrisantidega seotud kombestiku sügavam tutvustamine.

 

„Hakkame santima!“ korraldab Eesti Folkloorinõukogu koostöös Rahvakultuuri Keskusega ning heade koostööpartnerite Coop Eesti, Uuskasutuskeskuse kaasabil.

Viimati uuendatud 23. nov. 2019
Sanditamiskombeid esile tõstev aktsioon „Hakkame santima!“ kulmineerub pühapäeval üleriigilise kadrisandijooksmisega
Jaanuar 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tutvustus
Koolitusosakond
Toetusmeetmete osakond
Regionaalosakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Toetusmeetmed
Toetusmeetmed 
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: Leola 15a, Viljandi 71020
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

„Mardid ja kadrid on maskeeritud tegelased, kes käivad perest peresse ja toovad õnne,“ ütles aktsiooni „Hakkame santima!“ eestvedaja Rahvakultuuri Keskuse Põlvamaa rahvakultuurispetsialist ja Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esimees Kati Taal. „Meile toovad sandid õnne, vastu saavad ande. Soovitame sõpruskondadel ja peredel kindlasti kadrisandijooksmise ette võtta. “ „Arvatakse, et mardi- ja kadrisandid on tulnud siia kaugelt teispoolsusest ja endale maski ette pannes kehastavad nad meie esivanemate hingi. Pea iga põlisrahva kultuurist võib leida paralleele meie kadri- ja mardisantidele,“ lisas Taal. Sestap on Eestisse külla sõitnud ka folkloorirühmad Lätist ja isurite juurest, samuti astub koolides ja rahvamajades toimuvatel kontserditel üles Narva laste folkloorirühm Guselki. Läti folkloorirühm Artava astub üles 23. november kell 16 Paide Noortekeskuses ja 24. novemberil kell 18 Albu rahvamajas. Narva folkloorirühm Guselki esineb 24. novembril kell 18 Risti Põhikoolis ja 25. novembril kell 11. 30 Tallinna Mustjõe Gümnaasiumis. Isuri folklooriansamblit saab näha 24. novembril Kihnu rahvamajas Kadripeol. Kõik folkloorirühmad astuvad üles 25. novembril kell 19 Viljandis, Pärimusmuusika Aida suurel Kadripeol, kus lisaks välisrühmadele on kohal ka Aida ja Karksi kadrisandid ning sanditamiskombestiku teemalisi sketše etendab teater Vaba Vanker. Kadrikombestikku esile toovaid sündmusi jätkub küladesse ja linnadesse üle Eesti. TARTUMAA ​ Tiigi Seltsimajas 20. november kell 9. 30 ja 11 Kadritrall lastega peredele 22. november kell 9. 30 ja 11 Kadritrall lastega peredele 22. november kell 11 Kadritrall lastega peredele 23. november kell 11 Kadritrall noortele PÕLVAMAA Vana-Koiola rahvamajas 24. november kell 16 Kadripidu Karilatsi Vabaõhumuuseumis Kadrinädal Karilatsis 18. -22. november. Vastse-Kuuste koolis 21. november kell 12:00 – 15:00. Eesti Rahvapärimuse Kooli kadrikombestiku koolitused. PÄRNUMAA Seljamtest     „Hakkame santima“ raames on  toimunud sanditamiskombeid põhjalikumalt tutvustavad mentorkoolitused Tartus, Tallinnas, Kohtla-Järvel  ja Haapsalus, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive, osaleda kontserditel, õpitubades ja kadripidudel. Aktsiooni kodulehelt www. mardipaev. com leiab videosid ja nõuandeid sanditama mineku ettevalmistamiseks. Samuti saab samal lehel kirja panna kadrisantide rahvaloenduseks.   Aktsioon „Hakkame santima!“ toimus esimest korda möödunud aastal mardipäeval, tänavu on võetus fookuseks kadripäev ja kadrisantidega seotud kombestiku sügavam tutvustamine.   „Hakkame santima!“ korraldab Eesti Folkloorinõukogu koostöös Rahvakultuuri Keskusega ning heade koostööpartnerite Coop Eesti, Uuskasutuskeskuse kaasabil.

Pühapäeval, 24. novembril kulmineerub rahvusvaheline sanditamiskombeid esile tõstev aktsioon „Hakkame santima!“ üleriigilise kadrisandijooksmisega, kus kõik kadrisandid on oodatud end mardi- ja kadrisantide rahvaloendusel kirja panema. Üle riigi toimuvad kadripeod, suurim neist 25. novembril Viljandis Pärimusmuusika Aidas. Sanditamiskombeid esile tõstev aktsioon „Hakkame santima!“ kulmineerub pühapäeval üleriigilise kadrisandijooksmisega

Rahvakultuuri Keskus  | Leola 15a, Viljandi 71020 | Tel +372 600 9291 |