Uudised      Logod      Siseveeb      Kontakt      

Tabud eesti kultuuriloos (Mare Kõiva)

Me käitume tänapäeval intuitiivselt mitmeid tabusid järgides. Kohtumisel Mare Kõivaga arutleme, missugused on eestlaste tabud ja kuidas need toimivad , milliseid tabusid me tänapäeval intuitiivselt järgime ja miks. Tabude mõte on hoida meie kodu ja meid endid. Omanäoline süsteem laieneb suhtlemisele kaasinimeste ja perekonnaga , loomade ja loodusega. Meil on mitmesuguseid tõkkeid haiguste vältimiseks ja neist jagusaamiseks ja on olnud alati abivahendeid, kuidas hoida süsteem toimivana. Kohtumisel arutleme ka seda, kas tabud on muutunud. Kas neist on abi eesti keele ja meele jätkumiseks ja olemaks vaimult virge ja terve ? Mare Kõiva Mare Kõiva on folklorist ja usundiuurija, Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhtivteadur ja Eesti-uuringute Tippkeskuse juht , mitmete teadusnõukogude ja folkloorialaste ajakirjade toimetuskolleegiumi ja kultuuriseltside liige. Mare Kõiva on eesti folkloristika serveri www. folklore. ee rajaja, folklooriajakirjade Mäetagused ja Folklore: Electronic Journal of Folklore asutaja ja peatoimetaja. Mare Kõiva on eesti rahvapärimust kogunud, uurinud ja publitseerinud üle kolme dekaadi ning tema tegevust on tunnustatud mitmete preemiatega, muuhulas on talle antud Valgetähe IV klassi teenetemärk. Ta on samuti arvukate folkloori ja rahvausundi temaatikat käsitlevate tele- ja raadiosaadete ning artiklite autor. Mare Kõiva doktoritöö teemaks oli eesti loitsud, raamat Eesti loitsud ilmus 2011. Kohtumisel

Tabud eesti kultuuriloos (Mare Kõiva)

Rahvakultuuri Keskuses (J. Vilmsi 55), 11. jaanuaril 2018 kl 17 - 19.30

Me käitume tänapäeval intuitiivselt mitmeid tabusid järgides. Kohtumisel Mare Kõivaga arutleme, missugused on eestlaste tabud ja kuidas need toimivad, milliseid tabusid me tänapäeval intuitiivselt järgime ja miks.

 

Tabude mõte on hoida meie kodu ja meid endid. Omanäoline süsteem laieneb suhtlemisele kaasinimeste ja perekonnaga, loomade ja loodusega. Meil on mitmesuguseid tõkkeid haiguste vältimiseks ja neist jagusaamiseks ja on olnud alati abivahendeid, kuidas hoida süsteem toimivana.

Kohtumisel arutleme ka seda, kas tabud on muutunud. Kas neist on abi eesti keele ja meele jätkumiseks ja olemaks vaimult virge ja terve?

 

Tabud eesti kultuuriloos (Mare Kõiva)
Mare Kõiva

 

Mare Kõiva on folklorist ja usundiuurija, Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhtivteadur ja Eesti-uuringute Tippkeskuse juht, mitmete teadusnõukogude ja folkloorialaste ajakirjade toimetuskolleegiumi ja kultuuriseltside liige.

Mare Kõiva on eesti folkloristika serveri www.folklore.ee rajaja, folklooriajakirjade Mäetagused ja Folklore: Electronic Journal of Folklore asutaja ja peatoimetaja.

 

Mare Kõiva on eesti rahvapärimust  kogunud, uurinud ja publitseerinud üle kolme dekaadi ning tema tegevust on tunnustatud mitmete preemiatega, muuhulas on talle antud Valgetähe IV klassi teenetemärk.Ta on samuti arvukate folkloori ja rahvausundi temaatikat käsitlevate tele- ja raadiosaadete ning artiklite autor. Mare Kõiva doktoritöö teemaks oli eesti loitsud, raamat Eesti loitsud ilmus 2011.

 

Kohtumisel pakutakse jutu kõrvale ka eestipärast gurmeed.

 

Loengu tasu on 15€

 

Loeng-kohtumisele registreerimiseks palume täita allolevad väljad:

Viimati uuendatud 11. jaan. 2018


Eesnimi:
Perekonnanimi:*
Maakond:
Töökoht:
Amet:
Telefon:*
E-post:*
Arve maksja nimi:
Maksja täielik postiaadress:
Soovin öömaja:
Tabud eesti kultuuriloos (Mare Kõiva)
Jaanuar 2018
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Tutvustus
Arendus- ja koolitusosakond Toetusprogrammide osakond Rahvakultuuri osakond
Vaimse kultuuripärandi osakond Dokumendiregister

Programmid
Toetusprogrammid
Taotlemise ABC
Aruandluse ABC
Toetuste jagamise üldpõhimõtted
Rahvakultuuri Keskuse logod

Koolitused
Vaimne kultuuripärand Kultuurikorraldus ja kultuuripoliitika Psühholoogia Jutukool Käsitöö
Koori- ja pillimuusika Rahvatants Näitekunst Muuseum Toidukultuur

Kontaktid
Rahvakultuuri Keskus  
Aadress: J.Vilmsi 55, Tallinn 10147
Kontakttelefon: +372 600 9291
E-post:


Kodulehe tegemine aara.ee

Me käitume tänapäeval intuitiivselt mitmeid tabusid järgides. Kohtumisel Mare Kõivaga arutleme, missugused on eestlaste tabud ja kuidas need toimivad , milliseid tabusid me tänapäeval intuitiivselt järgime ja miks. Tabude mõte on hoida meie kodu ja meid endid. Omanäoline süsteem laieneb suhtlemisele kaasinimeste ja perekonnaga , loomade ja loodusega. Meil on mitmesuguseid tõkkeid haiguste vältimiseks ja neist jagusaamiseks ja on olnud alati abivahendeid, kuidas hoida süsteem toimivana. Kohtumisel arutleme ka seda, kas tabud on muutunud. Kas neist on abi eesti keele ja meele jätkumiseks ja olemaks vaimult virge ja terve ? Mare Kõiva Mare Kõiva on folklorist ja usundiuurija, Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhtivteadur ja Eesti-uuringute Tippkeskuse juht , mitmete teadusnõukogude ja folkloorialaste ajakirjade toimetuskolleegiumi ja kultuuriseltside liige. Mare Kõiva on eesti folkloristika serveri www. folklore. ee rajaja, folklooriajakirjade Mäetagused ja Folklore: Electronic Journal of Folklore asutaja ja peatoimetaja. Mare Kõiva on eesti rahvapärimust kogunud, uurinud ja publitseerinud üle kolme dekaadi ning tema tegevust on tunnustatud mitmete preemiatega, muuhulas on talle antud Valgetähe IV klassi teenetemärk. Ta on samuti arvukate folkloori ja rahvausundi temaatikat käsitlevate tele- ja raadiosaadete ning artiklite autor. Mare Kõiva doktoritöö teemaks oli eesti loitsud, raamat Eesti loitsud ilmus 2011. Kohtumisel pakutakse jutu kõrvale ka eestipärast gurmeed. Loengu tasu on 15€ Loeng-kohtumisele registreerimiseks palume täita allolevad väljad:

Rahvakultuuri Keskuses (J. Vilmsi 55), 11. jaanuaril 2018 kl 17 - 19. 30 Tabud eesti kultuuriloos (Mare Kõiva)

Rahvakultuuri Keskus  | J.Vilmsi 55, Tallinn 10147 | Tel +372 600 9291 |